پروژه تراشه 3 نانومتری TSMC در رقابت با سامسونگ آغاز شد


سپس سامسونگ پروژه ۱۲۰ میلیارد دلاری تراشه ۳ نانومتری TSMC را راه اندازی کرد تا این شرکت را از رقیب اصلی خود جلوتر نگه دارد.

آقای بلیط

TSMC تولید تراشه 3 نانومتری خود را در رقابت با سامسونگ آغاز کرده است. این شرکت سرمایه گذاری هنگفتی برای راه اندازی چندین کارخانه برای شروع فرآیند تولید تراشه های 3 نانومتری می کند.

از آنجایی که هزینه محاسبات و توانایی پردازنده‌ها در گجت‌های هوشمند هر روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، سامسونگ و TSMC سخت در صنعت تراشه با یکدیگر رقابت می‌کنند و هر دو سخت تلاش می‌کنند تا مشتریان فعلی خود را حفظ کنند و تعداد آنها را افزایش دهند.

بیشتر بخوانید: راه حل های عیب یابی Poco X3 Pro

پروژه ساخت تراشه 3 نانومتری TSMC

سامسونگ چند هفته پیش از طرح تراشه 355 میلیارد دلاری خود رونمایی کرد که ممکن است باعث شده TSMC تلاش کند تا از رقابت برای تراشه های 3 نانومتری دور بماند. این شرکت تایوانی در حال حاضر یک برنامه 120 میلیارد دلاری برای ساخت 10 میلیارد دلار برای هر یک در تایوان تنظیم کرده است که همه آنها به تولید تراشه های 3 نانومتری اختصاص دارد.

TSMC و سامسونگ هر دو با پیشرفت های خود در فناوری 3 و 4 نانومتری سعی در جلب توجه غول های فناوری مانند اپل، AMD، کوالکام و مدیاتک دارند.

تولید تراشه های 3 نانومتری TSMC

این دو شرکت که اعلام کرده اند قصد دارند تا پایان سال 2022 تراشه های 3 نانومتری تولید کنند، قصد دارند تا پایان سال 2025 تولید تراشه های 2 نانومتری را آغاز کنند.

اگرچه سامسونگ برای ساخت تراشه های 3 نانومتری خود از فناوری GAA استفاده می کند، اما TSMC این فناوری را با تراشه های 2 نانومتری خود ترکیب می کند. در حال حاضر نمی توان به طور قطعی آینده دنیای تراشه ها را پیش بینی کرد، اما با مدیریت TSMC، قدرت و پیشرفت سامسونگ به سرعت در حال رشد است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد پروژه تراشه 3 نانومتری TSMC چیست؟ چه کسی برنده این رقابت سخت بین سامسونگ و TSMC خواهد بود؟

دیدگاهتان را بنویسید