مشکل دوربین آیفون 14 کار را برای اپل سخت کرد!


به نظر می رسد اپل در مراحل تولید آیفون جدید با مشکلی در دوربین آیفون 14 مواجه شده است که ممکن است تولید و تحویل این محصول را به تاخیر بیندازد.

همزمان با ورود به سه ماهه سوم سال 2022، گزارش شده است که اپل در بخش ماژول دوربین در تولید خانواده آیفون 14 با مشکل قابل توجهی مواجه شده است.در حال حاضر تعداد زیادی از لنزهای دوربین پشتی این گوشی وجود دارد. از مشکلات پوشش و ترک خوردگی رنج می برند که شرکت را مجبور به خروج و یافتن یک تامین کننده جدید برای تکمیل سفارشات باقی مانده می کند.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

بیشتر بخوانید: ظرفیت رم سری آیفون 14 مشخص شد

مشکل دوربین آیفون 14

از آنجایی که لنز دوربین عقب آیفون 14 با مشکلات کیفی قابل توجهی مواجه است، اپل ناگزیر باید قطعات آن را دوباره سفارش دهد. به گفته تحلیلگر مشهور مینگ چی کو، یکی از تامین کنندگان اپل با این مشکل مواجه شده است، اما از آنجایی که اپل چندین تامین کننده برای یک قطعه دارد، طبق برنامه جدید، کوپرتینویی ها بقیه سفارشات ماژول دوربین را که حدود 10 میلیون است، تامین خواهند کرد. دوربین ماژول ها یکی دیگر می گیرند.

مشکل دوربین آیفون 14 کار را برای اپل سخت کرد!

این منبع همچنین گفت که با وجود تغییر عرضه کننده، بعید است که آیفون 14 در تاریخ عرضه خود با تاخیر مواجه شود. همانطور که انتظار می رفت در شهریور امسال باید منتظر معرفی آیفون های جدید در 4 نسخه اما بدون نسخه مینی باشیم. از طرفی پوشش لنز دوربین عقب و سایر مشکلات نیز در یکی دو ماه آینده برطرف خواهد شد. مینگ چی کو، مخبر معروف، مشکل مذکور را این گونه بیان می کند:

یکی دیگر از مشکلات کیفی این است که آخرین تحقیقات من نشان می دهد که یکی از لنزهای پشتی آیفون 14، ساخته شده توسط Genius، ممکن است از مشکلات کیفیت پوشش رنج ببرد. اپل حدود 10 میلیون سفارش لنز از Genius به Largan منتقل کرد تا تاثیری بر عرضه آیفون 14 نداشته باشد.

در حالی که در حال حاضر هیچ رقم دقیقی از تعداد آیفون 14هایی که اپل قصد تولید آنها را دارد وجود ندارد، پیش از این گزارش شده بود که سامسونگ به تنهایی 80 میلیون پنل اولد را برای اپل خواهد ساخت و بقیه سفارشات توسط ال جی و BOE انجام می شود. گفته می شود تولید انبوه هر 4 مدل آیفون کمتر از یک ماه دیگر آغاز می شود و باید منتظر تغییرات اساسی در دوربین و سایر قسمت های این گوشی باشیم.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد مشکل دوربین آیفون 14 اپل چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید اخبار فناوری از Tikrato دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید