نشاسته ذرت؛ خواص و کاربردهای شگفت انگیز آن


نشاسته ذرت یک پودر سفید غلیظ است که معمولاً به عنوان غلیظ کننده در غذاهایی مانند سس، سوپ و خورش استفاده می شود. در این مقاله هر آنچه را که باید در مورد این نشاسته بدانید را برای شما نوشته ایم. با ما بمان.

خواص نشاسته ذرت

1. جلوگیری از هیپوگلیسمی (قند خون پایین)

طبق برخی مطالعات، رژیم غذایی حاوی نشاسته ذرت خام در پیشگیری از هیپوگلیسمی مفید است. در واقع این غذا به عنوان یک مخزن برای گلوکز در دستگاه گوارش عمل می کند و در عرض 6 تا 8 ساعت به آرامی توسط دستگاه گوارش جذب می شود. در نتیجه افراد مبتلا به دیابت نوع 1 و نوع 2 هیپوگلیسمی را تجربه نمی کنند.

2. قورت دادن آسانتر است

افرادی که دیسفاژی دارند و در بلع غذای جامد یا مایع مشکل دارند، می توانند از نشاسته ذرت برای راحت تر بلع استفاده کنند. همچنین با افزایش سن مشکلات بلع افزایش می یابد و استفاده از این نشاسته راه حل مناسبی برای رفع این مشکل است. این محصول غذایی با نرم کردن بولوس (مخلوطی شبیه توپ که از غذا و بزاق بعد از جویدن تشکیل می شود) بلع را بهبود می بخشد.

3. جایگزین خوبی برای شربت ذرت است

شربت ذرت برای غلیظ کردن برخی از غذاهای فرآوری شده و حتی غذاهای خانگی استفاده می شود. بر اساس مطالعات، مصرف زیاد شربت ذرت یا شربت ذرت سرشار از فروکتوز باعث بیماری هایی مانند دیابت نوع 2، سندرم متابولیک و بیماری کبد چرب می شود. استفاده از نشاسته ذرت این خطرات را کاهش می دهد.

4. غذای بدون گلوتن

افرادی که به گندم و گلوتن حساسیت دارند، از بیماری سلیاک رنج می برند یا به دلایل دیگری از رژیم غذایی بدون گلوتن پیروی می کنند، می توانند به جای آرد گندم از نشاسته ذرت استفاده کنند.

5. کاهش وزن

به گفته محققان، چون نشاسته ذرت دارای شاخص گلیسمی پایینی است، اشتهای فرد را کاهش داده و احساس سیری ایجاد می کند. در عین حال، این نشاسته کالری کمتری به بدن اضافه می کند و می تواند برای کاهش وزن مفید باشد.

البته نوشیدنی هایی که حاوی این ماده سرشار از آمیلوز یا گلوکز هستند، نه تنها اشتهای افراد را کاهش می دهند، بلکه کالری بیشتری نیز به بدن آن ها می افزایند. در عین حال افراد را در معرض دیابت نوع 2 قرار می دهند.

اثرات نشاسته ذرت

1. آلرژی

برخی افراد به این محصول غذایی حساسیت دارند و نباید آن را مصرف کنند. واکنش های آلرژیک به نشاسته ذرت از خفیف تا شدید متغیر است و شامل موارد زیر است:

در موارد شدید، فرد ممکن است حتی یک حمله آنافیلاکتیک را تجربه کند. این حمله نوعی واکنش آلرژیک شدید است که به طور ناگهانی رخ می دهد و می تواند منجر به مرگ شود.

2. خطر بیماری قلبی

نشاسته ذرت یک کربوهیدرات تصفیه شده است، به این معنی که بسیار فرآوری شده است و فاقد مواد مغذی است. بر اساس تحقیقات، مصرف غذاهای غنی از کربوهیدرات تاثیر منفی بر قلب دارد. کربوهیدرات ها فشار خون را نیز افزایش می دهند، پس مراقب مصرف آن ها باشید.

طرز تهیه نشاسته ذرت و ارزش غذایی آن

این محصول غذایی از پودر شدن قسمت نشاسته ای ذرت به نام آندوسپرم تهیه می شود. اگرچه این نشاسته ارزش غذایی قابل توجهی ندارد، اما کاربردهای زیادی در تهیه غذا دارد.

ارزش غذایی 8 گرم (1 قاشق غذاخوری) نشاسته ذرت را در جدول زیر مشاهده می کنید:

کربوهیدرات

هر 8 گرم نشاسته ذرت حدود 30 کالری دارد و این کالری توسط کربوهیدرات های موجود در نشاسته تامین می شود. اگرچه ذرت خام حاوی مقدار زیادی نشاسته است، اما شاخص گلیسمی پایینی دارد. طبق مطالعات انجام شده، این نوع نشاسته به آرامی توسط دستگاه گوارش جذب می شود.

چربی ها و پروتئین ها

8 گرم نشاسته ذرت فاقد چربی، پروتئین و مواد معدنی خاصی است و یک فنجان از این نشاسته حاوی کمتر از 1 گرم چربی و تنها حدود 0.3 گرم پروتئین است. همچنین این ماده غذایی فاقد مواد معدنی و ویتامین خاصی است.

تفاوت بین آرد ذرت و نشاسته ذرت

آرد ذرت و نشاسته ذرت هر دو از ذرت به دست می آیند، اما از نظر ارزش غذایی، طعم و کاربرد متفاوت هستند.

  • آرد ذرت از دانه های کامل ذرت که آسیاب شده و کاملاً نرم شده اند به دست می آید. در حالی که پودر نشاسته نرم از قسمت نشاسته ای ذرت تامین می شود.
  • آرد ذرت حاوی پروتئین، فیبر، نشاسته، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در ذرت کامل و زرد است. اما نشاسته آن فاقد فیبر و پروتئین موجود در دانه کامل ذرت است. در طی فرآوری، نشاسته سفید می شود.
  • این 2 محصول ذرت نیز از نظر طعم متفاوت هستند. آرد ذرت طعم شیرینی مانند ذرت دارد، اما نشاسته آن تقریبا بی مزه است.

مقایسه ارزش غذایی ۲۹ گرم نشاسته ذرت و آرد ذرت

نشاسته ارد
کالری 120 110
پروتئین 0 گرم 3 گرم
ضخیم 0 گرم 1.5 گرم
کربوهیدرات 28 گرم 22 گرم
فیبر 0 گرم 2 گرم

استفاده از نشاسته ذرت

بسیاری از افراد تصور می کنند که این مواد فقط برای پخت و پز است اما این نوع نشاسته کاربردهای متنوع دیگری نیز دارد که در ادامه به توضیح برخی از آنها می پردازیم.

1. نشاسته ذرت برای پوست

نشاسته ذرت یک درمان ارزان اما موثر برای پوست های تحریک شده است. از این نشاسته می توان برای درمان آفتاب سوختگی و کاهش خارش پوست استفاده کرد. برای این کار باید نشاسته را با کمی آب سرد مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را روی قسمت های آسیب دیده بمالید.

2. نشاسته ذرت برای مو

پودر این نشاسته را می توان به عنوان شامپوی خشک استفاده کرد. برای این کار مقدار کمی نشاسته را روی ریشه موهایتان بپاشید و پودر را خیلی آهسته و با احتیاط تا انتهای موها برس بزنید. البته اگر موهایتان تیره است، این ترفند برای شما مناسب نیست، زیرا نشاسته ذرت رنگی است و در کناره های موهایتان نمایان می شود.

همچنین اگر موهایتان گره می‌خورد، می‌توانید از نشاسته ذرت برای باز کردن آن استفاده کنید، زیرا اصطکاک مو را کاهش می‌دهد و تارهای مو را لیز می‌کند و در نهایت می‌توانید به راحتی موهایتان را باز کنید.

3. تهیه یک نوع دئودورانت

نشاسته ذرت یک دئودورانت طبیعی است و می توان از آن برای کاهش تعریق و بوی بد بدن استفاده کرد. برای تهیه یک دئودورانت طبیعی، مواد زیر را تهیه کنید:

روغن نارگیل را به مدت 15 تا 20 ثانیه حرارت دهید تا کاملا ذوب شود. سپس آن را با نشاسته ذرت و جوش شیرین به آرامی مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. البته می توانید اسانس مورد علاقه خود را به این ترکیب اضافه کنید. به همین راحتی، دئودورانت طبیعی شما آماده است! به یاد داشته باشید که این دئودورانت برای افرادی که به جوش شیرین حساسیت دارند یا بیش از حد عرق می کنند مناسب نیست.

4. رنگ لاک ناخن مات

اگر می خواهید لاک خود را مات کنید، کافی است مقداری نشاسته ذرت به آن اضافه کنید و پس از مخلوط کردن خوب، لاک را روی ناخن هایتان بزنید. به این ترتیب رنگ لاک شما مات می شود.

5. پیشگیری از بیماری پای ورزشکاران

مایکوزیس یک بیماری قارچی است که در اثر قرار گرفتن مداوم پا در معرض رطوبت مانند عرق ایجاد می شود. اگرچه این محصول غذایی نمی تواند این بیماری را درمان کند، اما با خشک نگه داشتن پا از آن جلوگیری می کند.

اگر مجبورید برای مدت طولانی کفش بپوشید، مقداری نشاسته ذرت را در داخل کفش یا جوراب خود بپاشید تا از خیس شدن پاهایتان جلوگیری شود.

6. حل مشکل تعریق بدن

از نشاسته ذرت برای رفع مشکل تعریق بدن نیز استفاده می شود. از این نشاسته می توان برای جلوگیری از اصطکاک روی سطوح چرب بدن استفاده کرد. قبل از پوشیدن لباس باید مقداری پودر نشاسته روی این نواحی از بدن خود بمالید تا این قسمت ها با عرق نسوزند. همچنین می توان از این نشاسته برای جلوگیری از تعریق در نوزادانی که پوشک می پوشند استفاده کرد.

7. درمان نیش حشرات

نیش حشرات معمولاً خارش دار و دردناک است و زمانی که پوست خیس است، احساس بدتری خواهید داشت. در این موارد می توانید 2 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را با چند قطره آب سرد مخلوط کرده و روی محل گزش بگذارید و بگذارید خشک شود تا خارش پوست برطرف شود.

8. رفع تاول

وقتی بدن به هر دلیلی تاول می‌زند، تاول‌ها در محیط‌های مرطوب یا تماس با سطوحی مانند کفش یا لباس بدتر می‌شوند. برای کاهش اصطکاک و خشک نگه داشتن آن، مقداری نشاسته به ناحیه تاول بزنید. با این حال، به یاد داشته باشید که هرگز نشاسته را روی تاول ها یا زخم های باز روی پوست خود قرار ندهید، زیرا می تواند منجر به عفونت شود.

استفاده های دیگر

  • باز کردن گره ها: با استفاده از این ماده می توان گره های نخ، بند کفش و طناب را به راحتی باز کرد.
  • پولیش ظروف نقره: تیره شدن ظروف نقره را می توان با استفاده از این نوع نشاسته از بین برد.
  • افزایش اصطکاک: اگر دست‌هایتان در حین ورزش‌هایی مانند تنیس زیاد عرق می‌کند و برایتان مشکل است، مقداری پودر نشاسته روی کف دست‌هایتان بریزید.
  • رفع لکه: با استفاده از نشاسته ذرت می توانید به راحتی لکه های چربی را پاک کنید. آن را روی لکه اسپری کنید و بعد از 10 تا 15 دقیقه آن را پاک کنید. نقطه چرب از بین می رود. با این نوع نشاسته نیز می توانید تیرگی فرش را از بین ببرید. برای این کار مقداری پودر نشاسته روی فرش بپاشید و بعد از نیم ساعت فرش را جاروبرقی بکشید. تیرگی فرش تا حد زیادی برطرف شده است.

تهیه غذا با نشاسته ذرت و آرد ذرت

غذای نشاسته ذرت

به دلیل تفاوت طعم و ترکیب آرد ذرت و آرد نشاسته، نمی توان آنها را به جای یکدیگر در تهیه غذا استفاده کرد.

برای پخت نان، پنکیک، وافل، بیسکویت و انواع شیرینی می توان به جای آرد گندم از آرد ذرت استفاده کرد. آرد ذرت به این غذاها طعم ذرت می دهد و رنگ آنها را زرد می کند.

این نشاسته باعث تغییر بافت و غلیظ شدن غذا بیشتر از طعم دادن به آن می شود. به همین دلیل از آن برای غلیظ کردن سوپ، خورش، سس و آبگوشت استفاده می شود. البته برخی افراد برای قوام بهتر از نشاسته ذرت در کیک و شیرینی استفاده می کنند.

برای جلوگیری از ایجاد توده نشاسته در هنگام اضافه شدن به غذا، ابتدا آن را در یک کاسه جداگانه آب سرد حل کنید و سپس آن را به غذای داغی که می‌پزید اضافه کنید.

نشاسته ذرت را از کجا بخرم؟

نگران خرید نشاسته ذرت نباشید. این غذا در تمام طول سال در دسترس است و در فروشگاه های مواد غذایی به فروش می رسد. فقط هنگام خرید نشاسته ذرت بسته بندی محصول را به دقت مطالعه کنید زیرا برخی از انواع این محصول «تغییر یافته» هستند. اگر علاقه ای به مصرف محصولات دستکاری شده ژنتیکی ندارید از خرید محصولات با این برچسب خودداری کنید.

روش نگهداری

نشاسته ذرت رطوبت را جذب می کند، بنابراین باید آن را در ظرف در بسته و دور از رطوبت نگهداری کنید. این نوع نشاسته باید در جای خشک و خنک نگهداری شود. اگر آن را به درستی نگهداری کنید، برای مدت نامحدودی دوام خواهد داشت.

آخرین کلمه

در این مقاله در مورد خواص و کاربردهای فراوان نشاسته ذرت صحبت کردیم. امیدواریم با استفاده صحیح از این نشاسته از مزایای آن بهره مند شوید. اگر تجربه ای در این زمینه دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.


چگونه در مورد یک فروشگاه - مجموعه بهداشت و زیبایی

راه حل هایی برای زیبا و سالم ماندن


توجه! این مقاله صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن نیاز به مشاوره پزشک یا متخصص می باشد. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید