وام استخدام سرباز 150 میلیون تومان بود


رئیس قرارگاه آموزشی ستاد کل نیروهای مسلح برای جذب سرباز به 150 میلیون وام افزایش یافت…

वाम अग्युण्य सुद्वार 150 میلیون تومان شدवाम अग्युण्य सुद्वार 150 میلیون تومان شد

فرمانده قرارگاه آموزشی ستاد کل نیروهای مسلح از افزایش وام استخدام سربازان به 150 میلیون تومان خبر داد و گفت: رئیس جمهور سند ملی آموزش و به کارگیری سربازان را تصویب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد جوادزاده کمند با اشاره به موضوع مهارت آموزی و لزوم همکاری سایر نهادها با ستاد کل نیروهای مسلح برای اجرای این امر، گفت: مهارت آموزی سربازان امری نیست. موضوعی که فقط مربوط به نیروهای مسلح است و نیروهای مسلح به تنهایی می توانند این کار را انجام دهند. کار را انجام دهید

رئیس قرارگاه آموزشی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در این سند سهم هر یک از یگان ها در کمک به مشکل مهارت آموزی و به کارگیری پرسنل فعال مشخص شده است، گفت: امیدواریم همه یگان ها کمک کنند. نقشی را ایفا می کند که در این سند برای آنها در نظر گرفته شده است تا اهداف ما در موضوع آموزش مهارتی به طور کامل محقق شود.

رئیس جمهور سند ملی احراز صلاحیت و استخدام کارگران وظیفه را تصویب کرد
وی افزود: در همین راستا سند ملی مهارت آموزی و جذب نیروهای آماده به خدمت تهیه و به تصویب رئیس جمهور رسید و به همه دستگاه ها ابلاغ شد تا آنچه در این سند تصریح شده با همکاری همه دستگاه ها اجرایی شود.

به گفته وی، کمیسیون ویژه ای برای اجرای سند ملی آموزش و اشتغال تشکیل شده و تاکنون پنج جلسه تشکیل شده و وظایف هر دستگاه به طور دقیق مشخص شده است.

سردار زاده کمند با اشاره به وام در نظر گرفته شده برای استخدام سربازان گفت: سال گذشته دو هزار میلیارد تومان به عنوان وام به سربازان اعطا شد. .

وی بیان کرد: اما برای راه اندازی این تاسیسات اقدامات و ریل هایی نیاز بود اما کارها به موقع انجام نشد و از برنامه عقب ماندیم.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امسال تلاش می کنیم تمامی امکاناتی که در اختیار سربازان قرار می گیرد به صورت وام قرض الحسنه باشد، البته افرادی که دوره ها را گذرانده اند. آموزش های مهارتی و خدمت آنها تمام شده است می توانید از این وام شغلی استفاده کنید

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که آیا تعداد وام سربازی برای ایجاد اشتغال تغییر کرده است، گفت: سال گذشته مبلغ وام به هر سرباز 100 میلیون تومان بود اما امسال این رقم تا سقف افزایش یافته است. 150 میلیون تومان.

زاده کمند خاطرنشان کرد: امسال 5 هزار میلیارد تومان اعتبار برای وام سربازان در نظر گرفته شده است که امیدواریم به طور کامل محقق شود.

دیدگاهتان را بنویسید