هر روز یک وسیله نقلیه بدون MOT را جریمه می کنند


جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راهور گفت: تمام خودروهایی که از تاریخ ساخت آنها بیش از چهار سال عمر دارند، مشمول معاینه فنی می شوند.

خودرو بدون معاینه فنی، هر روز تعریف می‌شودخودرو بدون معاینه فنی، هر روز تعریف می‌شود

سردار سید تیمور حسین در خصوص جریمه خودروهای بدون MOT گفت: از سال 1393 سامانه سیمفا راه اندازی شده و اطلاعات تمامی خودروها در خصوص MOT در این سامانه متمرکز شده است. بر این اساس جریمه خودروهای بدون MOT عمدتاً با دوربین در تهران و برخی شهرهای بزرگ انجام می شود.

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: تمامی خودروهایی که بیش از چهار سال از ساخت آنها می گذرد مشمول معاینه فنی می شوند.

وی بیان کرد: در حال حاضر روزانه بیش از 12 هزار خودرو جریمه می شوند و بر اساس آخرین آمار از ابتدای سال تاکنون یک میلیون و 200 هزار جریمه برای خودروهای فاقد معاینه فنی به ثبت رسیده است.

سردار حسینی با بیان اینکه مالکان وسایل نقلیه باید به MOT توجه کنند و گواهینامه مربوطه را دریافت کنند، خاطرنشان کرد: جریمه روزانه خودروهای بدون MOT از طریق پیامک به اطلاع مردم می رسد.

وی گفت: افرادی که شماره همراه آنها در سامانه ثبت یا تغییر نکرده است شماره جدید را به روز کرده و ثبت کنند تا در صورت اعمال قانون با دریافت پیامک به آنها اطلاع داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید