پرچم های عزاداری عاشورا را پایین بیاورید


اعتماد آنلاین: چند منبع در شهر مزارشریف گفتند که ماموران محلی طالبان با عصبانیت به نمایندگان ولسوالی ها و روستاها دستور داده اند که تمام پرچم های دارای نماد مذهبی شیعه جمع آوری شود وگرنه با واکنش و اقدام آنها مواجه خواهند شد.

مقامات طالبان گفتند که دستور برداشتن پرچم های عاشورا از اماکن عمومی از سوی رهبری این گروه صادر شده است.

روز چهارشنبه 12 اگست (3 اگست 2022) ماموران اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان به پیروان مذهب شیعه در ولایت بلخ دستور دادند که پرچم های عزاداری عاشورا را از پشت بام ها، بیرون مغازه ها، موترها و جاده ها جمع آوری کنند. صبح روز چهارشنبه توسط ماموران طالبان به مردم ابلاغ شد و تا عصر چهارشنبه تمام پرچم ها از اماکن عمومی جمع آوری شده بود.

چندین منبع در شهر مزارشریف به ایندیپندنت فارسی گفتند که ماموران محلی طالبان با عصبانیت به نمایندگان ولسوالی ها و روستاها دستور داده اند تا تمام پرچم های دارای نماد مذهبی شیعیان را تا شام روز چهارشنبه جمع آوری کنند وگرنه با واکنش و اقدام آنها مواجه خواهند شد.

طی چند روز گذشته ساکنان مزار شریف و شماری از شهرها از جمله بلخ برای استقبال از مراسم مذهبی عاشورا که معمولاً از اول تا سیزدهم محرم الحرام برگزار می شود، بنرهایی با شعار و تشیع نصب کرده اند. نمادهای مذهبی روی ردیفی از جاده ها، پشت بام خانه ها، جلوی مغازه ها و ماشین ها نصب کرده بودند.

حمیدالله (نام مستعار)، باشنده مزارشریف که شاهد برچیده شدن بیرق های عزاداری عاشورا بوده است، می گوید: «من مانند سال های گذشته یک پرچم مربوط به عاشورا را بر روی موتر خود نصب کرده بودم. طالبان در پاسگاه جلوی من را گرفتند و پرچم را گرفتند و دور انداختند. من و همراهانم نتوانستیم اعتراض کنیم زیرا از عواقب آن می ترسیدیم.

دیدگاهتان را بنویسید