وزیر ارتباطات: نیاز مردم به فیلترشکن را برطرف می کنیم!


وزیر ارتباطات در حاشیه همایش ظرفیت شبکه ملی اطلاعات از رفع نیاز مردم به فیلترشکن و ارائه جایگزین خبر داد.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش ظرفیت شبکه ملی اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات در حال تدوین طرحی برای کاهش نیاز مردم به قطع کننده مدار است. وی با اشاره به اینکه فیلترشکن ها منشاء انواع بدافزارها در گوشی های کاربران هستند، گفت: وزارت ارتباطات تصمیم دارد با ایجاد خدمات مورد نیاز مردم، نیاز به فیلترشکن را کاهش دهد.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

بیشتر بخوانید: نایب رئیس مجلس: هدف ما اینترنت اخلاقی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی است

ما نیاز مردم به فیلتر را برطرف می کنیم!

صحبت های وزیر ارتباطات در این زمینه بسیار مبهم بود. وی امروز در همایش ظرفیت شبکه ملی اطلاعات که در پژوهشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، تاکید کرد که فیلترشکن‌ها منجر به ورود بدافزار به گوشی‌های افراد می‌شوند.

اکنون بسیاری از تلفن های هموطنان ما به بدافزار آلوده شده اند و راه ورود به این بدافزار از طریق فیلتر کردن و ابزار دور زدن VPN است. برنامه ای که در وزارت ارتباطات داریم کاهش نیاز مردم به فیلترشکن است، برنامه ای برای این کار تدارک دیده شده است که به موقع اعلام می شود تا مردم نیازی به فیلترشکن نداشته باشند، اما خدماتی که نیاز دارند. راه اندازی خواهد شد که از فیلترشکن استفاده می کند. باید به حداقل برسد زیرا ویروس‌های بسیاری از افراد روی تلفن‌ها، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌هایشان وجود دارد زیرا از فیلترهای ضد فیلتر استفاده می‌کنند.»

استیضاح وزیر ارتباطات

زارع پور به طور مشخص به جزئیات آن برنامه اشاره نکرد، اما از آنجایی که وی بر راه اندازی خدمات مورد نیاز مردم تاکید کرد، به نظر می رسد منظورش راه اندازی سرویس های بومی و جایگزینی آن با برنامه های جهانی است که فیلتر شده یا خواهند شد.

وزیر ارتباطات گفت: باید زمینه های جرایم سایبری از بین برود و با استفاده از ابزارهای فنی و زیرساخت های قانونی برای حفظ حریم خصوصی افراد در فضای مجازی اقدام شود.

اکنون امنیت در فضای مجازی به یک الزام تبدیل شده است، همانطور که امنیت در فضای واقعی یک الزام است و اگر وجود نداشته باشد، کسب و کار نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر راندمان 80 درصدی فیلترشکن ها و افزایش استفاده از آنها به دلیل قطعی اینترنت، همچنین گفت: قطعی اینترنت وجود ندارد.

ما قطعی گسترده شبکه را تکذیب می کنیم. اقدامی که ما برای فعال کردن جستجوی ایمن انجام دادیم نیز تأثیری بر سایر خدمات ندارد و اگر کسی مدرکی دارد، لطفاً مواردی را که قبلا ارائه نشده است ارائه دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد ممنوعیت کشت آفات چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید اخبار فناوری موارد تکراری را پیگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید