هر نوع مشکل گوارشی نشانه سرطان روده بزرگ نیستبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، روده یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه گوارش است که از دوازدهه تا مقعد امتداد دارد و در انسان و بسیاری از پستانداران از دو قسمت روده بزرگ و روده بزرگ تشکیل شده است. روده کوچک. روده ها مانند لوله طنابی طنابی هستند که غذا را تجزیه کرده و سپس از بدن خارج می کند. انواع مختلفی از بیماری روده وجود دارد که هر کدام علائم متفاوتی دارند. سرطان روده یکی از شایع ترین بیماری هایی است که در اثر سبک زندگی نامناسب، استرس و تغذیه نامناسب ایجاد می شود. طبق آمار، سن این نوع سرطان به 5 تا 10 سال کاهش یافته است. با نتایج و اخبار منتشر شده در مورد سرطان روده بزرگ، تعبیر هر علامت غیرعادی به عنوان عامل سرطان روده بزرگ، برای مثال تنبلی روده هنگام خواب یا مسافرت و گاهی نفخ در صبح، عجیب نیست.

بیشتر بخوانید:

آمار نشان می دهد که سن سرطان روده بزرگ پنج تا ده سال است. سرطان روده این روزها به یک بیماری شایع در بین ایرانیان تبدیل شده است و جای تعجب نیست که در میان اخبار فراوانی که در مورد این بیماری منتشر می شود، هر علامت عجیبی که در روده خود احساس می کنیم، دلیلی برای ابتلا به سرطان محسوب می شود. تفسیر می کنم

سرطان روده بزرگ اما با سبک زندگی نادرست، عادات غذایی نامناسب و کنار آمدن با استرس روزانه به سراغ قربانیان خود می آید. یکی از بیماری های شایع در بین ایرانیان است. اما کارشناسان معتقدند هر اتفاق ناخوشایندی که در حین اجابت مزاج تجربه می کنیم، نشانه بیماری نیست.

اگر نگران تنبلی روده هایتان در خواب و مسافرت هستید و یا نگران نفخ صبحگاهی نیز هستید، این مقاله را بخوانید. ما به شما خواهیم گفت که کدام یک از واکنش های روده شما طبیعی است و چرا برای شما اتفاق می افتد.همچنین کدام یک از علائم ممکن است نشانه سرطان در بدن نباشد.

آیا پیری مثانه شما را بیدار نگه می دارد؟

سلول های عصبی روده بسیار باهوش هستند و با ساعت بدن کار خود را تنظیم می کنند، یعنی وقتی محیط اطراف تاریک می شود، فعالیت آنها کندتر از قبل می شود. به همین دلیل افراد در نیمه شب نیازی به اجابت مزاج ندارند و برای تخلیه روده از خواب بیدار نمی شوند. اما عملکرد مثانه مانند روده نیست. مثانه می تواند حجم مشخصی از ادرار را در خود نگه دارد و در برابر آزاد شدن آن مقاومت کند.بنابراین وقتی مقدار کمی ادرار وارد مثانه می شود، نیازی به رهاسازی آن احساس نمی شود، اما اگر حجم مثانه پر باشد، سیستم عصبی دستور می دهد. ادرار را آزاد می کند و تحمل پر بودن مثانه برای شما سخت می شود و باید هر ساعت از شبانه روز مثانه خود را تخلیه کنید.

در شرایط عادی، می‌توانید 6 تا 7 ساعت در شبانه‌روز بدون نیاز به دستشویی بخوابید، اما برخی داروها، شرایط خاص مانند بارداری و نوشیدن مایعات قبل از خواب باعث می‌شوند که مثانه در نیمه‌های شب پر شود و باعث شود تو باید بری توالت پیدا خواهید کرد.

آیا قاعدگی باعث پر شدن روده می شود؟

اگر به طور ناگهانی در روده خود احساس سیری کردید و در طول پریود نیاز به دستشویی دارید، نگران نباشید. در دوران قاعدگی، اسهال و نیاز به دفع بیشتر در روده ها یک پدیده طبیعی است. افزایش ترشح هورمون پروستاگلاندین (پروستاگلاندین) علاوه بر تأثیر بر رحم، نیاز به پاکسازی روده را افزایش می دهد. این هورمون همچنین بر سرعت دفع در روده ها تأثیر می گذارد و به انقباضات رحم کمک می کند.

وقتی قهوه میخوری باید بری دستشویی!!!

شما تنها کسی نیستید که تجربه دستشویی رفتن بعد از نوشیدن قهوه را داشته اید. روده 30 درصد افراد پس از نوشیدن قهوه در صبح فعالیت خود را شروع می کند، تحقیقات نشان می دهد یکی از دلایل این واکنش ها در روده اسیدی بودن قهوه است که باعث فعالیت بیشتر و تمیز شدن سریعتر آن می شود. به گفته محققان، تحمل این مشکل برای افراد مفید است زیرا باعث سلامت روده می شود. پس هر روز صبح یک فنجان قهوه بنوشید. نتایج مطالعات نشان می دهد که نوشیدن بیش از دو و نیم فنجان قهوه در روز خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و رکتوم را تا 50 درصد کاهش می دهد.

هنگام اجابت مزاج احساس سرما می کنید

اگرچه تخلیه روده ها و احساس رها شدن مهم هستند، اما ممکن است در این رویداد احساسات ناخوشایندی را نیز تجربه کنید. در حین حذف پیامی که روده به مغز می فرستد باعث تغییرات فیزیکی در بدن می شود. به عنوان مثال، عرق کردن و لرزش هنگام اجابت مزاج. در حین انجام این کار، ممکن است احساس کنید ضربان قلب و فشار خون شما افزایش می یابد، بنابراین فکر نکنید که اختلالی دارید. این اتفاقات می تواند به طور طبیعی در حین اجابت مزاج رخ دهد.

غذای تند باعث اجابت مزاج دردناک می شود!!!

غذاها می توانند بر عملکرد روده تأثیر بگذارند. برای مثال خوردن غذاهای تند باعث ایجاد تغییراتی در روده و مقعد می شود و اجابت مزاج را دردناک می کند. اگر قبلاً از یبوست و مشکلات مشابه رنج می‌برید، خوردن غذاهای تند اجابت مزاج را دردناک‌تر و سخت‌تر می‌کند. البته طبق نتایج تحقیقات دانشمندان، فلفل قرمز خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد.

تنبلی روده بعد از جراحی

اختلال عملکرد روده پس از جراحی طبیعی است. مدت زمان و نوع جراحی مهم نیست، اما داروهای مورد استفاده در حین جراحی، مسکن های بعد از عمل، استرس ناشی از جراحی و آسیب و کاهش فعالیت بدنی در دوران نقاهت از جمله علل یبوست پس از جراحی هستند. در صورت انجام عمل جراحی، چند روز قبل از جراحی، ملین مصرف کنید و از داروهای مناسب برای رفع یبوست بعد از جراحی استفاده کنید.

پس از اجابت مزاج، مدفوع به سرعت به داخل کاسه توالت می رود

شاید فکر کنید که این طبیعی است و تمیز کردن توالت برایتان آسان شده است، اما باید بدانید که مدفوع لغزنده نشان می دهد که بسیاری از مواد مغذی از بدن خارج شده و سلامتی در خطر است.مدفوع چرب می تواند نشانه سوء جذب باشد. یا مبتلا به بیماری هایی مانند پانکراتیت مزمن یا بیماری سلیاک (یک بیماری خودایمنی روده کوچک با زمینه ژنتیکی).

آیا سفر باعث یبوست می شود؟

تقریبا نیمی از مردم در سفر دچار یبوست می شوند. اگر شما نیز به دلیل تغییر ساعت خواب و بیداری، تغییر در رژیم غذایی، تغییر آب و هوا و برنامه های زندگی دچار یبوست می شوید، نباید نگران باشید. تقریبا 40 درصد از مردم در سفر دچار یبوست می شوند. اگر با تغییر برنامه های زندگی، تغییر ساعت خواب و بیداری یا حتی تغییر رژیم غذایی و آب و هوا دچار چنین مشکلی شدید نگران نباشید، استرس و نگرانی در طول سفر باعث تشدید یبوست و در نتیجه کاهش لذت سفر می شود. کمتر

آیا بوی بد دهان مربوط به روده است؟

اختلال در فعالیت باکتری های مفید در روده منجر به اختلال در عملکرد معده و در نتیجه اختلالات گوارشی می شود. به عبارت دیگر گازها بالا آمده و به معده می رسند و باعث التهاب معده و ایجاد بوی بدی مانند بوی بد دهان یا بوی بد دهان می شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید