ویتامین هایی که در درمان سینوزیت موثر هستندبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سینوزیت چهار نوع است و هر بیماری حداقل دو هفته طول می کشد. سینوزیت حاد نوعی سینوزیت است که ظاهراً غیرمعمول ظاهر می شود و می تواند با علائمی مانند احتقان یا آبریزش بینی شروع شود. سینوزیت حاد معمولا بین دو تا چهار هفته طول می کشد. سینوزیت پس از حاد یک پله بالاتر از سینوزیت حاد است و دوره بیماری آن از چهار هفته تا سه ماه طول می کشد. اگر سینوزیت بیش از سه ماه یا 12 هفته طول بکشد، به عنوان سینوزیت مزمن طبقه بندی می شود. اگر فردی چندین بار در سال به سینوزیت مبتلا شود، می توان آن را سینوزیت عود کننده تشخیص داد.

بیشتر بخوانید:

مهم نیست که چه نوع سینوزیت دارید، چندین ویتامین و مکمل وجود دارد که می تواند به کاهش علائم سینوزیت کمک کند و به بدن شما در مبارزه با التهاب کمک کند.

وقتی عفونت سینوسی دارید، احتمالاً می خواهید هر کاری که می توانید برای خلاص شدن از شر آن انجام دهید. بهترین مواد برای مصرف در هنگام سینوزیت ویتامین C، ویتامین D، ریشه زنجبیل و پروبیوتیک ها هستند.

ویتامین C شاید شناخته شده ترین ویتامین برای ایمنی و مبارزه با سرماخوردگی است که اغلب مقدمه ای برای عفونت سینوسی است. از آنجایی که سینوزیت با التهاب بافت سینوس مشخص می شود، ویتامین D محافظت خوبی در برابر التهاب ایجاد می کند. ویتامین D مانند همسایه الفبای خود، ایمنی را تقویت می کند و به مبارزه با عفونت ها کمک می کند.

نتایج تحقیقات در سال 2022 نشان می دهد که ریشه زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است و می تواند التهاب بافت را کاهش دهد و به کاهش علائم عفونت سینوسی کمک کند. برای تسکین علائم سینوزیت می توانید یک کپسول پودری ریشه زنجبیل با زنجبیل تازه درست کنید یا چای زنجبیل بنوشید. بخار چای داغ همراه با قدرت زنجبیل می تواند غشاهای مخاطی ملتهب و تحریک شده را کاهش دهد.

علاوه بر مکمل‌های ضد سینوزیت، پروبیوتیک‌ها می‌توانند از بدتر شدن سینوس‌های شما جلوگیری کنند و گاهی از عفونت‌های سینوسی به طور کلی جلوگیری کنند.

یک پروبیوتیک به نام لاکتوباسیلوس اسید لاکتیک تولید می کند که در واقع می تواند از رشد میکروارگانیسم ها و باکتری هایی که باعث عفونت های دردناک سینوسی می شوند، جلوگیری کند.

می‌توانید مکمل‌های پروبیوتیک بدون نسخه، نوشیدنی‌هایی مانند کومبوچا که مملو از پروبیوتیک‌ها هستند، و حتی اسپری‌های بینی پروبیوتیک که به‌طور خاص برای مبارزه با عفونت‌های سینوسی ساخته شده‌اند را امتحان کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید