پرستار بچه؛ نکاتی برای انتخاب بهترین گزینه + سوالات متداول


به دنبال پرستار کودک برای مراقبت از کودک خود هستید؟ یافتن و انتخاب پرستار کودک کاری دشوار و چالش برانگیز است. در این مقاله به نکات مهم انتخاب پرستار مناسب می پردازیم و در نهایت به سوالات رایج در این زمینه پاسخ خواهیم داد. با ما بمان.

1. آنچه از پرستار انتظار دارید را بیان کنید

از پرستار چه انتظاری دارید؟ آیا مسئولیت مراقبت از فرزند شما بر عهده اوست یا از او انتظار برنامه های آموزشی دارید؟ آیا او مسئول کارهایی مانند حمام کردن نوزاد خواهد بود؟ انتظارات و مسئولیت های خود را از پرستار کودک بیان کنید و آنها را در طول مصاحبه با او در میان بگذارید.

2. نیازهای خود را بر ترجیحات خود اولویت دهید

تصور استخدام یک پرستار بچه که می تواند همه کارها را انجام دهد، آسان است، اما به یاد داشته باشید که ارائه دهندگان مراقبت از کودک افرادی هستند درست مثل شما و ممکن است نتوانند از عهده بسیاری از کارها برآیند. به عنوان مثال، مسئولیت پذیری یا انعطاف پذیری در تغییر برنامه از ویژگی های مهم یک پرستار اطفال است، اما ویژگی هایی مانند داشتن دانش ویژه از تدریس خصوصی چندان مهم نیست. بنابراین، اگر فردی که ملاقات کرده‌اید برای شیر دادن به فرزندتان نیازهای لازم را دارد، خیلی سخت نگیرید و نیازهای خود را بر ترجیحات خود اولویت دهید.

3. به تعامل پرستار بچه با فرزندتان توجه کنید

گام بعدی این است که پرستار را برای مصاحبه انفرادی دعوت کنید تا از او سوالاتی بپرسد و ببینید که چگونه با کودک شما تعامل دارد. این تعامل نشان می دهد که پرستار در آینده چقدر با کودک شما راحت خواهد بود. مهم است که پرستاری را انتخاب کنید که عملکردش با سبک فرزندپروری شما سازگار باشد.

4. آن را با استانداردهای خود اندازه گیری کنید

بررسی کنید که آیا فرد مورد نظر دارای ویژگی های مهمی است که یک پرستار کودک باید داشته باشد یا خیر. به نظر شما فردی مسئولیت پذیر و سرگرم کننده است؟ آیا تمیز و مرتب است؟ با آنها در مورد کارهایی که می توانند در شرایط خاص و اضطراری انجام دهند صحبت کنید. یک پرستار واجد شرایط می تواند به این سوالات پاسخ دهد و ثابت کند که می تواند از عهده این کار برآید. البته مهمترین چیز نظر خود شماست. آیا با این پرستار راحت هستید؟

5. در مورد شرایط فرزندتان و قوانین خانه با او صحبت کنید

هر گونه اطلاعات مهمی را که برای مراقبت بهتر از فرزندتان نیاز دارد، مانند برنامه زمانی (غذا خوردن یا خوابیدن)، آلرژی های غذایی و علایق کودکتان به پرستار بدهید. بهتر است قبل از اینکه اتفاق بدی بیفتد یا چیزی شما را ناراضی کند، در مورد وضعیت فرزندتان و قوانین خانه خود با پرستار صحبت کنید.

6. توقعات بیجا از پرستار نداشته باشید

فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی حرفه پرستاری را پر زرق و برق می‌کنند، اما واقعی نیست. اگر 3 بچه دارید و برنامه های مدرسه و بعد از مدرسه آنها را به خوبی مدیریت می کنید و در عین حال کارهای خانه را نیز انجام می دهید، از یک پرستار بچه هم انتظار نداشته باشید که این کارها را به راحتی انجام دهد. درست است که پرستار بچه در خانه شماست و شما به او پول می دهید، اما اولویت او فقط مراقبت از بچه هاست. بنابراین باید انتظارات واقع بینانه داشته باشید.

۷- عاری از گناه باشید

احساس گناه یا ناراحتی از ترک کودک و رفتن به سر کار، احساساتی است که والدین شاغل اغلب با آن دست و پنجه نرم می کنند. به یاد داشته باشید که پرستار جایگزین شما نمی شود، بلکه باید به شما در مراقبت از نوزاد کمک کند. مزایای شغل و همچنین خدماتی که یک پرستار بچه می تواند به کودک شما ارائه دهد را در نظر بگیرید. شما تمام تلاش خود را برای یافتن بهترین پرستار بچه برای فرزندتان انجام داده اید و نباید احساس گناه کنید.

سوالاتی که باید در مصاحبه بپرسید

سوالاتی که باید در مصاحبه پرستار کودک بپرسید

 • آیا قبلا بچه داری می کردی؟ لطفا از تجربیات خود به ما بگویید.”
 • آیا آموزش تخصصی مراقبت از کودک را دیده اید؟ آیا در دوره مراقبت از کودک شرکت کرده اید یا دوره های آموزشی مرتبط را گذرانده اید؟
 • «آیا مشکل سلامتی داری؟ اگر مشکلی دارید که ممکن است بر توانایی شما در مراقبت از کودک تأثیر بگذارد، آن را توضیح دهید.»
 • “چرا دوست داری با بچه ها برخورد کنی؟”
 • “وقتی من سر کار می روم با کودک من چه فعالیت هایی انجام می دهید؟” این سوال را بپرسید تا بدانید که آیا پرستار کودک در غیاب شما به بازی ها، کاردستی ها یا فعالیت های مورد علاقه کودک می پردازد.
 • “در کدام گروه سنی راحت تر هستید؟”
 • «اگر بچه‌ها به هم نرسند یا بچه‌ها دعوا کنند، چه کار می‌کنید؟ چگونه با اضطراب جدایی کودک کنار بیایید؟ اگر پرستار از بیش از یک کودک مراقبت می کند، این سوالات را بپرسید.
 • “اگر فرزندم به حرف شما گوش ندهد یا بدرفتاری کند، چه خواهید کرد؟”
 • “در چه شرایطی با من تماس می گیری؟” این را بپرسید تا مشخص شود که این شخص چگونه موارد اضطراری را اولویت بندی می کند.
 • “آیا می دانید چگونه به یک نوزاد یا کودک نوپا غذا بدهید؟” این سوال نشان می دهد که پرستار چقدر به ایمنی تغذیه کودک اهمیت می دهد.
 • «چقدر حقوق انتظار دارید؟ در چه ساعات و روزهای هفته می توانید از فرزند من مراقبت کنید؟ آیا ساعت یا روز خاصی وجود دارد که نمی توانید کار کنید؟”
 • «چه ویژگی هایی دارید که باعث می شود من بخواهم شما را استخدام کنم؟» یک پرستار بچه خوب ممکن است در مورد فعالیت های مشترک با کودک یا حس شوخ طبعی او صحبت کند.
 • «چه قولی به من می‌دهید که به توافقنامه حضانت فرزندمان پایبند باشید؟» اگر برای تعطیلات یا اوقات شلوغی مانند شب سال نو پرستاری استخدام می‌کنید، این سؤال مهمی است که باید بپرسید.
 • “بدترین تجربه نگهداری از کودک شما چیست و چرا؟” ببینید این مرد چگونه مشکل را حل کرد.

سوالات متداول در مورد انتخاب پرستار کودک

– حقوق پرستار بچه چقدر است؟

دستمزد یک پرستار بسته به وظایفی که باید انجام دهد متفاوت است. هنگامی که انتظارات و ساعات کاری را مشخص کردید، حقوق او را کاملاً روشن کنید.

– وظایف پرستار نوزاد چیست؟

این شخص مسئولیت بازی با بچه ها، غذا دادن به آنها و مراقبت از آنها را بر عهده دارد. نباید از او انتظار داشته باشید که کارهای خانه را انجام دهد، مگر اینکه از قبل با این کار موافقت کرده باشید و برای انجام این کارها به او پول اضافی بدهید.

– چگونه پرستار کودک استخدام کنم؟

بهترین راه برای یافتن پرستار بچه اطرافیان شما هستند. افراد ممکن است شما را با این شخصی آشنا کنند که قبلاً برای فرزند خود پرستار استخدام کرده است. اگر دیگران پرستار را به شما معرفی کرده اند، از آنها در مورد ویژگی های آن فرد و نحوه تعامل او با فرزندشان بپرسید.

– چگونه می توانم تعامل پرستار با فرزندم را بسنجیم؟

بهتر است از او بخواهید که یک روز که در خانه هستید بیاید و از نوزاد مراقبت کند. به این ترتیب او و کودک با هم آشنا می شوند و همچنین نحوه کار و ارتباط او با کودک را خواهید دید.

آخرین کلمه

اگر قصد دارید پرستار کودک را برای مراقبت از کودک خود استخدام کنید، تمام نظرات او را در نظر بگیرید تا آرامش کامل داشته باشید. کودک شما ساعات زیادی از روز را با آن می گذراند، بنابراین لازم است که انتظارات اولیه شما را برآورده کند. امیدواریم نکات ذکر شده در این مقاله برای شما مفید باشد.

توجه! این مقاله صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن نیاز به مشاوره پزشک یا متخصص می باشد. اطلاعات بیشتر


مهم ترین و سخت ترین وظیفه پدران و مادران تربیت فرزندان، تربیت فرزندان شاد و سالم امروز و فردای انسان های موفق است.دیدگاهتان را بنویسید