نرخ بین بانکی کاهش یافتبه گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، در آخرین اطلاعیه بانک مرکزی نرخ بین بانکی با 18 درصد کاهش به 21.13 درصد رسید.

نرخ بین بانکی در هفته های اخیر روند صعودی داشته و در پایان ماه گذشته به 21.31 درصد رسیده است که افزایش قابل توجهی را نشان می دهد زیرا این رقم بالاترین رقم ثبت شده برای این نرخ از فوریه 2019 است.

هفته گذشته جلسه ای بین رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان بورس برگزار شد و موضوع این جلسه کنترل نرخ های بین بانکی بود. صالح آبادی در این جلسه بر کنترل نرخ سود بین بانکی مطابق با سیاست های بانک مرکزی تاکید کرد.

وزیر اقتصاد درباره رشد نرخ سود بین بانکی نیز گفت: طبق مصوبه دولت سقف این نرخ باید 20 درصد باشد.

نرخ سود بین بانکی در حالی کاهش یافته است که برخی کارشناسان بر این باورند که این امر موجب رونق بورس و افزایش فرآیندهای مولد اقتصادی در شرکت های بورسی شده و از سوی دیگر برخی کاهش در این حوزه را الزامی و الزامی می دانند. در شرایط فعلی هیچ اثری جز افزایش وجود ندارد و تورم وجود نخواهد داشت.

بنابراین گزارش، نرخ بین بانکی که به عنوان یکی از انواع نرخ سود در بازار پول، نرخ سود یا نرخ سود را در سایر بازارها هدایت می کند، در واقع قیمت ذخایر بانک ها است و زمانی که در پایان یک کسری های دوره مالی کوتاه مدت، روزانه یا هفتگی به ذخایر تبدیل می شوند، از سایر بانک ها در بازار بین بانکی یا از بانک مرکزی وام می گیرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید