چرا لیست مدیران دولتی در خردادماه منتشر نشد؟


بر اساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور، دستگاههای مشمول ماده. (29) موظف به انتشار اطلاعات حقوق و دستمزد از خرداد ماه سال جاری …

هدف از اداره آمریکا و آمریکا چیست؟هدف از اداره آمریکا و آمریکا چیست؟

بر اساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور، دستگاه های مشمول ماده. (29) موظف به انتشار اطلاعات حقوق و دستمزد مسئولان و مدیران از خردادماه امسال شدند که هنوز معرفی نشده است.

بر اساس بخشنامه اجرایی انتشار عمومی فیش‌های حقوقی مدیران، قرار بود از 9 خردادماه انتشار عمومی اطلاعات پرداختی به مدیران عامل آغاز شود که بسیاری از این شرکت‌ها از انتشار فهرست و بارگذاری آن برای مردم خودداری کردند.

بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور در راستای اجرای دستور رئیس جمهور برای شفاف سازی اطلاعات پرداختی کارکنان دستگاه های اجرایی کشور در تاریخ 18 اردیبهشت ماه صادر شد.

این بخشنامه به منظور اعمال اصل شفافیت (یکی از اصول 12 گانه مدیریت دولتی) برای مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی و همچنین ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه برای تعیین میزان کل صادر شده است. پرداخت‌های ناخالص ماهانه به مسئولان، مدیران و مدیران اجرایی تاکید می‌کند که از این پس اطلاعات حقوق و مزایای این افراد باید بر اساس ضوابط خاصی در اختیار عموم قرار گیرد.

بر اساس این بخشنامه، در تاریخ دهم هر ماه، اطلاعات مربوط به حق الزحمه مسئولان، مدیران، مدیران و همکاران موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه باید در ماه قبل با قید شده پرداخت شود. مسئولیت بالاترین مقام و تایید بالاترین مرجع مجاز حسابداران، مدیران مالی و یا عناوین مشابه (دستگاه های اجرایی) در سامانه حقوق و دستمزد بارگذاری و به صورت عمومی منتشر می شوند.

اما ما شاهد چنین چیزی نبودیم و به گفته رئیس سازمان حسابرسی موسی بزرگ اصل تاکنون مدیران 90 شرکت دولتی معرفی شده اند که برای آن ها دستور بازرسی صادر شده است.

سوالی که در اینجا افکار عمومی را به وجد می آورد این است که چرا با وجود بخشنامه های صادره و ابلاغیه در این زمینه، شرکت های دولتی همچنان از ایجاد شفافیت و علنی سازی حقوق مدیران خود سرباز می زنند؟ از سوی دیگر وعده انتشار فیش حقوقی روسای سازمان ها، دستگاه های دولتی و شرکت های دولتی چه زمانی محقق می شود؟

در نهایت این سوال مطرح می شود که چرا با توجه به صدور چنین بخشنامه ای و عدم اجرای آن از سوی برخی شرکت ها، برخلاف تصور عمومی که با متخلفان برخورد قاطع و جدی داشته است، شاهد چنین برخوردی نبوده و تصمیم منع دادسرا از شرکت های صادره. ?

دیدگاهتان را بنویسید