موافقت دولت با افزایش تسهیلات مسکن روستایی


با دستور رئیس جمهور و با مساعدت سازمان برنامه و بودجه در نهایت ظرفیت های نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستاها افزایش یافت.

توافق دولت ба разданных размещеният сахат маскон рауститеتوافق دولت ба разданных размещеният сахат маскон раустите

با دستور رئیس جمهور و با مساعدت سازمان برنامه و بودجه، در نهایت امکان نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستاها افزایش یافت.

به گزارش جیب ایران و به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دولت با وجود مشکلات عدیده اقتصادی و در شرایطی که بار سنگین مالی پرداخت یارانه نقدی را بر دوش دارد، با هدف تشویق به ساخت و سازهای دائمی است. مسکن در روستاها وی در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله، نوسازی بافت های فرسوده روستایی و ارتقای کیفیت زندگی روستائیان تصمیم گرفت سقف تسهیلات ساخت مسکن روستایی را از 100 میلیون تومان به 200 میلیون تومان افزایش دهد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز گذشته در نامه ای به رئیس سازمان برنامه بودجه با پیشنهاد افزایش سقف وام روستایی از این سازمان درخواست کمک کرد. مسکن و همچنین سازمان برنامه و بودجه، در پاسخ به دستور رئیس جمهور، علیرغم برنامه جدی برای جلوگیری از هرگونه فشار تورمی بودجه، دولت با افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی موافقت کرد.

بر اساس این گزارش، از روز شنبه 17 مردادماه با ابلاغ رسمی بانک مرکزی به کلیه بانک های عامل، مبلغ وام نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی از 100 میلیون تومان به 200 میلیون تومان افزایش می یابد. فرآیند دریافت وام های جدید در سراسر کشور برای متقاضیان.

دیدگاهتان را بنویسید