واکنش رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح به حوادث زاهدان/ کاملا مستقل به وظیفه خود عمل می کنیمبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورکاکن در حاشیه سمینار آموزشی کارشناسان سازمان قضایی نیروهای مسلح در خصوص حوادث رخ داده در فرماندهی انتظامی زاهدان و شایعات مطرح شده گفت: در فضای مجازی مبنی بر کشته شدن تعدادی از هموطنان: سازمان قضایی نیروهای مسلح مسلح با مراجعه تعدادی از بزرگان به دادگاه نظامی زاهدان وارد موضوع شد.

وی با بیان اینکه ضابط رسیدگی به پرونده است و تحقیقات خود را در این زمینه انجام می دهد، گفت: سازمان قضایی نیروهای مسلح به عنوان یک نهاد مستقل که زیر نظر قوه قضائیه وظایف خود را انجام می دهد به مردم شریف قول می دهد. که به ابعاد مختلف این حادثه پرداخته و همه جوانب را بررسی خواهد کرد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح تصریح کرد: مستندات و شکایات افراد را جمع آوری کرده ایم، بنابراین وظیفه قانونی ماست که با استقلال کامل، بدون اغماض و با اقتدار و بر اساس قانون به وظایف خود عمل کنیم.

و افزود: در رسیدگی به پرونده ها در سازمان قضایی اصلاً فرقی نمی کند که افراد از هر قومیت، مذهب و … باشند، چرا که همکاران من در اقصی نقاط کشور با جرایم احتمالی نیروهای مسلح برخورد می کنند. و در این صورت بی طرفانه با پرونده برخورد خواهد شد و نتیجه رسیدگی را به اطلاع مردم شریف کشور به ویژه مردم عزیز سیستان و بلوچستان خواهیم رساند.

حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان تصریح کرد: بدیهی است اگر افرادی در این زمینه مرتکب جرمی شده باشند با مجرمان برابر قانون و شرع برخورد می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید