هدف از تشدید محدودیت های اینترنت در چین چیست؟


تشدید محدودیت های اینترنت در چین با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری در این کشور آغاز شد. در مورد دلایل این محدودیت ها بیشتر بخوانید.

گروه های هارون

بر اساس گزارش های جدید، چین قصد دارد دیوار آتش و سانسور را بهبود بخشد کنترل و سانسور رشد سازمان بزرگ گزارش فایروال یا (GFW)بر تلاش های چین برای محدود کردن و سانسور اینترنت نظارت داشته است.

بر اساس گزارش جدید این سازمان، فایروال بزرگ آن کشور اخیراً محدودیت های اینترنت در چین را تشدید کرده است وسایل ارتباطی شبکه رمزگذاری TLS که برای دور زدن این محدودیت ها استفاده شد.

بیشتر بخوانید: رتبه فیلترینگ ایران مشخص شد; آیا کشوری بالاتر از ایران وجود دارد؟

پشت صحنه تشدید محدودیت های اینترنت توسط چین

در گزارشی که اخیرا توسط Great Firewall Report منتشر شده است، این گروه گفته است که از 3 اکتبر، بیش از 100 کاربر گزارش داده اند که فایروال چین شروع به مسدود کردن یکی از سرورهای آنها با استفاده از TLS کرده است. پروتکل های مبتنی بر TLS از جمله Xray، TLS Websocket، VLESS و Grpc اخیرا مسدود شده اند.

تشدید محدودیت های اینترنت در چین

این سازمان همچنین اعلام کرد که فیلترینگ با استفاده از پورت های خاصی که سرویس کار می کند انجام می شود و زمانی که کاربر پورت مسدود شده را با پورت دیگری جایگزین می کند، فایروال چین دیوانه می شود. تمام آدرس های IP را مسدود کنید نشان می دهد

ما درک می کنیم که امکان مدیریت چندین سایت تنها با استفاده از یک IP وجود دارد، بنابراین لازم است سایت SNI را با دقت انتخاب کنید.

از آنجایی که سرور می تواند چندین سایت را تنها با استفاده از یک مدیریت کند، در اینجا باید سایت را با دقت انتخاب کنید. SNI اینگونه کار می کند که معمولاً قبل از ایجاد رمزگذاری بین مرورگر و سرور ارسال می شود. در نتیجه به دلیل همین سهولت، نظارت و استفاده از آن برای فیلتر و شناسایی اتصالات شبکه کار سختی نخواهد بود.

افزایش محدودیت ها در آستانه انتخابات حزب کمونیست

به نظر می رسد فیلتر دامنه های مرتبط با ابزار مسدود شده در فایروال به صورت خودکار و پویا انجام می شود. بر اساس گزارش سازمان گزارش، بر اساس جمع آوری اطلاعات در این زمینه، به نظر می رسد مسدودسازی مبتنی بر فناوری اثر انگشت یا TLS است و اثر انگشت فناوری است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و برای تشخیص دقیق نرم افزارها یا نرم افزارها استفاده می شود. پروتکل های کامپیوتری

البته هنوز ابزارهایی در این بخش در حال کار هستند و تا کنون فایروال بزرگ چین نتوانسته است آنها را مسدود کند. همزمان با شروع هفته جاری، تحلیلی از این گروه برای مسدودسازی دامنه اصلی گوگل و زیر دامنه های آن منتشر شد. جایی که چین در سال 2010 شروع کرد فیلترینگ گوگل نهاد دیگری که بر این محدودیت ها نظارت می کند، اعلام کرد که دسترسی به گوگل و به طور کلی خدمات آنلاین در حال حاضر در چین محدود شده است.

هدف چین از ارتقاء فایروال و افزایش محدودیت ها کاملاً مشخص است. بیستمین کنگره حزب کمونیست چین هفته آینده شروع می شود. در این کنگره شی جین پینگ برای سومین دوره پنج ساله به عنوان رئیس جمهور چین انتخاب خواهد شد. این یک انتخاب بی سابقه است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد تشدید محدودیت های اینترنت در چین چیست؟ او در بخش نظرات نظرات خود را با تکراتو در میان گذاشت اخبار فناوری با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید