وام ازدواج از دهه شصت; مبلغ و شرایط دریافت


انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با انتشار پیامی در توییتر شخصی خود در خصوص توزیع وام ازدواج دهه 60 منتشر کرد.

به گفته معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، دهه 60 می توانند وام مناسب هفته ازدواج بگیرند. مبلغ این وام 100 میلیون تومان است.

آقای بیلت

بیشتر بخوانید: ورود تپسی به پنج شهر جدید. تپسی قصد دارد فعالیت های خود را در سراسر ایران گسترش دهد

وام ازدواج از دهه شصت

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به مشکلات ازدواج جوانان در دهه 60 از دستور رئیس جمهور برای در نظر گرفتن تسهیلات ویژه در کنار وام فراگیر ازدواج خبر داد.

متن پیام خانم هزالی:

به مناسبت هفته ازدواج مسائل جوانان دهه 60 را در کمیته دولت مطرح کردم و ریاست محترم جمهور دستور دادند علاوه بر وام فراگیر ازدواج، تسهیلات ویژه برای زوج های 60 ساله در نظر گرفته شود. در نیمه دوم دهه 1400 این وام با کمک فرماندار روستا فقط برای دهقانان بود.

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده در خصوص میزان وام ازدواج دهه شصتی، زمان و جزئیات پرداخت آن توضیح بیشتری نداد و این تنها توضیحی است که درباره تسهیلات ازدواج دهه شصتی ارائه کرده است.

وام ازدواج از دهه شصت;  مبلغ و شرایط دریافت

انسیه خزعلی سال گذشته اعلام کرد متولدین دهه 60 روستایی و عشایری در صورت ازدواج در ابتدای روستا و هفته عشایری یعنی. از 15 مهر 1400 تا پایان سال 100 میلیون تومان وام ازدواج به آنها پرداخت می شود که 50 میلیون تومان آن برای هر نفر است.

سال گذشته 100 میلیون تومان وام ازدواج به زوج های روستایی و عشایری پرداخت شد. حالا این وام باید به همه شصت بازپرداخت شود. وام 100 میلیون تومانی; اما تاریخ ازدواج مشمولان و اینکه این وام به چه کسانی تعلق می گیرد مشخص نیست.

در قانون بودجه سال 1401 مبلغ این وام برای دختران زیر 23 سال و پسران زیر 25 سال 150 میلیون تومان در نظر گرفته شده است و این مبلغ برای متولدین 60 و 70 و سایر افراد 120 میلیون تومان خواهد بود. یعنی دسته اول در مجموع 300 میلیون تومان و دسته دوم 240 میلیون تومان وام دریافت می کنند.

تعهد معاونت زنان و دهه شصت ریاست جمهوری به مناسبت هفته ازدواج به این معناست که علاوه بر 120 میلیون تومان، 100 میلیون تومان دیگر نیز دریافت می شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد وام ازدواج دهه شصتی چیست؟ نظر خود را در مورد آن با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید