واریز پول به صندوق توسعه ملی به منظور ایجاد ثبات در بورس


بر اساس آخرین مذاکرات با مسئولان صندوق توسعه ملی، شنبه هفته آینده رقمی معادل…

واريز پول به تصوب تعليمات ملي در جينت بسته بورسواريز پول به تصوب تعليمات ملي در جينت بسته بورس

مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: بر اساس آخرین مذاکرات با مسئولان صندوق توسعه ملی، شنبه هفته آینده مبلغی معادل هزار میلیارد تومان به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می شود.

به گزارش ایرنا، هیات امنای صندوق توسعه ملی در تاریخ 5 دی ماه 1400 تصویب کرد که مبلغی معادل 650 میلیارد تومان به صورت ماهانه به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود تا مسئولان صندوق تثبیت بازار سرمایه بتوانند با کمک این سپرده ها این بازار را به بهترین شکل ممکن کنترل کنید.

با امضای این گونه قراردادها، اولین مرحله واریز از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه در 9 دی ماه 1400 انجام شد، اما ادامه این سپرده ها مستلزم امضای تفاهم نامه بین صندوق توسعه ملی و صندوق توسعه ملی بود. بازار صندوق تثبیت بازار سرمایه که پروژه آن تهیه شده بود اما به تصویب رسید و به دلیل وجود موانع به تاخیر افتاد و سرانجام پس از چندین ماه تاخیر سرانجام در روز سه شنبه (15 اردیبهشت 1401) قرارداد امضا شد. .

بر اساس امضای این قرارداد طبق بحث های صورت گرفته واریزها انجام شد و آخرین واریز صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه در 17 تیرماه انجام شد.

«مهدی صبایی» مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد: پس از امضای آخرین قرارداد و رفع مشکلات نحوه سپرده گذاری، تعاملات برای واریز منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه انجام شد. افزایش یافته اند.

وی بیان کرد: طبق توافقات انجام شده تا پایان سال مبلغی معادل هفت هزار میلیارد تومان به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می شود که می تواند زمینه ساز افزایش ظرفیت بازار سرمایه باشد. صندوق تثبیت برای کمک به بازار سرمایه و کاهش نوسانات.

صبایی گفت: بر اساس آخرین مذاکرات با مسئولان صندوق توسعه ملی، شنبه هفته آینده مبلغی معادل هزار میلیارد تومان به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می شود.

مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد: تا پایان سال 1401 علاوه بر هزار میلیارد تومان باید 6 هزار میلیارد تومان دیگر نیز در این صندوق واریز شود. پایتخت را تمام کنید.

وی در پایان گفت: صندوق تثبیت بازار سرمایه در شرایط کنونی تمام تمرکز خود را برای انجام ماموریت های خود به کار می گیرد و در صورت لزوم نقدینگی کافی را برای کاهش نوسانات ایجاد شده به بازار تزریق می کند.

دیدگاهتان را بنویسید