نقد و بررسی بازی God of War Ragnarok


God of War Ragnarok دنباله ای شایسته و تجربه ای ضروری برای طرفداران بازی های ویدیویی است و می تواند تجربه ای فراموش نشدنی را برای شما رقم بزند. با بررسی این بازی با زومجی همراه باشید.

اولین نسخه از سری God of War در سال 2005 منتشر شد و توانست نظرات بسیار خوبی را به دست آورد و پس از پایان نسخه سوم، کاربران شروع به این سوال کردند که آیا در آینده دوباره کریتوس ببینیم آیا او واقعا مرده است؟ سری God of War یکی از بهترین ها در صنعت بازی های ویدیویی هک اند اسلش است و هر قسمت با سیستم رزمی خود این ادعا را تایید می کند.

با این حال سونی در نسل هشتم بازی های ویدئویی، کریتوس را به زبان نورس معرفی کرد و اتحاد مجدد کاربران با کریتوس های قدیمی و تجربه محصولی که نسبت به نسخه قبلی خود تغییرات زیادی کرده است، تعجب بسیاری از کاربران را برانگیخت. بنابراین، خدای جنگ راگناروک را صادقانه می توان به عنوان موردانتظارترین بازی انحصاری نسل نهم سونی تا به امروز دانست که به تازگی منتشر شده است. اگر بخواهم قبل از هر چیز بازی را در یک جمله توصیف کنم، God of War Ragnarok اثری است که دائماً با احساسات شما بازی می کند و در نهایت ساعت ها به این فکر می کنید که چگونه به پایان می رسد.

از یوتیوب تماشا کنید

داستان بازی ادامه نسخه قبلی است. کریتوس و اتریوم رفتم شکار و برگشتم فریا به آنها حمله می کند. مردی که بعد از کشته شدن بالدور توسط کریتوس فقط به انتقام فکر می کند. با این حال، خطر بزرگتری در راه است، راگناروک، و آترئوس قصد دارد از طریق آن متوجه شود گذشته، خدای جنگ اسکاندیناوی، برای متوقف کردن راگناروک زمانی که همه چیز مطابق میل او پیش نمی رود. معرفی God of War Ragnarok هیجان انگیز و امیدوار کننده برای دیدن یک محصول بی نقص از نظر داستان پردازی و شخصیت پردازی است. با این حال، پس از پشت سر گذاشتن یک سوم اول بازی، داستان و روایت آن در مسیری سبک و یکنواخت قرار می گیرد.

God of War Ragnarok اثری است که دائماً با احساسات شما بازی می کند و در نهایت ساعت ها به این فکر می کنید که چگونه به پایان می رسد.

البته این یکنواختی چیز بدی نیست و با داستان گویی مناسب و دقیق شاهد زمینه سازی اتفاقاتی هستیم که در یک سوم آخر داستان می گذرد. همچنین پایان بازی را می توان تاج شکوه روایت راگناروک دانست و پس از تماشای آن ساعت ها فکر کرده و تئوری های مختلفی را متصور خواهید شد. اما در نهایت به این نتیجه می رسید که استودیو سونی سانتا مونیکا با این خلاصه بهترین مسیر را طی کرده است. شخصیت پردازی چیز دیگری است که داستان God of War Ragnarok را جذاب می کند. کریتوس، آترئوس و فریا به بهترین شکل ممکن شخصیت‌پردازی شده‌اند.

آتریو در آغوش کریتوس در God of War Ragnarok

گروه سازنده توجه ویژه ای به شخصیت پردازی شخصیت ها داشته اند و همین موضوع باعث شده تا روایت و داستان God of War Ragnarok بی نقص باشد.

رابطه پدر و پسری کریتوس و آترئوس نقش مهم تری در این نسخه دارد و راگناروک را می توان قوس داستانی بسیار خوبی برای رستگاری شخصیت کریتوس دانست و آترئوس نیز نقش مهم تری در داستان دارد. بنابراین پرداخت آن بهتر از قبل شده و کاربر می تواند یک حساب کاربری را با اتریوم پیوند دهد. در همین حال، فریا که در غم از دست دادن بالدور است، فقط انتقام را در ذهن خود دارد، اما این تمام چیزی نیست که تیم نویسندگی سانتا مونیکا برای مخاطبان در نظر گرفته است. روند تکامل سه شخصیت ذکر شده در طول زمان چیزی است که این سه شخصیت را خاص می کند.

در مورد شخصیت های منفی بازی هم همینطور اودین و گاو نر همچنین اعمال می شود. رابطه پدر و پسر در GoW Ragnarok فقط به کریتوس و آترئوس ختم نمی شود، بلکه اودین و ثور نیز فراز و نشیب های خود را دارند که به بهترین شکل ممکن نشان داده شده است. نکته بسیار خوب شخصیت پردازی در اینجا محدود به شخصیت های اصلی نیست، بلکه به تمام شخصیت های دنیای بازی که در داستان حضور دارند، مانند براک، سندره و Tyr شخصیت پردازی بسیار خوبی دارند و نقش کلیدی در داستان دارند. گروه سازنده توجه ویژه ای به شخصیت پردازی شخصیت ها داشته اند و همین موضوع باعث شده تا روایت و داستان God of War Ragnarok بی عیب و نقص باشد.

آترئوس و کریتوس در God of War Ragnarok سوار قایق می شوند

گزینه های مبارزه ای که در Ragnarok در اختیار بازیکن قرار می گیرد نسبت به گذشته گسترش یافته است تا بازیکن با تنوع بیشتری روبرو شود.

گیم پلی اصلی بازی God of War Ragnarok همان چیزی است که در سال 2018 شاهد آن بودیم، اما در اینجا برای ارائه تجربه عمیق تر و بهتری به کاربر گسترش یافته است. کریتوس با تبر لویاتان و تیغه آشوب دشمنان خود را سلاخی می کند. مانند قبل می توانید از هر دو سلاح برای از بین بردن دشمنان استفاده کنید و برخی از آنها به دلیل نقاط قوت و ضعفی که دارند باید با یکی از سلاح های ذکر شده از بین بروند. Blade of Chaos اکنون تاثیر بیشتری در گیم پلی و حل پازل دارد. همچنین در برخی از بازی های پلتفرم از این شمشیر فوق العاده بیش از پیش استفاده شده است.

البته دو اسلحه ذکر شده تنها مواردی نیستند که کریتوس برای از بین بردن دشمنان خود استفاده می کند، بلکه استفاده از شیلد و ضربات علاوه بر حالت Rage Mode و استفاده از مهارت های شخصیت همراه خود از دیگر مواردی است که می توانید از آنها کمک بگیرید. یکی از ملزومات اصلی در حین مبارزه، پر کردن نوار بی حس کردن بر روی دشمنان و باس ها است. بنابراین، با پر کردن این بخش، می توانید یک ضربه تمام کننده به آنها وارد کنید یا بخش زیادی از نوار سلامتی حریف خود را تخلیه کنید.

آترئوس به انگربودا در God of War Ragnarok

باس های اصلی بازی طراحی بسیار خوبی دارند و از نظر تعداد قابل قبول هستند

از سوی دیگر، به لطف سیستم ارتقا و مهارت های بازی، بازیکنان می توانند سبک مبارزه خود را شخصی سازی کنند. در طول سیستم ارتقای God of War Ragnarok، کاربر می‌تواند با ارتقای سلاح‌ها، سپرها و ساخت و ارتقای زره‌های جدیدتر، کریتوس را بالا ببرد. همچنین با خرید مهارت های مختلف برای سلاح های خود و همچنین همراه خود، نبردها را سفارشی کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید قدرت ران های مورد استفاده در سلاح های خود را افزایش دهید، استفاده از زره و آیتم ها برای افزایش قدرت حمله رانیک و کاهش زمان خنک شدن می تواند گزینه خوبی باشد یا می توانید مواردی را انتخاب کنید که به طور خاص بر روی میزان آسیب قدرت، قدرت سیستم دفاعی و افزایش نوار سلامتی شما.

یکی از مواردی که راه مبارزه و ارتقای شخصیت را بیش از پیش مهم کرده است، طراحی درجه سختی دشمنان و مکانیک های رزمی آنهاست. در اینجا دشمنان عادی، دشمنان نخبه و مینی باس ها را می بینیم که برخی از آنها جمعیت را به چالش می کشند و اگر در سطح مناسبی نباشید ممکن است آزرده شوید. همچنین باس های اصلی بازی طراحی های بسیار خوبی دارند و از نظر تعداد قابل قبول هستند. گسترش گیم پلی God of War Ragnarok تنها به تعمیق سیستم مبارزه و ارتقاء و همچنین دشمنان بازی ختم نمی شود، بلکه از نظر کاوش و طراحی مراحل اصلی و فرعی بازی، نسبت به آن پیشرفت کرده است. نسخه قبلی آن

کشتن الف ها با آترئوس در God of War Ragnarok

گشت و گذار در دنیای بازی به لطف ماموریت های جانبی، جوایز ارزشمندی را برای شما به همراه خواهد داشت.

با کاوش در سرزمین های God of War Ragnarok هنوز هم می توانید صندوق های مختلفی پیدا کنید. برخی از این صندوقچه ها منابعی را که برای ارتقاء سلاح ها، زره ها و اقلام مورد نیاز برای ساخت نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهند. در همین حال، برخی موارد دیگر برای ارتقاء نوار سلامت و نوار خشم موجود است. همچنین ماموریت های جانبی در حالی که می توانند بهتر باشند، شما را مجبور به کاوش بیشتر می کنند. این کاوش بیشتر و تکمیل ماموریت ها باعث می شود که هم داستان را درک و درک بهتری داشته باشید و هم جایزه غذا خوردن را دریافت کنید. صحنه های اصلی نیز بسیار خوب طراحی شده اند و می توانند شما را شگفت زده کنند و در برخی سکانس ها با احساسات مخاطب بازی کنند.

در مجموع، بازی God of War Ragnarok و محتوای داستانی آن به همراه تعدادی مراحل فرعی، تقریباً بین 20 تا 25 ساعت زمان می برد. البته برای کاوش کامل سطوح بازی و دیدن تمامی محتویات، مانند تکمیل تمام ماموریت های فرعی، ارتقاء کامل نوار خشم و نوار سلامتی، و از بین بردن تمام زاغ های اودین علاوه بر یافتن تمامی آثار، به زمان بیشتری نیاز دارید. . شاید گیم پلی Ragnarok مانند نسخه قبلی یک انقلاب و ساختارشکنی برای این سری نباشد، اما از عناصر گذشته به خوبی استفاده کرده و آنها را در جهت درست بسط می دهد. چرا که ساختار بازی این نسخه به لطف اهمیت بیشتر اتریوم در داستان تغییر کرده و شاهد تجربه متنوع تری نسبت به قبل هستیم.

فریا و کریتوس در God of War Ragnarok با هم می جنگند

موسیقی یکی از ارکان اصلی God of War Ragnarok است

God of War Ragnarok یک دستاورد بصری خیره کننده است. جلوه های بصری و نورپردازی برخی از صحنه های بازی را خیره کننده و عالی کرده است. علاوه بر این، طراحی چهره شخصیت ها بسیار پرجزئیات و جزئی است و در سکانس های مختلف احساسی، شخصیت ها به خوبی احساسات خود را نشان می دهند. کات سین های بازی نیز به خوبی طراحی شده اند و نقش مهمی در روایت داستان دارند. میان گویی هایی که گاهی شما را عصبانی می کند و گاهی شما را ناراحت و متنفر می کند.

علاوه بر موارد ذکر شده در قسمت طراحی، هر یک از قلمروهای بازی دارای طراحی منحصر به فردی هستند و دشمنان و باس های بازی نیز متنوع هستند. از نظر فنی بازی عملکرد خوبی دارد و کاربران پلی استیشن 5 می توانند با دو حالت مختلف بازی را تجربه کنند. اگر می خواهید Ragnarok را در رزولوشن 4K و 30 فریم بر ثانیه تجربه کنید، Favor Quality انتخاب مناسبی است و اگر می خواهید بازی را با وضوح 1440p و 60 فریم بر ثانیه تجربه کنید، باید به سراغ Favor Performance بروید. صرف نظر از انتخاب شما، بازی بدون افت فریم و خطا اجرا خواهد شد و تجربه بسیار خوبی خواهید داشت.

ترکیب در God of War Ragnarok

موسیقی یکی از دیگر ارکان اصلی God of War Ragnarok است. فرقی نمی کند که با باس ها مبارزه می کنید یا صحنه های کات سین را تماشا می کنید، موسیقی نقش مهمی در ایجاد فضای بازی دارد. آبجو مکررعالی کار میکنه همچنین دیالوگ های بازی در سطح بسیار خوبی قرار دارند و حتی در حین مبارزه با برخی از باس های اصلی شاهد دیالوگ های جذاب طرح محور بین شخصیت ها هستیم.

در نهایت، God of War Ragnarok دقیقاً همان محصولی است که کاربران انتظارش را داشتند و در حالی که مراحل فرعی می توانست بهتر باشد، تجربه کلی ارائه شده برای حل این مشکل به اندازه کافی کامل و قوی است. مهم نیست که از چه ژانری از بازی های ویدیویی لذت می برید، God of War Ragnarok می تواند به راحتی شما را غرق کند و تجربه ای ضروری برای کاربران پلی استیشن است.

بازی با توجه به نسخه پلی استیشن 5 بررسی شده است

دیدگاهتان را بنویسید