ولایتی با نخست وزیر سابق عراق دیدار کردبه گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، در ابتدای این دیدار علی اکبر ولایتی ضمن تبریک پیروزی موفقیت آمیز انتخابات به ملت بزرگ عراق گفت: این موفقیت با اتحاد و همدلی همه مردم بزرگ عراق شایسته و شایسته است. زمینه جدیدی برای ایفای نقش موثر این کشور به عنوان یکی از مهمترین کشورهای منطقه، جهان اسلام و عرب نقش آفرینی خواهد کرد و امیدواریم شاهد موفقیت روزافزون ملت و دولت عراق و جمهوری اسلامی ایران باشیم. همچنین در کنار مردم عراق خواهد بود.

ادامه مطلب

وی همچنین با ارائه تحلیلی از مشکلات و تحولات منطقه به توطئه دشمنان به ویژه آمریکایی ها پرداخت و افزود: آمریکایی ها باید منطقه را ترک کنند و دائماً دشمنی می کنند و برای تضعیف و تفرقه افکنی کشورهای اسلامی و ایجاد تفرقه در بین کشورهای اسلامی دسیسه می کنند. امت اسلامی.»

ولایتی گفت: عراق اکنون در بهترین حالت خود قرار دارد و بدون شک جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مقاومت باید هر روز متحدتر باشند.

عادل عبدالمهدی نیز از این دیدار ابراز خرسندی کرد و گفت: ملت عراق دوران سختی را پشت سر گذاشته و این شرایط برای همه از جمله دوستان عراقی سخت بوده است و هر روز شاهد هستیم که اتفاقات خوب و بزرگی در حال رخ دادن است.

وی افزود: دشمنان تلاش زیادی کردند تا با ایجاد توطئه وحدت بین ما را بر هم بزنند و اوج این کار زمانی بود که حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و فخری زاده به شهادت رسیدند.

عادل عبدالمهدی تاکید کرد: با وجود این دشمنی ها امروز شاهد این هستیم که نظام استکبار روز به روز در حال ضعیف شدن و فروپاشی است.

وی تصریح کرد: آنچه در اوکراین رخ می دهد نتیجه تناقضات است و ناتو می خواهد دنیا را ببلعد و می بینیم که اروپا نیز در یک بحران عظیم قرار دارد و کشورهای غربی از نظر مشکلات داخلی و خارجی ضعیف تر می شوند و این در آن است. شرایطی که جهان اسلام و جهان شرق با همه تلاش ها و دشمنی های بدخواهان متحد هستند.

عادل عبدالمهدی افزود: امروز می بینیم که ایران به رشد عظیمی دست یافته و عناصر قدرت اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ساختاری را به کمال رسانده و به همین دلیل علیه ایران توطئه می کنند و اعتراضات اخیر گواه آن است. با وجود این مشکلات، جمهوری اسلامی قدرتمندتر از همیشه است و ملت ایران از این آزمون سربلند بیرون خواهد آمد. در عراق دشمنان به دنبال توطئه بودند اما ناکام ماندند، زیرا امروز در عراق می بینیم که حامیان مردمی مقاومت در بین مردم نسبت به گذشته بیشتر است و الحمدلله وضعیت عراق خوب است و اوضاع در حال حرکت است. جهت درست

وی در پایان از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای برقراری ثبات و امنیت در منطقه قدردانی کرد و گفت: روابط جدید ایران با روسیه، چین و سایر کشورها نشان از نظام نوین جهانی دارد و امروز ایران به قدرت اول تبدیل شده است. منطقه و دشمنان تلاش می کنند ایران را منزوی کنند اما ایران در راس منطقه قرار دارد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید