چه کشورهایی برای زندگی ایرانیان مناسب است؟


این سوال که بهترین کشور برای زندگی ایرانیان کدام است یکی از سوالات مهم افرادی است که تصمیم به مهاجرت دارند. اما آیا بین انتخاب مقصد مهاجرتی و محل اقامت برای ایرانیان و غیرایرانی ها تفاوتی وجود دارد؟

واقعیت این است که رضایت ما از زندگی در یک شهر و کشور خارجی تا حد زیادی به فرهنگی که در آن بزرگ شده‌ایم، انتظاراتی که از جامعه داریم و نیازهایی که برای برآورده کردن آن تلاش می‌کنیم بستگی دارد. بر این اساس، پاسخ به این سوال که کدام کشورها برای زندگی ایرانیان بهتر هستند، ارزش زیادی دارد.

گزارش های آماری نشان می دهد که جمعیت مهاجران ایرانی در برخی کشورها بیشتر از سایر کشورها است، به ویژه در زمینه مهاجرت تحصیلی، عوامل بسیاری وجود دارد که برخی کشورها را به مقصد بهتری برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی تبدیل می کند. شهریه دانشگاه، هزینه زندگی، زبان محلی، رتبه علمی، مقررات ویزا، بازار کار و بسیاری عوامل فرهنگی و اقتصادی دیگر کشور را به بهترین انتخاب برای ایرانیان تبدیل کرده است.

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

شهروندان ایرانی برای سفر به کشورهای خارجی بدون نیاز به ویزا محدودیت های زیادی دارند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط موسسه هنلی، در فهرست معتبرترین و بهترین پاسپورت های جهان، پاسپورت ایرانی در رتبه 102 قرار دارد و دارندگان آن می توانند بدون ویزا به 42 کشور جهان سفر کنند که متاسفانه بسیاری از این کشورها در این رتبه بندی قرار دارند. مقاصد مناسبی برای تحصیل و زندگی نیست.

در چنین شرایطی مهاجرت به یک کشور خارجی و اخذ پاسپورت آن می تواند بسیار ارزشمند باشد. بنابراین بهترین کشورهای دنیا برای زندگی ایرانیان کشورهایی هستند که گرفتن پاسپورت برای یک مهاجر ایرانی پس از طی مسیر سخت مهاجرت و علاوه بر آن شاخص کیفیت زندگی در آنها چندان سخت و طولانی نیست. هم بلند هستند

بر این اساس در زیر به شش کشور برتر برای مهاجرت و زندگی ایرانیان اشاره می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های مختلف مهاجرت به هر یک از این کشورها و صدور ویزا کافیست با مشاورین مجرب تیم مهاجرت لتسگو یونی تماس بگیرید.

او در کانادا زندگی می کند

شاید برای بسیاری از ما تعجب آور نباشد که نام کانادا را در بالای لیست بهترین کشورها برای مهاجرت و زندگی ایرانیان ببینیم. این کشور طی دهه گذشته محبوب ترین مقصد مهاجرت ایرانیان به ویژه دانشجویان بوده است. طبق گزارش منتشر شده در usnews.com، کانادا دومین مقصد مهاجرتی است.

اقتصاد قوی و بازار کار رو به رشد در کنار برنامه هایی مانند برنامه کارگر ماهر فدرال و برنامه کارآفرینی PNP، کانادا را به بهشتی برای متقاضیان ویزای کار با رزومه حرفه ای تبدیل کرده است. بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد، کانادا با ثبات ترین سیستم بانکی جهان و یکی از قدرتمندترین اعضای ناتو و کشورهای مشترک المنافع است، بنابراین کمتر تاجری وجود دارد که تمایلی به سرمایه گذاری در این کشور نداشته باشد. .

در دهه گذشته بسیاری از ایرانیانی که قصد مهاجرت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری به کانادا را داشتند، توانستند با انتقال سرمایه خود به بانک ها و پروژه های کانادایی در کمترین زمان ممکن اقامت دائم خود را دریافت کنند. یکی دیگر از مزایای مهم مهاجرت به کانادا، امکان صدور ویزای همراه برای همسر و فرزند است.

حتی اگر به عنوان دانشجوی بین المللی با ویزای تحصیلی وارد کانادا شوید، می توانید همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشید و همسر شما نیز واجد شرایط دریافت ویزای کار و کسب درآمد قانونی در کانادا خواهد بود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با مشاوران Letsgo Uni تماس بگیرید تا این فرآیند را به راحتی طی کنید.

زندگی در آلمان

چند نفر از اطرافیان خود را می شناسید که به آلمان مهاجرت کرده اند یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند؟ آلمان در دو دهه گذشته محبوب ترین مقصد اروپایی برای ایرانیان بوده است. این کشور سومین عملکرد برتر را در برنامه جهانی کارآفرینی دارد و بزرگترین اقتصاد اروپا است.

فرصت تحصیل رایگان آلمانی در بهترین دانشگاه های دنیا، سطح بالای کیفیت زندگی و خدمات شهری و همچنین کار آسان پس از فارغ التحصیلی، آلمان را به یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی تبدیل کرده است. از جمله مزیت های قابل توجه این کشور برای مهاجرت، امکان اخذ ویزای جستجوی کار است که به دارنده آن اجازه می دهد تا 6 ماه در این کشور اقامت کرده و شغل مورد نظر خود را بیابد.

من در انگلستان زندگی می کنم

انگلستان که چهارمین کشور برتر برای مهاجرت در فهرست usnews.com است، مدت هاست مقصدی محبوب برای ایرانیان بوده است. زمانی که جریان مهاجران جویای کار به سمت آلمان آغاز نشده بود، سالانه صدها دانشجوی ممتاز ایرانی برای ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های انگلستان راهی این کشور می شدند و این علاقه همچنان ادامه دارد.

از نظر تامین اجتماعی، بازار کار و درآمد سرانه، انگلیس در صدر کشورهای اروپایی قرار دارد و حتی از کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) جایگاه بالاتری دارد. شهروندان قانونی این کشور از خدمات بهداشتی رایگان بهره مند شده و امکان تحصیل رایگان در مشهورترین دانشگاه های جهان از جمله کمبریج و آکسفورد را دارند.

او در سوئیس زندگی می کند

با هر معیاری می توانیم بهترین کشورهای جهان را برای مهاجرت لیست کنیم، نمی توانیم جایگاه سوئیس را در این لیست نادیده بگیریم. این کشور کوچک یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان را دارد که به معنای زندگی در صلح است. سوئیس در حقوق شهروندی رتبه دوم، در حمایت از کسب و کار جدید رتبه دوم و در حمایت از برنامه های کارآفرینی در اروپا رتبه پنجم را دارد.

او در سوئد زندگی می کند

اگر به دنبال طول عمر هستید، سوئد را فراموش نکنید. مطالعات اخیر نشان می دهد که سوئدی ها بالاترین سطح امید به زندگی را در جهان دارند و ریشه این امید را می توان در سطح بالای رفاه شهروندان و تعادل بین درآمد و هزینه جستجو کرد. به عنوان یک شهروند سوئدی، می توانید پس از 6 ساعت کار در روز تعطیلات خود را با خانواده خود بگذرانید، زیرا شاخص ثبات اقتصادی در سوئد 94.5% شگفت انگیز را نشان می دهد.

زندگی در ترکیه

نوبت آشناترین مقصد مهاجرت ایرانیان بود. بدون شک امروزه ترکیه مقصدی مطلوب و بی دردسر برای ایرانیانی است که به دنبال رفاه و درآمد بیشتر هستند. دانشجویان ایرانی با پرداخت هزینه بسیار کم می توانند در دانشگاه های همتراز با دانشگاه های اروپایی به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

همچنین ترکیه یکی از کشورهایی است که ایرانیان نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا و … راحتتر تابعیت و پاسپورت می گیرند. خیلی راحت تر است، در حال حاضر پاسپورت ترکیه در رتبه 52 در میان معتبرترین پاسپورت های جهان قرار دارد و دارندگان آن می توانند بدون نیاز به ویزا به 110 کشور جهان سفر کنند.

ژاپن، استرالیا، نروژ، دانمارک، ایتالیا، فرانسه، نیوزیلند، آمریکا و…

بدون شک هنوز کشورهایی به عنوان بهترین مقصد برای زندگی ایرانیان وجود دارند که جایشان در این فهرست کوتاه خالی است. به یاد داشته باشید که شما بهترین ها را تعریف می کنید. بهترین مقصد مهاجرت برای شما ممکن است با بهترین مقصد برای متقاضی دیگری متفاوت باشد.

منبع: https://letsgouni.com/blog/best-country-to-live

توجه! این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید