چرا نباید با لوسیون عرق کردن را متوقف کنیم؟به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بالم زیر بغل و اسپری زیر بغل برای رفع بو و جلوگیری از تعریق بسیار استفاده می شود. اما آیا این ضد تعریق ها و دئودورانت ها برای سلامتی خطرناک هستند؟ در این قسمت شما را با عوارض استفاده از لوسیون ها و اسپری های ضد تعریق آشنا می کنیم.

بیشتر بخوانید:

تعریق! ناخوشایندترین حالت ایجاد شده توسط بدن. 2.6 میلیون غده عرق در بدن ما وجود دارد که همیشه با آنها سر و کار داریم. عرق کردن در بیشتر مواقع باعث خجالت می شود و جالب است بدانید که برای رفع این عارضه، مردم اروپا به طور متوسط ​​550 میلیون یورو برای خرید عطر، اسپری زیر بغل و دئودورانت خرج می کنند.

چرا نباید با کمک پماد عرق کردن را قطع کنیم؟

تعریق برای سلامتی بدن ضروری است

پس از انجام مطالعات در این زمینه، محققان کانادایی به شدت نسبت به استفاده از موم زیر بغل که برای جلوگیری از تعریق استفاده می شود، هشدار دادند. در یک جمله ساده گفتند: بدن ما بدون تعریق و با باقی ماندن مواد سمی در بدن تجزیه می شود و به سمت بیماری ها می رود. تعریق برای سلامت بدن حیاتی است و از طریق آن بدن سموم را دفع کرده و به دمای طبیعی و حالت عاری از سم می رسد.

عرق کردن به خنک شدن بدن کمک می کند

پروفسور جورج هونیس می گوید یکی از راه های اصلی خنک سازی بدن و کاهش دما، تعریق است و به هیچ وجه نباید جلوی آن را گرفت. با جلوگیری از تعریق بدن، دما به 40 درجه می رسد که عواقب بدتری در پی خواهد داشت.

عرق کردن استرس را کاهش می دهد

از آنجایی که عرق کردن معمولاً پس از انجام یکسری فعالیت ها و حالات روانی خاص مانند استرس، ترس، رابطه جنسی و ورزش رخ می دهد، بهتر است بدانید که اگر در موقعیت مثبتی قرار دارید، می توانید سموم بدن را تا حدودی کاهش دهید. و در عین حال با کاهش میزان استرس و ترس در خود میزان تعریق را کاهش دهید.

یک تهدید جدی برای سلامت سیستم عصبی

اسپری هایی که استفاده می شوند هرگز نباید مستقیماً روی پوست به خصوص پوست زیر بغل مالیده شوند، زیرا 4 جزء اصلی موجود در آنها تهدیدی جدی برای سلامت سیستم عصبی – قلب – مغز و کلیه ها است.

مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها

تریکلوزان یا پلی هگزامتیلن مواد شیمیایی موجود در ضد تعریق ها هستند که باعث استفاده زیاد از ضد میکروبی ها برای ایجاد زنجیره ای از باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک می شوند.

جنون و بیماری آلزایمر

آلومینیوم علت دیوانگی موجود در برخی از اسپری های ضد تعریق است. مقدار زیادی آلومینیوم در مغز می تواند باعث سمیت عصبی و بیماری آلزایمر شود.

سرطان سینه دارید

آلومینیوم فعال موجود در این محصولات سوراخی در کنار غده عرق ایجاد می کند که از تعریق جلوگیری می کند. مواد خطرناک جذب شده از محصولات ضد تعریق به دلیل نزدیک بودن زیر بغل به سینه باعث سرطان سینه می شود.

خطر بیماری کلیوی

با استفاده مکرر از پمادها و ضد تعریق ها، ماده ای به نام هیدروکسید آلومینیوم در خون افزایش می یابد که بر عملکرد صحیح کلیه ها تأثیر می گذارد.

آلرژی و حساسیت

استفاده بیش از حد از داروهای ضد تعریق باعث ایجاد آلرژی و حساسیت در افراد می شود و ممکن است با استفاده از این محصولات با علائمی مانند خارش، قرمزی و حساسیت مواجه شوید.

ماهیت شیمیایی عطرها در موهای زیر بغل

رایحه ای که در بالم زیر بغل استفاده می شود، شیمیایی است، بنابراین بدن شما ممکن است واکنش خوبی به این مواد شیمیایی نشان ندهد.

اختلال در هورمون ها

وجود پارابن یا تری کلوزان در برخی از محصولات ضد تعریق می تواند باعث اختلالات هورمونی شود، زیرا این دو ماده با عملکرد تیروئید و ژن ها تعامل دارند.

باعث آسم شود

استفاده از موم زیر بغل به دلیل دارا بودن فتالات و برخی مواد مضر دیگر باعث ایجاد آسم در افراد می شود.

استفاده از مام در دوران بارداری

استفاده از مام در دوران بارداری بی خطر و بدون مشکل در نظر گرفته می شود. مگر اینکه خانم باردار به مواد خاصی مانند آلومینیوم حساسیت داشته باشد. مواد شیمیایی موجود در موم زیر بغل به پوست نفوذ نمی کند و روی سطح پوست باقی می ماند، بنابراین اگر پوست شما بریده شود، این مواد وارد بدن شده و به مادر و جنین آسیب می رساند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید