هیچکس حق ندارد حریم دانشگاه را زیر پا بگذاردبه گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، در این دیدار که روز پنجشنبه در دفتر ریاست جمهوری برگزار شد، مسئولان دانشگاه شریف گزارشی از حوادث رخ داده در این دانشگاه ارائه کردند.

رئیس جمهور با اشاره به قداست دانشگاه و محیط علم و آرمان گرایی تصریح کرد: هیچکس حق تعدی به قداست این فضای مقدس را ندارد و همه از مسئولین گرفته تا اساتید و دانشجویان باید برای حفظ قداست و قداست این محیط تلاش کنند. .

بیشتر بخوانید:

رئیسی با اشاره به اینکه دانشگاه شریف یکی از نمادها و موتورهای علم و پیشرفت کشور است، گفت: نباید اجازه داد قداست علمی و اخلاقی و اعتبار جامعه نخبگان این دانشگاه با رفتارهای تحمیلی از خارج خدشه دار شود. دانشگاه. مطمئن هستیم که شریفیان اجازه نخواهند داد بدخواهان و منافقین عزت این دانشگاه را خدشه دار کنند و شریف قطعاً محترم خواهد ماند.

رئیس جمهور افزود: آمریکا، منافقین و دیگر دشمنان کشور تلاش کردند تا اهداف ضد ایرانی و ضد انقلابی خود را در داخل دانشگاه شریف دنبال کنند، اما دانش اساتید و دانشجویان بزرگوار این دانشگاه اجازه نمی دهد این تلاش ها به منتسب شود. دانشگاه شریف.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، فضای دانشگاه را بهترین محیط برای تبادل نظر، بحث و گفت‌وگو درباره مشکلات مهم جامعه و مشکلات اولویت‌دار کشور دانست و از کارکنان، معلمان و اساتید خواست. دانشجویان مسئولیت پذیرفته و جلوی تلاش برخی جریان ها برای انحراف این فضا را برای خنثی سازی محیط برای دانشگاه بگیرند.

رئیس جمهور در آن جلسه گفت: معتقدم سازوکارهای داخل دانشگاه برای تامین نظم و امنیت دانشگاه کافی است و همه باید به حریم دانشگاه پایبند باشند.

در پایان این جلسه با توجه به گزارش های ارائه شده در رابطه با حوادث اخیر، رئیس جمهور به نهادهای مسئول که در مرکز آن وزیر علوم، تحقیقات و فناوری است دستور داد ضمن پیگیری مشکل، اقدامات لازم را انجام دهند. اقداماتی برای رفع موانع و تسهیل فعالیت های آموزشی و پژوهشی این دانشگاه

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید