نقد و بررسی سریال Umbrella Academy (The Umbrella Academy). فصل سوم


مقالات مرتبط:

سریال آکادمی آمبرلا از همان ابتدا به عنوان یک مجموعه ابرقهرمانی و کمیک که متعلق به مارول یا دی سی نبود، توانست جای پای مناسبی برای خود ایجاد کند و با وجود مشکلاتی که در دو فصل اول داشت، جایگاه مهمی به عنوان سریال هایی که متعلق به Two Giants هستند، آنها ابرقهرمان نیستند، خودتان آنها را تهیه کنید.

فصل دوم آمبرلا آکادمی زمانی به پایان رسید که هارگریوز به زمان حال بازگشتند و متوجه شدند که گروهی به نام آکادمی گنجشک با شخصیت های متفاوت جایگزین شده اند.

اعضای آکادمی چتر در قسمت اول The Umbrella Academy

برخلاف دو فصل اول سریال The Umbrella Academy که اقتباس مستقیم از کمیک های جرارد وی بود، فصل سوم به جای اقتباس از سری سوم این کمیک ها که هتل فراموشی نام دارد، بر اساس کمیک آکادمی گنجشک ساخته شده است که هنوز به طور رسمی منتشر نشده و سازندگان. تنها نکات داستانی او از خالق کمیک هایش است. فصل سوم سریال The Umbrella Academy شروع خوبی دارد که در آن قهرمانان داستان با یک گروه هماهنگ و متحد مبارزه نمی کنند و به راحتی شکست می خورند.

فصل سوم The Umbrella Academy شروع خوبی دارد، اما به آرامی با یک رکود بزرگ روبرو می شود.

فصل سوم سریال Umbrella Academy با اینکه شروع خوبی دارد و پتانسیل های زیادی را نشان می دهد اما کم کم مشکلاتی در آن شکل گرفته که بی شباهت به داستان بازی تاج و تخت در دو فصل اخیر نیست. . اولین نکته تغییر هویت وانیا با ویکتور است که به یکی از مشکلات سریال تبدیل می شود. یکی از نکات منفی فصل دوم وجود صحنه هایی است که جایی در داستان ندارند و حس تبلیغات را در بیننده ایجاد می کنند. حالا چنین چیزی در مورد شخصیت ویکتور صدق می کند که بعد از یک سلمانی، شخصیت او کاملاً متفاوت می شود.

البته افول شخصیت وانیا از فصل دوم شروع می شود که یکی از مشکلات شخصی الیوت پیج است که متأسفانه روند داستانی این شخصیت را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و باعث ایجاد تغییرات نابخشودنی در این شخصیت شده است. در فصل سوم، سازندگان عموماً فراموش می کنند که چرا شخصیت وانیا شکننده است و هر لحظه مانند یک بمب ساعتی می ماند و در فصل سوم عملاً مشکلات روحی و روانی این شخصیت را با موضوع دیگری جایگزین می کنند.

مکعب اسرارآمیز در فصل سوم سریال The Umbrella Academy از قدرت خود استفاده می کند

متأسفانه رابطه هارلان و ویکتور در فصل سوم آکادمی چتر یکی دیگر از مشکلات تا حدی مورد انتظار است. در هر صورت، صحنه‌های این دو شخصیت بیشتر از اینکه کاملاً طرح‌واره و شبیه یک تبلیغ باشد، کار بیشتری داشت. البته سازندگان بارها و بارها سعی کردند اهمیت شخصیت هارلن را در داستان افزایش دهند، اما در نهایت حضور یا عدم حضور این شخصیت اتفاق چندان مهمی نیست.

شخصیت آلیسون یکی دیگر از شخصیت هایی است که در فصل سوم The Umbrella Academy نسبت به دو فصل اول افت زیادی داشت. در مجموع، در حالی که پتانسیل زیادی برای خط داستانی این شخصیت وجود داشت، ما شاهد استفاده درست از آن نیستیم و دلایل آلیسون روی کاغذ منطقی به نظر می رسد، اما نحوه اجرای آنها ضعیف است. مطمئناً، خط داستانی آلیسون در پایان فصل 3 بسیار بهتر می‌شود، اما من احساس می‌کنم که آنها واقعاً نمی‌دانستند چه کنند.

گروه بعدی Sparrow Academy است. این گروه در واقع هم نقطه مثبت و هم منفی فصل سوم است. اعضای این شخصیت توانایی های نسبتا متفاوتی دارند و تقریباً برعکس Umbrella Academy هستند. سازندگان تا جایی که توانستند سعی کردند این گروه را به گونه ای متفاوت به تصویر بکشند و تا حد زیادی موفق شدند. اما باز هم احساس می‌کنم که می‌توانست از این گروه بهتر در سریال استفاده شود و تا حدودی از پتانسیل آنها به درستی استفاده نشده است.

اعضای آکادمی اسپارو در فصل سوم سریال The Umbrella Academy

در هر صورت نقش مهمی در داستان فصل سوم دارند اما تا حدودی می توان گفت که بعد از قسمت اول رها شدن آنها را می بینیم. اما مثل همیشه، شخصیت شماره پنج ستاره اصلی سریال The Umbrella Academy است که جای تعجب ندارد. در ابتدا تصمیم می گیرد با وجود تغییراتی که رخ داده این دنیا را بپذیرد، اما ظاهراً دنیا دوباره به پایان خواهد رسید. با این حال، بخشی از تلاش نمایش این است که نشان دهد هر چقدر هم که تلاش می کنند، عملکردشان بدون عواقب نیست.

خط داستانی ویکتور و آلیسون یکی از مشکلات اصلی فصل سوم سریال The Umbrella Academy است

عواقب وقایع فصل دوم پارادوکس ایجاد کرد و باعث شد که جهان در گلوله آتش بزرگی غرق شود. در اینجا، شخصیت هایی مانند شماره پنج هنوز هم ستاره های اصلی هستند و کلاوس هنوز هم نقش مهمی در تماشای سریال به خاطر او دارد. در کنار آن، ما شاهد داستان متفاوتی از لوتور هستیم که سازندگان توانستند او را به جای اینکه همچنان عاشق حرفه آلیسون نگه دارند، به شخصیت دیگری منتقل کنند که اتفاقاً شیمی بهتری دارد.

علاوه بر این، رابطه دیگو و لیلا در فصل سوم سریال The Umbrella Academy بسیار خوب در حال توسعه است و هر دو شخصیت به یکدیگر کمک می کنند تا پیشرفت کنند. در واقع این سریال در قسمت هایی مانند شخصیت دیگو و لوتر یا حتی نسخه متفاوت بن پیشرفت کرده است، اما در مورد شخصیت های دیگر مانند آلیسون یا ویکتور عملکرد خوبی ندارد. البته در این مورد نباید رجینالد هارگریوز را فراموش کرد که نسخه جدیدش یکی از بهترین قسمت های فصل سوم سریال به حساب می آید.

شماره پنج در ماشین به نقشه در فصل سوم The Umbrella Academy نگاه می کند

در واقع رجینالد هارگریوز نشان می دهد که چرا فرزندانش از او متنفرند و چرا باید از او متنفر باشیم در فصل سوم سریال Umbrella Academy که البته در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد. اما چرا فصل سوم The Umbrella Academy نتوانست روند دو فصل اول را ادامه دهد؟ اگرچه فصل سوم شروع خوبی داشت، اما درگیر مسائل جانبی زیادی شد که نه تنها کمکی به داستان فیلم نکرد و ربطی به محتوای آن نداشت، بلکه به کلیت سریال لطمه زد.

در فصل دوم نیز موضوع مشابهی وجود داشت، اما کمتر اشباع را شاهد بودیم. اما وقتی در مورد خانواده‌ای با مسائل روحی و روانی صحبت می‌کنیم که دنیا را دو بار به پایان رساندند، واضح است که با مسائلی مانند تغییر هویت وانیا با ویکتور روبرو هستیم. به عنوان مثال، ما کلاوس را داریم که به دنبال مادرش است و اتفاقاً چنین طرحی کاملاً با شخصیت و اهداف او مطابقت دارد. یا شماره پنج در تلاش است تا بالاخره بازنشسته شود، یا لوتر و دیگو سعی می کنند زندگی عادی داشته باشند.

البته انتظار می رود آلیسون به دنبال فرزندش بگردد و از نبود او آسیب ببیند، اما متأسفانه نتیجه چندان خوبی ندارد و این شخصیت به شخصیت آزاردهنده تری در سریال تبدیل می شود. از سوی دیگر، گروه آکادمی گنجشک عمدتاً به عنوان یک گروه عوضی ارائه می شود، حداقل برای اکثر اعضای آن، در نهایت آنها فقط چند عوضی به معنای کامل هستند و ما آنها را نمی شناسیم یا در مورد آنها صحبت نمی کنیم. دیگر

رجینالد هارگریوز در فصل سوم سریال Umbrella Academy

به طور کلی، فصل سوم The Umbrella Academy هنوز یک فصل سرگرم کننده است، اما دارای فراز و نشیب های زیادی است، که ممکن است تا حدی به این دلیل باشد که یک داستان کمیک را رها کرده و بر اساس یک داستان جدید ساخته شده است که قبلا نبوده است. هنوز منتشر شده است چنین وضعیتی تا حدودی قابل مقایسه با فصل هفتم و هشتم سریال «بازی تاج و تخت» است که سازندگان سریال بدون منبع اقتباسی نمی توانند اثری مشابه فصل های قبل ارائه دهند. اما در پایان فصل سوم سریال The Umbrella Academy چه اتفاقی افتاد؟

ادامه بررسی ممکن است پایان و بخشی از داستان فصل سوم سریال The Umbrella Academy را مشخص کند.

فصل سوم سریال The Umbrella Academy بالاخره شخصیت منفی و منفی اصلی سریال را فاش کرد

فصل سوم The Umbrella Academy در واقع بیشتر پیش درآمدی برای احتمالاً فصل آخر سریال است. در طول داستان شاهد سفر شماره پنج به مقر سازمانی هستیم که زمانی از آن فرار کرده بود و البته سرنخ های جالبی هم به ما می دهد. در طول راه، متوجه می شویم که یک نسخه پیر و در حال مرگ از شماره پنج مخفی شده است و به او هشدار می دهد که جلوی پایان دنیا را نگیرد. اما چرا باید چنین هشداری بدهد؟

پاسخ این سوال احتمالاً این است که او قصدی برای جلوگیری از گسستن زنجیره زمانی ندارد و باید زنجیره زمانی تکمیل شود. این سوال پیش می‌آید که آیا شماره پنج فردی است که سازمان را ایجاد کرده است؟ این احتمال وجود دارد، اما احتمالاً برخی از سوالات فصل آینده مطرح خواهد شد و بدون شک پاسخ همه سوالات خود را نخواهیم گرفت. اما چرا این بار شخصیت های اصلی داستان نتوانستند پایان دنیا را متوقف کنند؟

ملاقات بن با اعضای آکادمی آمبرلا در فصل سوم سریال آکادمی چتر

در واقع، این بار در فصل سوم سریال The Umbrella Academy، هیچکس نتوانسته است پایان دنیا را متوقف کند، و اگرچه نقشه رجینالد هارگریوز تا حد زیادی شیطانی است، اما شاید تنها راه حل روی میز باشد. نکته اصلی این است که پایان فصل سوم سریال ثابت می کند که رجینالد هارگریوز ممکن است در واقع دلیل اصلی شروع آخرالزمان باشد. البته شاید نسخه اصلی او چنین نقشه ای نداشت و تنها هدفش نجات دنیا بود، اما نسخه دوم بدون شک نقش مهم تری در این پرونده داشت.

فصل سوم سریال The Umbrella Academy با یک شکست بزرگ دیگر به پایان می رسد

واقعیت این است که Hotel Oblivion در مرکز داستان فصل سوم سریال The Umbrella Academy مانند یک راز است و البته هنوز در مورد دلیل راز و نقش نگهبانان این سوال وجود دارد. در پایان، رجینالد هارگریوز به عنوان شخصیت منفی و شرور اصلی سریال شناخته می شود که جهان را دوباره و به شکلی که می خواهد تغییر می دهد. در واقع او نیاز داشت که این بار دنیا واقعاً به پایان برسد تا پس از نابودی آن، دنیایی را بسازد که حاکم آن بود و حالا نمی توانست کسی را تهدید کند.

البته در این میان شاهد عروسی لوتور و اسلون نیز هستیم که در حال حاضر نقش آنها در داستان چندان مشخص نیست، اما بدون شک انسانی ترین قسمت فصل سوم سریال آکادمی چتر یا حتی سه است. فصل هایی از سریال که این شخصیت ها در آن ها به خاطر قدرتشان شناخته می شوند البته سوال اصلی این است که سرنوشت اسلون چه شد و صحنه آخر و نشستن بن در قطار چه معنایی دارد؟ به هر حال فصل سوم با یک صخره بزرگ دیگر به پایان رسید و باید دید سرنوشت این پرونده به کجا می رسد.

اعضای آکادمی اسپارو در فصل سوم سریال The Umbrella Academy

در هر صورت به نظر می رسد سریال آکادمی چتر با معرفی شخصیت منفی داستان یک قدم به پایان نزدیکتر شده است، اما این سوال پیش می آید که قدرت های شخصیت ها چگونه گرفته شده است؟ برخی معتقدند که شاید دنیای رجینالد واقعی نباشد و به همین دلیل اسلون در آن وجود ندارد یا حداقل با لوتر وارد نشده است. البته شکی نیست که دنیای جدید سریال The Umbrella Academy مانند فصل سوم دچار مشکلاتی خواهد شد و باید دید که آیا بازگشت آنها به دنیای واقعی باعث بازگرداندن شخصیت ها می شود یا مرگ و عواقبی برای آنها به همراه خواهد داشت. کار آنها.

پایان اسپویلر

فصل سوم سریال The Umbrella Academy با وجود مشکلاتی که داشت همچنان ثابت می کند که می توان سریال های کمیک با کیفیتی را خارج از دنیای مارول و دی سی تماشا کرد و سریال Umbrella Academy با وجود اشتباهاتش توانست به مسیر خوب خود ادامه دهد. البته می توان انتظار فصل چهارم و احتمالاً پایانی سریال The Umbrella Academy را داشت، اما سوال اصلی این است که آیا سازندگان این بار تغییرات مثبت و بلندپروازانه تری ایجاد خواهند کرد یا احتیاط را رعایت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید