نظر دوستداران طبیعت در سفر به ماسال


آیا تا به حال به استان زیبای ماسال و گیلان سفر کرده اید؟ آیا این گوشه از بهشت ​​ایران را می شناسید؟ ماسال یکی از زیباترین شهرهای استان گیلان است که در 55 کیلومتری گیلان و 60 متری تالش قرار دارد.

اگر تا به حال به این شهر زیبا سفر نکرده اید یا می خواهید برای اولین بار از دیدن زیباترین شهر شمالی لذت ببرید، اجاره ویلا در ماسال می تواند سفر شما را لذت بخش تر کند. با ما همراه باشید تا با ماسال و نظر دوستداران طبیعت در مورد این بهشت ​​بیشتر آشنا شوید.

ماسال کجاست؟

همانطور که گفته شد ماسال یکی از شهرستان های استان گیلان است که از ۴ طرف با شهرستان های صومعه سرا، رضوان شهر، فومن و خلخال در اردبیل همسایه است. این شهر توریستی جمعیت زیادی ندارد و بیشتر ساکنان آن برای کار به شهرهای دیگر مهاجرت کرده اند. بر اساس سرشماری سال 2010، جمعیت آن 49389 نفر است.

رودخانه ها و آبشارهای ماسال

دوستداران طبیعت که بارها به ماسال سفر کرده اند، هیچ گاه زیبایی رودخانه ها و آبشارهای آن را فراموش نمی کنند. اگرچه وسعت جغرافیایی این شهر چندان زیاد نیست، اما در فاصله چند متری از یکدیگر می توانید آبشارهای بی نظیر و زیبایی را ببینید.

یکی از زیباترین آبشارها که بلندترین آنها نیز هست، آبشار ویوز در اولسبلنگاه است که گردشگران زیادی برای دیدن آن به ماسال سفر می کنند. از دیگر آبشارهای ماسال می توان به آبشار رامین به ارتفاع 10 متر، آبشار تولی نسا به ارتفاع 10 متر و آبشار خون به ارتفاع 15 متر اشاره کرد.

رودخانه خلقای یکی از رودخانه های زیبا و فراوان گیلان است که از کوه های تالش و دامنه های شاه معلم سرچشمه می گیرد و در نهایت به تالاب انزلی می ریزد. این رودخانه پیچ های زیادی در مسیر خود دارد و چند ساعت شنا در کنار آن می تواند شما را به اوج آرامش و زیبایی برساند.

مراتع توده ای و جنگل های ابر

بیشتر گردشگران و طبیعت گردان لذت تماشای جنگل ابر ماسال را بیش از هر چیز دیگری دوست دارند. صبح که از خواب بیدار می شوید در جنگلی از ابر و مه گم می شوید که حتی یک متر دورتر از آن را به سختی می بینید. مه مرطوب و خنک باعث می شود احساس لطافت و زیبایی داشته باشید و تجربه ای را خواهید داشت که در هیچ جای دیگری نخواهید دید. جنگل ابر ابر ماسال در حومه این شهر زیبا اتفاق می افتد که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

مزرعه اولسبلنگاه

این کوه بلند را می توان معروف ترین کوه ماسال دانست که گردشگران و طبیعت گردان آن را بهشت ​​خود می دانند. در این ویلا می توانید درختان بلندی را ببینید که زیبایی کوه و دشت و فضای مه آلود را چندین برابر می کنند.

بازدید از این ویلا در هر فصل زیبایی خاص خود را دارد. در پاییز همه چیز در مقابل شما زرد و نارنجی می شود. در بهار و تابستان بهترین طراوت و شادابی طبیعت را خواهید دید. در فصل زمستان، هوای سرد و برف یا باران زیبایی این کلبه را بی پایان می کند. با توجه به محبوبیت این ویلا، آپارتمان ها، ویلاها و اقامتگاه های بوم گردی زیادی در اطراف آن ساخته شده است که به راحتی می توانید در ماسال ویلا اجاره کنید.

کلبه تابستانی سو کلبه

یکی از زیباترین کلبه های ییلاقی ماسال بدون شک کلبه ییلاقی سوئه چاله است که شما را در دنیای ابرها غرق می کند. این ویلا 1800 متر از سطح زمین است و تمامی ویلاهای ساخته شده در آن یک طبقه یا حداکثر دو طبقه می باشد. اقامت در یکی از این آپارتمان ها لذت زندگی در ابرها را به شما می دهد.

این ویلا دارای تپه بلندی است که رفت و آمد در آن بسیار آسان است. با بالا رفتن از این کوه بر فراز ابرها قرار می گیرید و منظره پیش روی شما مانند اقیانوسی از ابر خواهد بود. اگر به اسب سواری یا حتی تماشای اسب علاقه دارید، می توانید اسب های زیبا و واقعی را در این کلبه ببینید که روح شما را تازه می کند.

ویلا تالارگا

این ویلا نسبت به سایر ویلاهای ماسال بکرتر است و زیبایی آن بسیار جذاب است. ابر، مه، جنگل و دره در کنار هم در یک قاب قرار گرفته اند تا بتوانید نهایت زیبایی را در یک مکان و در کنار هم ببینید.

از دیگر ویلاهای ماسال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ویلای تابستانی ملوما
  • ویلای هندیل
  • یک جاسوس
  • شنبه
  • ماشین لباسشویی
  • دشت آلنز
  • دستار
  • دریای خشک
  • گروه خان
توجه! این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید