پلیس برای شماره گذاری خودروهای برقی چه شرایطی دارد؟به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سرهنگ علی محمدی درباره شماره گذاری خودروها توسط پلیس گفت: شماره گذاری خودروها تابع قوانین و مقررات جاری کشور و به ترتیب هر خودرویی است که از وزارت صنعت، معدن و تجارت تاییدیه گرفته باشد. و شماره گذاری تجارت بر اساس «ضوابط و چک لیست های صادره از سوی سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست» نیز توسط پلیس شماره گذاری خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سواری سمند سورن پلاس توسط پلیس شماره گذاری می شود، گفت: مجوز شماره گذاری این مدل خودرو صادر شده و در حال حاضر در حال شماره گذاری است.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور در خصوص شماره گذاری خودروها و موتورسیکلت های برقی نیز گفت: در خصوص شماره گذاری خودروها و موتورسیکلت های برقی قوانین و مقررات مانند سایر خودروها است و در صورتی که این خودروها دارای مجوز و تاییدیه سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست می باشد و پلیس نیز شماره گذاری می نماید. این خودروها به دلیل برق و آلایندگی کم معمولا مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست هستند اما ایمنی و دوام آنها نیز مهم است و باید توسط سازمان ملی استاندارد بازرسی و اعلام شود.

محمدی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا خودروها و موتورسیکلت های برقی تاکنون توسط پلیس شماره گذاری شده اند، گفت: سابقه پلاک گذاری وجود دارد و شماره گذاری این خودروها و مواردی که تاییدیه های زیست محیطی و استاندارد لازم را دریافت کرده اند، شماره گذاری شده است.

وی همچنین درباره این مصوبات تصریح کرد: هر مدل خودرو اعم از برقی، بنزینی، گازی و … که می خواهد شماره گذاری شود باید دارای 85 استاندارد باشد و سازمان استاندارد مدارک خود را به پلیس ارسال کند. معاون فنی و مهندسی پلیس راهور این موارد را بررسی کرده و در صورت دریافت همه مصوبات، شماره گذاری را ادامه خواهیم داد.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک راهور درباره شماره گذاری خودروها نیز گفت: در حال حاضر شماره گذاری خودروها بر اساس ضوابط و استانداردهای موجود انجام می شود و پلیس راهور نسبت به پلمپ خودروها اقدام می کند. ماشین ها در اسرع وقت.”

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید