نیمی از تراشه های چینی معیوب هستند!


روزنامه روسی “کومرسانت” از نقص در حدود نیمی از چیپس چینی که وارد روسیه می شوند. به نظر می رسد تحریم ها باعث این امر شده است.

شرکت‌های فناوری روسی متوجه چیز عجیبی در تراشه‌هایی شده‌اند که از تولیدکنندگان چینی دریافت می‌کنند. طبق گزارش روزنامه روسی کومرسانت که به سیاست و تجارت اختصاص دارد، بیش از 40 درصد و تا حدود. نیمی از تراشه های چینی معیوب هستند.

این نشان دهنده افزایش 1900 درصدی است نقص تراشه چینی در حالی که کومرسانت خاطرنشان می کند که قبل از حمله به اوکراین، میزان شکست 2 درصد بود. البته ما نمی توانیم تایید کنیم که این دو مورد به هم مرتبط هستند.

این روزنامه که متعلق به میلیاردر طرفدار پوتین، علیشیر عثمانوف است، اولین شماره خود را در ژانویه 1990 منتشر کرد. کومرسانت با استناد به یک منبع ناشناس در گزارش خود، همه گیری کووید-19 و تحریم های اقتصادی اخیر را دلیل آن ذکر کرد. این مشکل با آسیب رساندن به زنجیره های تامین تراشه و مجبور کردن روسیه به واردات نیمه هادی های بازار خاکستری در وهله اول بر روسیه تحمیل شده است.

بیشتر بخوانید: اولین کاشت تراشه مغزی با موفقیت انجام شد. نزدیک شدن به رویای زندگی ابدی

نیمی از تراشه های چینی وارداتی به روسیه معیوب هستند

با توجه به اینکه بسیاری از دستگاه‌های مدرن، به‌ویژه سخت‌افزارهای نظامی، به محصولات نیمه‌رسانای مختلف زیادی نیاز دارند، حتی نرخ خرابی ۲ درصد نیز به اندازه کافی بد خواهد بود. حمل 40 درصد تراشه‌های معیوب به این معنی است که ساختن چیزی بدون صرف زمان و تلاش قابل توجه برای آزمایش همه تراشه‌ها عملاً غیرممکن است.

کامرسانت (به معنای تاجر) ادعا می کند که تحریم ها باعث شده شرکت های بزرگ وارداتی روسیه را ترک کنند و تولیدکنندگان را در آنجا چاره ای جز استفاده از تامین کنندگان غیرمجاز باقی نگذاشته است که خدمات مشتریان آنها در مقایسه با کانال های رسمی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. شرکت های روسی همچنین فاقد تجربه در بررسی تامین کنندگان و محصولات قبل از ثبت سفارش های بزرگ هستند.

نیمی از چیپس چینی

در فوریه سال جاری (مارس 1400)، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، اعلام کردند که کشورهایشان قصد دارند “دوستی نامحدود” بدون “مناطق ممنوعه” برای همکاری داشته باشند. با این حال، پکن به وضوح (با لحنی بسیار دیپلماتیک) اعلام کرد که اقدامات نظامی روسیه علیه اوکراین مخالفت کرد و از پوتین خواست که از روش مذاکره پیروی کند و از رای کامل به قطعنامه سازمان ملل در محکومیت این حمله خودداری کرد و در عوض رای منفی داد.

از سوی دیگر، وزارت صنعت و تجارت روسیه به کومرسانت گفت که اطلاعاتی در مورد افزایش سهم قطعات معیوب دریافت نکرده است. بنابراین، وزارت صنعت و تجارت روسیه این خبر را تکذیب کرد.

مطالب بیشتر تکراتو:

نظر شما در مورد اینکه حدود نیمی از تراشه های چینی وارد شده به روسیه معیوب هستند چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید اخبار فناوری با تکراری دنبال می کنم.

منبع: tomshardware

دیدگاهتان را بنویسید