نقد و بررسی Fire Emblem Warriors: Three Hopes


Fire Emblem Warriors: Three Hopes برای علاقه مندان به بازی های Musso یا سری Fire Emblem تجربه ای سرگرم کننده و قابل قبول است. با بررسی این بازی با زومجی همراه باشید.

Fire Emblem: Three Houses در سال 2019 منتشر شد و توانست بازخورد بسیار خوبی از منتقدان دریافت کند و تجربه سرگرم کننده ای را برای کاربران نینتندو سوییچ فراهم کند. Fire Emblem Warriors: Three Hopes در جریان Nintendo Direct در ماه فوریه رونمایی شد. محصولی که تمامی شخصیت های Three Houses را دارد اما از نظر گیم پلی، المان هایی از بازی های موسو وجود داشت. در واقع، Fire Emblem: Three Houses دومین قسمت از سری Fire Emblem Warriors است که توسط استودیو Omega Force توسعه یافته است.

از مهارت‌ها در Fire Emblem Warriors: Three Hopes استفاده کنید

استودیویی که اکثر کاربران با بازی هایی مانند سری Dynasty Warriors یا Samurai Warriors آشنایی دارند و توانایی خاصی در ارائه گیم پلی به سبک Musso دارند. حال سوال بزرگ این است که آیا Fire Emblem: Three Houses تجربه خوبی را ارائه می دهد؟ به طور کلی، Fire Emblem: Three Houses یک بازی سرگرم کننده است، اما عملکرد ضعیف آن در برخی زمینه ها باعث شده است که تجربه به یاد ماندنی کمتری نسبت به Fire Emblem: Three Houses داشته باشد.

داستان بازی با گذشت زمان شکل و شمایل دیگری با آنچه در ابتدا بازیکن می بیند به خود می گیرد اما به دلیل روایت نامناسب بازی نمی تواند مخاطب را جذب کند.

داستان بازی در تایم لاین متفاوتی توسط Three Houses روایت می شود. جایی که قهرمان داستان در طول نبرد با بلیطبهترین مبارز دزد دریایی گرالت شکست خورده و تصمیم می گیرد از بیلیت انتقام بگیرد. یعنی در حالی که سرنوشت او را با رهبران سه خانواده اصلی در زمین فودلان آشنا می کند و شما تصمیم می گیرید که به کدام خانواده بپیوندید. Fire Emblem Warriors: Three Hopes دارای سه خط داستانی متفاوت است که ممکن است هر کدام دارای گیم پلی یکسانی باشند، اما ما شاهد داستان ها و اتفاقات متفاوتی هستیم که باعث می شود Three Hopes دارای سه خط داستانی کاملاً متفاوت باشد. به عبارت دیگر، بازی دارای چهار پایان (سه پایان منظم و یک پایان مخفی) است که توسط خانواده انتخاب می شود و تصمیمات شما در طول بازی که به آنها خواهید رسید.

Bilit در Fire Emblem Warriors: Three Hopes

نوع ارتباط Bilith و Shez و به تصویر کشیدن او یکی از مشکلات اصلی در روایت داستان بازی است.

Fire Emblem معمولاً از آن دسته بازی هایی نیست که شخصیت ها دارای شخصیت های خاص هستند و Fire Emblem Warriors: Three Hopes نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال، با بازی و پیشرفت داستان، می توانید با هم تیمی های خود و شخصیت اصلی شز، بهتر آشنا شوید. مشکل اصلی داستان نحوه روایت آن است. وقتی تیم سازنده می‌خواهد جدول زمانی غیر از داستان اصلی بازی را ثبت کند، باید داستان خود را به گونه‌ای تعریف کند که کاربران قدیمی بتوانند با تغییرات ایجاد شده تعامل داشته باشند و کاربران جدید به دنیای بازی و شخصیت‌ها کشیده شوند.

با شروع جذاب به نظر رسیدن سه امید و چهره ای متفاوت از شخصیت اصلی بازی، بیلی، خط داستانی به کوچک شدن ادامه می دهد و در نهایت دوباره به اوج می رسد. بی ثباتی این بخش باعث شد تا کاربران نتوانند به درستی با شخصیت ها و دنیای Fire Emblem Warriors: Three Hopes ارتباط برقرار کنند. به خصوص کاربرانی که Fire Emblem: Three Houses را تجربه کرده اند.

آدلگارد در Fire Emblem Warriors: Three Hopes مبارزه می کند

عدم چالش و توجه بیشتر به طراحی دشمنان و سیستم مبارزه آنها چیزی است که باعث شده ویژگی های گیم پلی بازی منعکس کننده پتانسیل نهایی آنها نباشد.

از نظر گیم پلی، استودیو امگا فورس با الهام گرفتن از المان های Fire Emblem: Three Houses و ترکیب آن با المان های معمول بازی های خود، سعی در ارائه تجربه ای متفاوت و مفرح داشت. Fire Emblem Warriors: Three Hopes یک بازی تیمی شخص ثالث با عناصر هک اند اسلش و Musso است که در آن بازیکن باید در طول هر مرحله ماموریت های مختلفی را انجام دهد. امضای این دسته از بازی ها این است که در میدان جنگ با دشمنان زیادی روبرو خواهید شد و می توانید هم تیمی های خود را به قسمت های مختلف نقشه بازی هدایت کنید. حال می توان این راهنما را برای انجام کارهای مختلف و یا ایفای نقش سایر شخصیت های تیم و تجربه بازی به آنها سپرد.

بنابراین، جابجایی بین شخصیت ها یکی از لذت بخش ترین کارها در بازی های Musso است. به شرطی که سازنده دشمنان، باس ها و خود شخصیت ها را به گونه ای طراحی کرده باشد که استفاده از این ویژگی بتواند موثر به نظر برسد. بزرگترین مشکل Fire Emblem Warriors: Three Hopes این است که طراحی دشمنان و باس های بازی آنطور که باید بصری نیست. به عبارت دیگر ما دشمنان و رئیسانی را می بینیم که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. به عنوان مثال باس با سپر که در مقابل شخصیت های دارای شمشیر یا کماندار عملکرد بسیار خوبی دارد، می تواند گزینه خوبی برای برخورد با شخصیت هایی باشد که از جادو استفاده می کنند.

رزمندگان نشان آتش: سه امید

Three Hopes فعالیت های مختلفی برای بالا بردن سطح شخصیت ها و کلاس آنها دارد.

اما کافی است سطح هر یک از شخصیت های شما یک یا دو سطح بالاتر از دشمن یا باس مورد نظر باشد و سایر قوانین ذکر شده تاثیری در نتیجه نبرد نخواهد داشت و برنده نهایی شما خواهید بود. بنابراین تجربه مراحل بازی با وجود شخصیت های زیاد و متنوع، پس از چند ساعت حس تکراری پیدا می کند. البته به لطف مکانیزم های ارتقای شخصیت ها و تغییر سطوح، می توانید بخشی از بازی را از حالت یکنواختی خارج کنید. بازی از نظر تنوع شخصیت ها دست خود را کاملا باز بگذارید و در هر کلاس شخصیت های مختلفی را مشاهده خواهید کرد. علاوه بر این، به لطف سیستم ارتقای کلاس Fire Emblem Warriors: Three Hopes، بازیکنان می توانند به طور کامل کلاس هر یک از شخصیت های بازی را تغییر دهند و نوع قدرت خود را مطابق با سلیقه خود سفارشی کنند.

گیم پلی بازی Fire Emblem Warriors: Three Hopes به نبرد با چندین دشمن و باس محدود نمی شود، بلکه بخشی از بازی با نحوه ارتقای هم تیمی ها و گذراندن وقت با آنها به پایان می رسد. بازی دارای سیستمی برای تقویت روابط دوستانه با هم تیمی ها است و هر چه زمان بیشتری را با آنها بگذرانید، علاوه بر این که از قبل با آنها آشنا هستید، بیشتر می توانید ضربات ترکیبی مختلف را بازی کنید. این نبرد را برای شما آسان تر از قبل می کند. از طرفی می توانید هم تیمی های خود را در گروه های دو نفره قرار دهید تا با یکدیگر تمرین کنند و سطح کلاس خود را بالا ببرید. البته برای بالا بردن سطح شخصیت های خود باید آنها را نیز وارد نبرد کنید یا با پول در بازی سطوح بالاتری را خریداری کنید.

شز و آدلگارد در جنگجویان نشان آتش: سه امید

گرافیک بازی به لطف ساختار انیمه می تواند بهتر به نظر برسد

همه این عناصر و زمان برای شخصیت ها ارزشمند هستند و تاثیر خوبی روی بازی می گذارند. اگرچه دشمنان در طراحی ضعیف هستند و چالش برانگیز نیستند، اما ارتقای شخصیت ها، توجه به سطح آنها و جابجایی بین آنها به شما امکان می دهد تقریباً نبردهای مختلف را درک کنید. ممکن است متوجه شوید که داشتن چندین عملیات فرعی و توجه به جزئیات آنها می تواند باعث سردرگمی و سردرگمی کاربران جدید شود. Fire Emblem Warriors: Three Hopes تمامی فعالیت ها، قسمت ها و نکات مهم بازی را به خوبی و قدم به قدم به مخاطب آموزش می دهد و به مرور زمان می توانید بر آنها مسلط شوید.

جلوه های بصری Fire Emblem Warriors: Three Hopes شبیه به انیمه هستند و در این بین شاهد نمایش میانبرهایی هستیم که برخی از رویدادهای مهم داستان را نشان می دهد. اما از نظر بصری، Fire Emblem Warriors: Three Hopes چیزی برای گفتن نداشت و می توانست تجربه بهتری را ارائه دهد. باس های اصلی در واقع شخصیت های طرح داستانی هستند که بسته به مسیری که انتخاب می کنید متفاوت خواهند بود و تعدادی ون طراحی شده دیگر نیز وجود دارند که در طول مراحل با آنها مواجه خواهید شد.

استراتژی و کنترل شخصیت را در Fire Emblem Warriors: Three Hopes اعمال کنید

طراحی مراحل بازی Fire Emblem Warriors: Three Hopes از نظر تنوع قابل قبول است اما بهترین قسمت طراحی بازی مربوط به فعالیت هایی است که طی آن می توانید سطح دوستی خود را با هم تیمی های خود افزایش دهید و سطح شخصیت آنها را افزایش دهید. . از نظر فنی، Three Hopes به راحتی اجرا می‌شود و یک تجربه بدون قاب صاف، چه متصل یا قابل حمل، ارائه می‌دهد.

تکمیل داستان هر سه خانواده حدود 40 ساعت از وقت شما را می گیرد

صداهای Fire Emblem Warriors: Three Hopes به گونه ای است که اگر نتوانید بازی های شرقی را با دوبله ژاپنی تجربه کنید، دوبله انگلیسی می تواند کمترین حس مکالمه ممکن را برای مخاطب به ارمغان بیاورد. نکته اینجاست که تمام مکالمات اصلی شخصیت ها با یکدیگر به صورت صوتی ضبط می شود و فقط مجبور نیستید ساعت ها از وقت خود را صرف خواندن مکالمات شخصیت ها با یکدیگر کنید. در مورد شخصیت اصلی هم همینطوره و فرقی نمیکنه که ظاهر مرد یا زن شیز رو انتخاب کنید، هر دو خوش صدا هستند. همچنین موسیقی بازی در حین نبرد و مراحل باعث شد مبارزات شکل و شمایل بهتری پیدا کند.

دورتیا در Fire Emblem Warriors: Three Hopes مبارزه می کند

به هر حال، تکمیل داستان سه خانواده Fire Emblem Warriors: Three Hopes نزدیک به 40 ساعت شما را سرگرم می کند و اگر از طرفداران Musso یا Fire Emblem هستید، Three Hopes می تواند تجربه خوبی را با تمام سختی هایش برای شما فراهم کند. اما متاسفانه ارزش تکرار آنقدر بالا نیست که بخواهید چند بار امتحان کنید و شاید فقط به انتهای خط داستانی یکی از بازی های خانوادگی بروید.

دیدگاهتان را بنویسید