مقاله انتقادی بایدن از سیاست های دولت ترامپ در قبال برجامبه گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، جو بایدن که در سفر منطقه ای به خاورمیانه به عربستان سعودی سفر می کند، در مقاله خود در واشنگتن پست، اذعان کرد که برجام و توافق هسته ای نتیجه داده است و به آن پاسخ داد و نوشت: پس از آن. رئیس‌جمهور از «توافق هسته‌ای من که جواب داد» روی گردانید، (پس از این اقدام)، ایران قانونی را تصویب کرد که از آن می‌خواست برنامه هسته‌ای خود را تسریع کند، زمانی که دولت قبلی (دولت ترامپ) در شورای امنیت به عنوان شورای امنیت سازمان ملل تلاش کرد ایران را محکوم کند. برای این اقدام، ایالات متحده خود را منزوی و تنها دید.

بایدن با تاکید بر اینکه اقدامات دولت قبلی در واشنگتن در این زمینه باعث ایجاد بحران شد، نوشت: در هفته های اول ریاست جمهوری من، کارشناسان و مقامات نظامی آمریکایی به من هشدار دادند که منطقه (خاورمیانه) تحت فشار جدی است، این امر مستلزم آن است. دیپلماسی فوری و هدفمند در این زمینه بود.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه این مقاله نوشت: در رابطه با ایران با متحدان و شرکای خود در اروپا و جهان پیوسته ایم تا انزوای خود را برگردانیم، اکنون این ایران است که در انزوا قرار دارد تا به توافقی برای بازگشت هسته ای دست پیدا کند. ماه گذشته بیش از 30 کشور به آمریکا پیوستند و ایران را به دلیل عدم همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی و سایر فعالیت های هسته ای محکوم کردند. دولت من به افزایش فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر ایران ادامه می دهد تا زمانی که تهران آماده بازگشت و پایبندی به توافق هسته ای شود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید