نحوه شستشوی صحیح کلم بروکلی را بیاموزیدبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، کلم بروکلی یکی از پرطرفدارترین سبزیجات و کم کالری، مواد معدنی، مواد مغذی، ویتامین K، C و اسید فولیک است، مصرف آن به افرادی که قصد کاهش وزن دارند توصیه می شود و از خانواده گل کلم ها است. و کلم بروکسل. سه نوع از این کلم وجود دارد، اما مهم نیست کدام یک را از کدام مرکز خرید تهیه کنید. همه انواع کلم نیاز به شستشوی مناسب دارند زیرا زیستگاه کرم های مخملی هستند و در شکاف های کلم بروکلی پنهان می شوند. کلم بروکلی که به صورت ارگانیک رشد می کند دارای کرم های بسیار کوچکی است که سمی نیستند.

بیشتر بخوانید:

روش اول:

کلم بروکلی را به خوبی بشویید تا گرد و غبار، ناخالصی ها و سموم از بین برود.
با استفاده از چاقو، کلم بروکلی را در امتداد ساقه برش دهید.
دوباره کلم بروکلی را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید.
کلم بروکلی را در آب تمیز خیس کنید.
مقداری آرد و مقداری نمک به ظرف اضافه کنید. آرد و نمک می توانند به طور موثری حشرات کوچک، کرم ها و تخم های آنها را در سبزیجات از بین ببرند.
اجازه دهید کلم بروکلی حدود 5 تا 10 دقیقه در آب بماند تا آلودگی از بین برود، سپس کلم را خوب بشویید.

روش دوم:

ابتدا کلم بروکلی ها را تکه تکه کنید و چند دقیقه در آب ولرم، نمک و پودر پرکلرات خیس کنید، سپس کلم را از آب آلوده خارج کرده و مجدداً با آب تمیز بشویید تا ماده ضدعفونی کننده از بین برود.

روش سوم:

راه دیگر برای پاک کردن خامه از کلم بروکلی این است که آن را به مدت سه دقیقه در آب جوش خیس کنید، شاید در ابتدا آسان به نظر برسد، اما می توانید با خیال راحت از این سبزی استفاده کنید.

روش چهارم:

اگرچه کرم کلم بروکلی سمی نیست، اما آنقدر کوچک است که به راحتی با غذا مصرف می شود. بنابراین این سبزی را با جدیت بیشتری بشویید و ضدعفونی کنید. سرکه و نمک را در یک کاسه ترکیب کنید و کلم بروکلی را در آن خیس کنید تا طعم سرکه و نمک به دست آید، سپس دوباره با آب تمیز بشویید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید