وارد بازار سهام شوید و سود کنید. ما به شما یاد می دهیم که چگونه!


در سال های اخیر به دلیل افزایش تورم و کاهش ارزش سرمایه، مردم در بازارهای مختلف سرمایه گذاری کرده اند. بازار سرمایه به دلیل اینکه نسبت به سایر بازارها سود بیشتری دارد، استقبال بهتری دارد. پیچیدگی این بازار به حدی است که برای ورود باید دوره های آموزشی بورس را سپری کنید.

حال تصور کنید بازاری که برای ورود به بازار نیاز به آموزش دارد می تواند بدون آموزش و کسب سایر مهارت های لازم سودآور باشد؟

بنابراین ورود به بورس مستلزم آموزش در ابعاد مختلف است که نیاز به مهارت و تجربه دارد. در واقع ورود به بازار سرمایه و انجام معاملات مستقیم برای افرادی که دانش کافی ندارند به هیچ وجه توصیه نمی شود. البته نگران نباشید این افراد می توانند به صورت غیرمستقیم در بورس سرمایه گذاری کنند.

در این مقاله ابتدا به مزایای بازار سرمایه می پردازیم و سپس اقدامات اولیه لازم را توضیح می دهیم. با ما همراه باشید تا بتوانید شرایط ورود به بورس را درک کنید.

مزایای بازار سرمایه

بازدهی بالا از سایر بازارها، قانونی بودن بازار سرمایه، شفافیت بازار سرمایه در مقابل سایر بازارها، نقدینگی بالا و حمایت از تولید ملی از مزیت های اصلی این بازار است که مورد استقبال بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته است.

الزامات مبادله

در زیر به پیش نیازهای لازم برای ورود شما عزیزان به بازار سرمایه اشاره می کنیم:

بورس و کد معاملاتی دریافت کنید

برای اینکه بتوانید در بازار سرمایه فعالیت کنید باید کد بورسی و کد معاملاتی داشته باشید. در واقع کد بورسی هویت شما را در بازار سرمایه نشان می دهد و توسط سازمان بورس صادر می شود. برای دریافت آن باید ثبت نام و تاییدیه سجام انجام دهید که این امر از طریق سایت سجام و یا حضوری در باجه ها و شعب کارگزاری امکان پذیر است. البته برخی از بروکرها می توانند تمام مراحل پنل خود را به صورت آنلاین انجام دهند.

کد معامله نیز توسط کارگزاران موجود صادر می شود که از طریق آن می توانید از بستر آنلاین کارگزاری مورد نظر خود استفاده کنید. برای دریافت این کد باید ثبت نام کرده و واسطه گری را تایید کنید.

کارگزار آگاه این امکان را برای ثبت نام و احراز هویت آنلاین برای دریافت کد بورسی و معاملاتی در اپ آساتریدر فراهم کرده است تا سرمایه گذاران به راحتی و به صورت آنلاین تمامی مراحل را انجام دهند. در واقع دیگر نیازی به ارجاعات مختلف نیست و تنها از این مرجع تمام مراحل لازم برداشته می شود.

وارد سیستم های معاملاتی شوید

زمانی که کد تراکنش را دریافت کردید و سیستم های آنلاین را برای خود فعال کردید، باید بتوانید یک سری فعالیت ها را انجام دهید که در زیر به رایج ترین آنها اشاره می کنیم:

 • نماد مورد نظر را جستجو و پیدا کنید
 • خرید و فروش
 • واریز و برداشت وجوه
 • میزان سود و زیان را ببینید
 • لیست معاملات را ببینید
 • نظارت بر پرتفوی بازار سهام
 • کارگزار نظارتی را جایگزین کنید

میزان سرمایه مورد نیاز

با توجه به نوسانات و اهمیت آموزش بورس برای محافظت در برابر زیان های قابل توجه، باید در نظر داشته باشید که سرمایه صرف شده به گونه ای است که در صورت از دست رفتن همه چیز، تاثیری بر زندگی سرمایه گذار نخواهد داشت و از فروش دارایی های ثابت مانند مسکن و آپارتمان. نکته دیگر این است که برای همه افراد تازه وارد توصیه می کنیم، اگر قصد سرمایه گذاری مستقیم دارید، با مبالغ کمتر شروع کنید. حداقل مقدار مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بورس 500 هزار تن است.

سرمایه گذاری در بورس

در واقع آموزش در بورس به همین جا ختم نمی شود و تنها برای خرید و فروش و انتخاب انواع سهام می توان به اهمیت ویژه آموزش پی برد. دو تحلیل اساسی و موثر به نام های تحلیل بنیادی و تکنیکال یکی از موضوعاتی است که برای انتخاب سهام باید یاد بگیرید.

تحلیل بنیادی ارزش ذاتی سهام را بررسی می کند و تمامی عوامل موثر بر سهام را بررسی می کند. تحلیل تکنیکال نیز روند قیمت سهام را بررسی می کند و ابزارهای مختلفی دارد. بنابراین متوجه شدیم که بلافاصله پس از ورود، کار اصلی ما آغاز می شود و باید در زمینه های مختلف مهارت کسب کنیم.

در ادامه شما را با یکی از معتبرترین نهادهای آموزشی بورس آشنا می کنیم که فعالیت خود را از سال 1387 آغاز کرده و سالانه کارشناسان بسیاری را روانه بازار سرمایه می کند.

آموزش میانجیگری

کارگزاری آگاه با 13 سال سابقه در راه اندازی دپارتمان آموزشی یکی از باسابقه ترین موسسات در این زمینه می باشد. فیلم های آموزشی رایگان از مبتدی تا پیشرفته در وبلاگ باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه موجود است. آموزش قدم به قدم ورود به بورس و خیلی چیزهای اساسی دیگر نیز در وبلاگ باشگاه موجود است.

مدرسه بورسیه آگاه به عنوان یک مرجع معتبر و کامل، سالانه تعداد زیادی از افراد را با علوم مرتبط با بازار سرمایه آشنا می کند. همچنین کارگزاری آگاه با برگزاری دوره های آموزشی مختلف در سراسر ایران به صورت حضوری و آنلاین امکان دسترسی آسان به استانداردهای آموزشی بورس را فراهم می کند.

با خدمات آموزشی این شرکت کارگزاری تاسیس شده می توانید کامل ترین و به روزترین اطلاعات را در مورد بورس بیاموزید.

چند نکته مهم سرمایه گذاری

 • تحلیل تکنیکال و بنیادی دو رکن اصلی برای انتخاب سهام مناسب هستند.
 • آموزش لازمه ورود و کسب سود از بازار سرمایه است.
 • کنترل تصمیمات احساسی برای این بازار ضروری است.
 • اولین اصل سرمایه گذاری حفظ اصل سرمایه است.
 • تخصیص زمان و انرژی برای موفقیت این بازار ضروری است.
 • همیشه باید به دنبال راه حل باشید تا با سقوط بازار سرمایه، اصل و سود سرمایه خود را از دست ندهید، زیرا چرخش بخشی از آن بازار است.
 • اگر دانش لازم را ندارید از روش های سرمایه گذاری غیرمستقیم استفاده کنید.

آخرین کلمه

پذیرش بورس مستلزم گذراندن دوره آموزشی بورس و سایر اصول موجود برای عملکرد بازار سرمایه است. برای کار در بورس باید کد بورسی و معاملاتی دریافت کنید. همیشه باید میزان سرمایه را در این بازار وارد کنید تا در صورت از دست رفتن آن آسیبی به شما وارد نشود. برای سرمایه گذاری و تجارت مستقیم باید تجربه و دانش لازم را داشته باشید و زمان زیادی را برای رسیدن به بازدهی خوب صرف کنید، می توانید بهترین دوره ها را برای ورود به بورسیه و برنده شدن از این بازار در مدرسه بورسیه آگاه امتحان کنید.

توجه! این مطلب صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمانان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید