ویژگی های شخصیتی infp؛ این تیپ درونگرا، محتاط و خلاق است


تست شخصیت مایرز-بریگز، یا بیشتر به عنوان MBTI شناخته می شود، یک معیار شخصیتی است که شامل 16 تیپ شخصیتی است و در قالب پرسشنامه به افراد می گوید که بیشتر به کدام تیپ شباهت دارند. شخصیت infp یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی است که به عنوان شخصیت‌های «کمال‌گرا» یا «متوسط» توصیف می‌شوند. افراد با این تیپ شخصیتی معمولا درونگرا، ایده آل گرا و خلاق هستند. در این مقاله هر آنچه را که باید در مورد شخصیت infp بدانید را خواهید خواند.

ویژگی های شخصیتی Infp

Inf ها معمولا درونگرا، ساکت و محتاط هستند. قرار گرفتن در موقعیت های اجتماعی انرژی آنها را تخلیه می کند. این افراد زمان زیادی را به دوستان نزدیک و خانواده خود اختصاص می دهند و همچنین به احساسات و عواطف عزیزان خود علاقه زیادی دارند.

افراد با تیپ شخصیتی infp نسبت به کسانی که دوستشان دارند و به ایده ها و اهدافی که برایشان مهم است بسیار وفادار هستند. این افراد علاقه زیادی به تنها بودن و خلوت شدن با خود دارند و با این کار انرژی می گیرند. البته این میل به تنهایی را نباید با کمرویی اشتباه گرفت.

افراد Infp تمایل دارند به شهود متکی باشند و بیشتر بر روی کلیات تمرکز کنند تا جزئیات. این افراد در مورد چیزهایی که واقعاً به آن‌ها اهمیت می‌دهند یا پروژه‌هایی که روی آن‌ها کار می‌کنند دقیق هستند، اما تمایل دارند جزئیات بی‌اهمیت یا خسته‌کننده را نادیده بگیرند. افراد Infp احساساتی هستند و تصمیمات آنها بیشتر تحت تأثیر نگرانی های آنها است.

این افراد از تعارض متنفرند و هنگامی که درگیری یا مشاجره ایجاد می شود، بیشتر بر روی احساساتی که باعث تعارض آنها می شود تمرکز می کنند تا بر جزئیات واقعی. در طول مشاجرات، آنها ممکن است بیش از حد احساسی یا حتی غیرمنطقی به نظر برسند.

علاوه بر این که می‌خواهند درک بهتری از خود و نحوه تناسب آنها با جهان به دست آورند، infp همچنین می‌خواهد دنیا را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کند. افراد با این تیپ شخصیتی زمان زیادی را صرف کشف هدف خود در زندگی می کنند و دائماً به این فکر می کنند که چگونه از مهارت ها و استعدادهای خود برای بهترین خدمت به مردم استفاده کنند.

هنگام تصمیم گیری، تیپ شخصیتی infp دوست دارد گزینه های خود را باز نگه دارد. آنها اغلب تصمیمات مهم را به تعویق می اندازند تا شرایط تغییر کند و همه چیز مطابق میل آنها باشد. این افراد تصمیمات خود را بر اساس ارزش های شخصی می گیرند و به ندرت منطقی عمل می کنند.

نقاط قوت

نقاط ضعف

وفادار و فداکار

کمال گرایی بیش از حد
حساس به احساسات همه چیز را سفارشی کنید

دلسوز و علاقه مند به دیگران

جزئیات را نادیده بگیرید
ارزیابی روابط

از دست دادن موقعیت ها

کارکردهای شناختی شخصیت infp

در روانشناسی MBTI، چهار مؤلفه روانشناختی شخصیت وجود دارد:

 • یک متفکر
 • عاطفی؛
 • حسی
 • شهودی

افراد هر یک از این کارکردهای شناختی را با برون گرایی یا درون گرایی نشان می دهند. هر تیپ شخصیتی تا حدی شامل همه این مولفه ها می شود، اما این کارکرد است که تا حد زیادی شخصیت را کنترل می کند. البته توابع کمکی و ثالثی نیز از عملکرد غالب پشتیبانی می کنند. کارکردهای شناختی در افراد با تیپ شخصیتی infp به شرح زیر است:

عملکرد غالب: درونگرای عاطفی

Inf ها احساسات را به خوبی درک می کنند، اما درونگرا بودن باعث می شود که بسیاری از این احساسات را درونی کنند. این افراد حس شگفت انگیزی نسبت به دنیا دارند و در برخورد با دیگران شفقت و همدلی زیادی دارند. اگرچه این احساسات در این افراد بسیار قوی است، اما آنها آن را آشکارا ابراز نمی کنند.

عملکرد کمکی: برون گرا بصری

Infp از تخیل و سناریوهای “چه می شود اگر…” برای بررسی موقعیت ها استفاده می کند و اغلب قبل از تصمیم گیری گزینه های مختلف را در نظر می گیرد. زندگی درونی آنها نیرویی غالب در شخصیت آنهاست و از شهود خود برای برقراری ارتباط با دنیای بیرون استفاده می کنند. آنها روی مشترکات تمرکز می کنند و همین مشترکات مسیر آینده را برای آنها رقم می زند. این توانایی به Infp کمک می‌کند تا رهبری باشد که مشتاق ایجاد تغییرات مثبت در جهان است.

عملکرد مرتبه سوم: درونگرایی حسی

هنگامی که یک infp اطلاعاتی را دریافت می کند، خاطرات واضحی از رویدادها در ذهن خود ثبت می کند. آنها این وقایع را در ذهن خود تکرار می کنند تا تجربیات مختلف را تحلیل کنند. چنین خاطراتی معمولاً با احساسات شدید همراه است، بنابراین یادآوری یک خاطره خاص می تواند مانند یک تجربه دوباره باشد.

کارکرد ثانویه: متفکر برونگرا

این رویکرد شناختی شامل سازماندهی و درک جهان به روشی عینی و منطقی است. این رویکرد تأثیری ناخودآگاه بر شخصیت infp دارد، اما می تواند خود را در موقعیت های استرس زا نشان دهد. هنگامی که تحت استرس قرار می گیرد، یک infp ناگهان می تواند بسیار عمل گرا و جزئیات محور شود و به جای احساسات، بر منطق تکیه کند.

حرفه شخصی infp

حرفه شخصی infp

افراد با تیپ شخصیتی infp در مشاغلی که می توانند خلاقیت و بینش خود را بروز دهند بهتر عمل می کنند. آنها به خوبی با دیگران کار می کنند، اما معمولا ترجیح می دهند به تنهایی کار کنند.

افراد با این تیپ شخصیتی بسیار خلاق و هنرمند هستند. این افراد مهارت های کلامی خوبی دارند، اما گاهی اوقات ترجیح می دهند به جای صحبت کردن، افکار و احساسات خود را از طریق نوشتن بیان کنند. افراد Infp دوست دارند درباره دیگران بیشتر بدانند و علاقه مند به گوش دادن و بررسی جنبه های مختلف یک موضوع هستند.

مشاغل محبوب شخصیت infp

 • نقاش؛
 • مشاور؛
 • طراح گرافیک؛
 • کتابدار؛
 • روانشناس؛
 • فیزیوتراپیست؛
 • کارگر اجتماعی؛
 • نویسنده.

افراد مشهور با شخصیت infp

برخی از افراد مشهور که دارای شخصیت infp هستند عبارتند از:

 • آدری هپبورن (بازیگر)؛
 • آلیشیا کیز (خواننده);
 • جی. RR Talliken (نویسنده);
 • پرنسس دایانا (یکی از اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا)؛
 • ویلیام شکسپیر (نمایشنامه نویس)؛
 • فرد راجرز (مجری تلویزیون).

نکاتی برای تعامل با یک شخصیت infp

با شخصیت infp تعامل کنید

1. دوستی

Infp معمولاً فقط چند دوست صمیمی دارد، اما این روابط طولانی مدت هستند. این افراد در درک احساسات دیگران خوب هستند، اما به سختی می توانند احساسات خود را با دیگران در میان بگذارند.

اگرچه این افراد خواهان صمیمیت عاطفی و روابط عمیق هستند، اما گاهی اوقات برقراری ارتباط با آنها دشوار است. آشنایی با infp ممکن است زمان بر باشد، اما این پاداش برای کسانی که صبور هستند عالی است.

2. فرزندپروری

والدین Infp معمولاً حمایتگر، دلسوز و خونگرم هستند. بچه ها را به خوبی راهنمایی می کنند و ارزش های مثبتی در آنها ایجاد می کنند. این افراد گاهی اوقات در به اشتراک گذاشتن احساسات خود با فرزندان خود مشکل دارند و بیشتر اوقات برای ایجاد هماهنگی بین اعضای خانواده تلاش می کنند.

3. اتصالات

فردی با تیپ شخصیتی infp تمام تلاش خود را می کند تا شریک عاشقانه خود را راضی نگه دارد و برای او ارزش زیادی قائل است. وقتی این فرد با کسی رابطه برقرار می کند، بسیار به او وفادار است. این فرد گاهی اوقات بیش از حد عاشقانه به روابط نگاه می کند و این باعث افزایش توقعات او از طرف مقابل می شود. این فرد در دعواهای رابطه به خوبی به حرف ها و نظرات طرف مقابل گوش می دهد و سعی می کند از درگیری جلوگیری کند.

تو گفتی

آیا تا به حال تست شخصی داده اید؟ تیپ شخصیتی شما چیست؟ آیا شما یک تیپ شخصیتی infp هستید؟ آیا با این افراد دوستی یا تعامل نزدیکی دارید؟ نظر شما در مورد این افراد چیست؟ لطفا تجربیات و نظرات ارزشمند خود را با ما و کاربران عزیز به اشتراک بگذارید.

توجه! این مقاله صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن نیاز به مشاوره پزشک یا متخصص می باشد. اطلاعات بیشتر


نحوه خرید - مجموعه صوتی زبان بدن

با استفاده از زبان بدن ناگفته ها را بگویید و بشنوید
دیدگاهتان را بنویسید