مقدمه ای بر زیر رشته قنطوروس و خطرات آنبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد این زیرسویه را از نزدیک تحت نظر دارد. البته متخصصان عفونی می گویند هنوز دلیلی برای هشدار وجود ندارد اما باید به این موضوع توجه شود.

بیشتر بخوانید:

اگرچه این زیرسویه آمیکرون در بسیاری از کشورهای دیگر به جز هند شناسایی شده است، اما هیچ نشانه ای از شیوع این بیماری در این کشورها وجود ندارد و هرگونه نگرانی در مورد این زیرسویه در حال حاضر نامناسب است.

دکتر راجندرام راجنارایانان، دستیار مدیر تحقیقات و دانشیار دانشگاه ایالتی آرکانزاس و ارزیاب زیرمجموعه BA.2.75، می‌گوید: «هنوز از این زیرمجموعه نمی‌ترسم، اما درباره شیوع آن و درک آن نگران هستم. in در حال حاضر سریعتر از BA.5 میکرون فرعی است. هند در حال گسترش است.

او پیش بینی می کند که BA.2.75 در بریتانیا (جایی که در حال حاضر وجود دارد) گسترش بیشتری خواهد یافت. سپس افزایش در ایالات متحده است.

تا 17 جولای، این محقق تنها 14 مورد را در هفت ایالت شناسایی کرده بود: کالیفرنیا، ایلینوی، نیویورک، کارولینای شمالی، تگزاس، واشنگتن و ویسکانسین.

به گفته راجنارایانان، شیوع این زیرسویه ممکن است تا سپتامبر در ایالات متحده به اوج خود برسد. در حال حاضر به نظر می رسد که سریعترین در بین همه زیرشاخه ها پخش می شود، اما مانند سایر گونه ها می تواند یک چرخه دو ماهه را دنبال کند و تا اکتبر شروع به کاهش کند.

یونلنگ کائو، استاد دانشگاه پکن، دریافت که قنطورس ها بیشتر توسط سیستم ایمنی تشخیص داده نمی شوند.

پیتر چین هونگ، استاد پزشکی و متخصص بیماری‌های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، می‌گوید: تصمیم آزمایشگاهی تنها نیمی از معادله است.

به گزارش ایندیانا، با توجه به اینکه حتی کووید خفیف می تواند باعث خستگی شدید و علائم طولانی مدت شود، بسیاری از مردم نمی خواهند در معرض این بیماری قرار بگیرند. به همین دلیل، پزشکان می گویند که راه آسان برای محافظت از خود در برابر عفونت استفاده از ماسک است.

همچنین برای جلوگیری از ابتلا به این فشار از حضور در مکان های شلوغ خودداری کنید و سعی کنید فاصله اجتماعی را رعایت کنید. البته، با عادی شدن زندگی، انتظار می رود اکنون انجام این کار دشوارتر باشد. کارشناسان می گویند که مکان های دارای تهویه مناسب در مکان های عمومی و دور از افرادی که بدون ماسک سرفه می کنند می تواند به کاهش احتمال عفونت کمک کند.

دکتر فرح اینگل، متخصص داخلی مستقر در بمبئی، گفت: «در حال حاضر استفاده از ماسک برای ما موضوع مهمی است زیرا فاصله گذاری اجتماعی به طور کامل فراموش شده است.»

دوزهای تقویت کننده واکسن نیز یکی از مهمترین موارد برای ایمن بودن در برابر ویروس کرونا است. حتی اگر با بسیاری از واکسن‌های فعلی عفونت‌های پیشرفته داشته‌اید، نشان داده شده است که همچنان باید دوز تقویت‌کننده سیستم ایمنی کووید را دریافت کنید تا خطر ابتلا به بیماری شدید را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. اخیراً دولت هند فاصله بین دوز دوم واکسن کووید و نوبت سوم را از 9 به 6 ماه کاهش داده است.

اگر درمان مناسب داشته باشید، استراحت کافی داشته باشید، رژیم غذایی سبک داشته باشید، داروی مناسب برای سلامتی خود مصرف کنید، باز هم می توانید شروع بیماری شدید و احتمال طولانی شدن علائم کووید را از بین ببرید، اما درمان به موقع و تایید شده توسط پزشک بحرانی.

از آنجایی که ویروس کووید برای زنده ماندن تلاش می کند و برای یافتن حفره هایی برای برهم زدن ایمنی انسان جهش می یابد، پوشش ما در برابر ویروس نباید شکسته شود. علم ابزارهایی را برای جلوگیری از عفونت و بیماری شدید کووید در قالب ماسک‌های N-95، کیت‌های آزمایش سریع، واکسن‌ها و نسل جدیدی از قرص‌های ضد ویروسی در اختیار ما قرار داده است. این به ما بستگی دارد که از آن به طور کامل برای مبارزه با ویروس استفاده کنیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید