چقدر به حقوق اضافه می شود؟


پس از تصویب لایحه تناسب حقوق کارکنان دولت و مستمری بگیران بر اساس …

قدم قرآن است به حقوق می شود؟قدم قرآن است به حقوق می شود؟

پس از تصویب لایحه تناسب حقوق کارکنان کشوری و مستمری بگیران کشوری و لشکری ​​بر اساس ضرایب پایه ریالی محاسبه شده، از 900 هزار تومان تا یک میلیون و 5000 تومان به حقوق کارمندان و مستمری بگیران اضافه می شود.

به گزارش ایسنا، سه شنبه هفته گذشته (۲۱ مهرماه) علی بهادری جهرمی – سخنگوی دولت – در صفحه شخصی خود در توییتر از ارسال لایحه تعدیل حقوق کارکنان دولت و مستمری بگیران لشکری ​​و لشکری ​​به شورای اسلامی و در جلسه او امروز (یکشنبه) به طور علنی در مجلس تصویب شد.

بر اساس بند یک ماده واحده قانون تناسب حقوق کارکنان کشوری و مستمری بگیران کشوری و لشکری، «3000 امتیاز برای کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و معادل امتیاز مذکور برای کارکنان مشمول. به قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارمندان دولت – مصوب 1370 – و سایر دستگاه های موضوع 1) بند (الف) تبصره (12) ماده واحده قانون بودجه سال 1401 کل کشور (به استثنای مشمولان قانون کار). ) و (210) امتیاز برای معلمان و قضات تحت عنوان تناسب حقوق به صورت ثابت در تصمیمات استخدامی و قراردادها باید لحاظ شود. مبلغ دریافتی ناشی از اعمال این افزایش مشمول کسر از مستمری می باشد.

طبق بند 2 ماده واحده، حقوق مشمولین جزء (2) بند (الف) تبصره (12) ماده واحده قانون بودجه سال 1401 کل کشور اعم از مستمری بگیران، سربازان وظیفه و مشترکین. از صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری ​​و سایر صندوق های بازنشستگی مرتبط با دستگاه های اجرایی مبلغ 9 میلیون (9.000.000) ریال افزایش می یابد. افرادی که تا پایان نیمه دوم سال 1401 بازنشسته می شوند چنانچه در محاسبه مستمری مستمری آنان افزایش ریالی موضوع بند (1) این قانون کمتر از مبلغ 9.000.000 ریال باشد، نسبت به آنها اصلاح خواهد شد. به حد تعیین شده

به همین دلیل دولت به جای نرخ ثابت متناسب با حقوق کارکنان خود، نرخ پایه ریالی (3000 امتیاز) در نظر گرفته است که این میزان در حقوق کارمندان و مستمری بگیران نیز باید تغییر کند.

بدیهی است این ضریب پایه ریالی تاثیری در افزایش حقوق نخواهد داشت و صرفاً به عنوان مبلغ محاسبه شده و تعیین شده به درآمد کارکنان دولت اضافه می شود.

مستمری بگیران نیز معادل ریالی این مبلغ را با مابه التفاوت اندک دریافت خواهند کرد و به گفته بابک اوگاهی – معاون سازمان برنامه و بودجه – فاصله فاحش حقوق کارگران و کارمندان از بین خواهد رفت.

به گفته معاون سازمان برنامه و بودجه، با توجه به اینکه معمولاً دولت ها در نیمه اول سال با کاهش درآمد مواجه هستند، این لایحه برای نیمه دوم سال ارائه می شود تا منابع درآمدی دولت و … تعهدات دولت و تعهدات مندرج در بودجه 1401 محقق و مؤثر واقع شده است.

عقحی بیان کرد: بر این اساس واحدهایی که فوق کارمند ویژه آنها زیر 35 درصد باشد در صورت وجود منابع درآمدی می توانند تا 35 درصد افزایش داشته باشند. همچنین تناسب دستمزد شامل مستمری بگیران کمیته رفاه و رفاه نیز می شود. همچنین در اجرای قانون حمایت از جمعیت و خانواده برای هر یک از فرزندان مستمری بگیران و مستمری بگیران مبلغی در نظر گرفته شده است.

بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه، بر این اساس افزایش حقوق به صورت تدریجی خواهد بود. به گونه ای که دستمزد افراد پایین تر افزایش بیشتری می یابد، رویه ای که منجر به انصاف بیشتر در پرداخت حقوق کارکنان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید