مصالح ساختمانی ایرانی با نام ترکیه به اروپا صادر می شود


یکی از اعضای انجمن انبوه سازان کشور درباره صادرات محصولات تاسیساتی و مصالح ساختمانی از کشورمان گفت:

با نام تورکی به عروبا می سادر می شودبا نام تورکی به عروبا می سادر می شود

علیرضا جنتی در این نشست خبری با اشاره به کیفیت ساخت و ساز پروژه نهضت ملی مسکن گفت: اگر دولت نگاه کیفی در ساخت پروژه نهضت ملی مسکن نداشته باشد، تجربه مسکن مهر تکرار خواهد شد. در این پروژه باید شاهد توان و تخصص فنی باشیم و مهندس کشورمان باشیم وگرنه هزینه هایی که در مسکن بر دوش دولت بود در نهضت ملی مسکن تکرار می شود.

وی ادامه داد: شاهد مشکلاتی بودیم که در مسکن مهر به دلیل استفاده از مصالح و امکانات نامرغوب پیش آمد، لذا دولت در طرح نهضت ملی مسکن باید از مصالح، تجهیزات و امکانات استاندارد و با کیفیت با ضمانت و بیمه استفاده کند. ،

ایلانا نوشت: یکی از اعضای انجمن صنعت تجهیزات ساختمانی با تاکید بر ساخت و تولید مصالح مدرن ساختمانی در کشور گفت: 20 سال پیش 97 درصد مواد اولیه برای تولید مصالح ساختمانی و انواع تجهیزات و تجهیزات تولید می شد. وارداتی بود اما امروز 97 درصد این مواد اولیه در داخل کشور تامین می شود و وابستگی به کشورهای خارجی بسیار کاهش یافته است.

جنتی افزود: امروزه این امکان برای دولت وجود دارد که در ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن از تجهیزات مدرن و روز تولید داخل کشور استفاده کند و کیفیت و عمر ساختمان را افزایش دهد.

یکی از اعضای انجمن انبوه سازان کشور درباره صادرات محصولات تاسیساتی و مصالح ساختمانی کشورمان گفت: در حال حاضر صادرات قابل توجهی به کشورهای ترکیه، سوریه، عراق، گرجستان، ارمنستان داریم اما قابل توجه است. موضوع این است که به دلیل تحریم ها، برخی از مصالح ساختمانی که در ایران با نام و برند ترکیه تولید می شود، وارد بازار هلند و یونان می شود و متاسفانه در حالی که این اقلام در این کشورهای اروپایی تقاضای قابل توجهی دارد، وجود ندارد. اثری از نام ایران

وی درباره افزایش قیمت انواع مصالح و کالاهای ساختمانی ادامه داد: سود هر تولیدکننده مصالح ساختمانی در اکثر موارد به رکورد 10 درصد رسید و اگر امروز شاهد افزایش چشمگیر قیمت ها هستیم به دلیل افزایش قیمت است. مواد اولیه افزایش یافته است و دولت با حمایت زنجیره تامین مصالح ساختمانی می تواند به ساماندهی بازار و قیمت ها کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید