چگونه بازدید سایت را افزایش دهیم؟


آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه می توانید در مدت زمان کوتاهی ترافیک سایت خود را 100 درصد افزایش دهید؟ بسیاری از کسب و کارها کارهای زیادی برای افزایش بازدید وب سایت خود انجام داده اند. متأسفانه، اطلاعات نادرست زیادی در اینترنت وجود دارد که مدیران کسب و کار را از مسیر اصلی منحرف می کند و مهمتر از همه امید آنها را به افزایش بازدید ارگانیک سایت سلب می کند.

اگر به دنبال راه حل های واقعی برای جذب مخاطب بیشتر و افزایش نرخ کلیک هستید، بهترین منبع را برای مطالعه انتخاب کرده اید. در این مقاله 6 روش اثبات شده برای افزایش بازدید سایت را ارائه می دهیم. به خواندن ادامه دهید تا زمانی که یک پیشنهاد شگفت انگیز دریافت کنید.

ترافیک ارگانیک یا تبلیغات؟ کدام روش برای افزایش بازدید وب سایت بهتر است؟

در دنیای امروز راه های زیادی برای جذب مخاطب و رشد کسب و کار اینترنتی وجود دارد. اما تحقیقات نشان می دهد که 93 درصد از کسانی که به صورت آنلاین خرید می کنند، فرآیند خرید را با یک جستجوی ساده در گوگل آغاز کردند. بنابراین کسب جایگاه در رتبه بندی گوگل و رسیدن به رتبه اول بهترین راه برای افزایش بازدید سایت و همچنین افزایش درآمد به نظر می رسد.

البته برخی از کسب و کارها استفاده از تبلیغات را راه حلی مناسب برای کسب و کار خود می دانند. اما به خاطر داشته باشید که استفاده از خدمات گوگل ادز دارای محدودیت زمانی است و برای کسب و کار شما قابل اعتماد نیست.

بنابراین در ادامه راهکارهای لازم برای افزایش بازدید سایت از طریق سئو (بهینه سازی موتور جستجو) که سرمایه گذاری بلندمدت برای کسب و کار و برند است را توضیح خواهیم داد. اگر می خواهید در مورد این موضوع جذاب بیاموزید، مقاله سئو چیست؟ آکادمی وبسیما اطلاعاتی را که برای شروع نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

1- طراحی سایت مناسب; آجر اول را محکم بسازید

طراحی سایت اولین قدم برای راه اندازی کسب و کار در دنیای اینترنت است. اگر بتوانید یک سایت عالی مطابق با استانداردهای سئو و همچنین با تجربه کاربری بسیار خوب طراحی کنید، بستر لازم را برای افزایش بازدید سایت در آینده فراهم کرده اید. از آنجایی که سایتی با نقشه مناسب و چیدمان استاندارد به راحتی توجه خزنده های گوگل را به خود جلب می کند، ایندکس می شود و به سرعت در گوگل رتبه بندی می شود.

آژانس خلاق وبسیما از طراحی وب سایت با ارائه انواع خدمات و محتوای سئو، شما را همراهی و همگام می کند تا کسب و کار شما را به صدر گوگل برساند. با بهبود تجربه کاربری، حتی می توانید از جایگاه اول گوگل فراتر رفته و بازدیدکنندگان خود را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

2- توسعه استراتژی و تحقیق کلیدواژه; شناسایی نیازهای کاربران

هدف موتورهای جستجو هدایت افراد به معتبرترین و صحیح ترین نتایج است. بنابراین باید استراتژی محتوای سایت خود را با توجه به تجربه خود تنظیم کنید و روی کلمات کلیدی مناسب تمرکز کنید. همیشه سعی کنید نیازهای مخاطبان خود را شناسایی کنید و مفاهیم کلیدی مرتبط با آنها را در محتوای سایت خود بگنجانید.

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مختلفی وجود دارد که معروف ترین آنها Ahres، Moz و SEMrush هستند. این سایت ها به شما نشان می دهند که رقبای شما از چه کلماتی استفاده می کنند و چه کلماتی بیشتر جستجو شده است. با کمک این کلمات به راحتی می توانید یک سند استراتژی غنی و عالی برای وب سایت خود طراحی کنید.

3- ایجاد محتوای با کیفیت به مخاطب احترام بگذارید

موتورهای جستجو، از جمله گوگل، محتوای اصلی، هدفمند و با کیفیت را در اولویت قرار می دهند. در واقع، وب سایت هایی با مقالات مفید 434 درصد بیشتر از سایر وبلاگ ها در نتایج برتر گوگل ظاهر می شوند. همچنین سایت هایی که بیش از 16 پست در ماه منتشر می کنند، تقریبا 3.5 برابر بیشتر از سایت هایی که کمتر از 4 مقاله منتشر می کنند، بازدید دارند.

استفاده از محتوای کپی و تکراری باعث جریمه گوگل می شود. بنابراین هنگام تولید محتوا از منابع به روز و اطلاعات مفید استفاده کنید.

برای جذابیت بیشتر محتوا برای گوگل، می توانید از کلمات کلیدی در عنوان، زیرنویس، توضیحات متا، متن بدنه و همچنین متن جایگزین تصاویر استفاده کنید. البته، همیشه به یاد داشته باشید که محتوایی که بتواند توجه مخاطب را به خود جلب کند، از دیدگاه گوگل ارزشمند است. از تکرار بیش از حد کلمه کلیدی خودداری کنید.

4- اتصال داخلی و خارجی; ارتباطات خود را تقویت کنید

لینک بیلدینگ یکی از مهمترین موضوعات در سئو است که اتفاقا نظرات متناقضی دارد. با این حال، هیچ شکی در مورد تاثیر عظیم ارتباطات داخلی و بازخورد بدون تایید سایت توسط گوگل پیوندهای داخلی باعث افزایش تعامل مخاطبان و کاهش قابل توجه نرخ پرش می شود. از سوی دیگر، لینک های خارجی از سایت های معتبر به صفحات وب سایت شما اعتبار و ارزش سایت شما را در نظر گوگل افزایش می دهد.

5- عنوان سئو و توضیحات متا; بهترین قلاب برای دریافت کلیک

در نگاه اول، زمانی که کاربر عبارتی را در گوگل جستجو می کند و سایت شما را در نتایج می بیند، عنوان سئو و توضیحات متا ظاهر می شود. از این دو قلاب برای هدایت بازدیدکنندگان به سایت خود نهایت استفاده را ببرید. استفاده از مفاهیم کلیدی هنگام نوشتن عناوین سئو و توضیحات متا و همچنین نوشتن جذاب و خلاقانه، افزایش نرخ کلیک و در نهایت افزایش بازدید سایت را تضمین می کند. پس تا حد امکان از نوشتن عبارات ساده و بدون هیچ جذابیتی خودداری کنید.

6- کمک گرفتن از روش های جانبی دیگر; رسانه های اجتماعی را دست کم نگیرید

استفاده از روش های فوق باعث افزایش ترافیک سایت می شود و نه تنها شما را به صدر گوگل می رساند بلکه باعث رشد کسب و کار شما نیز می شود. اما این همه ماجرا نیست! توجه به نکات ظریفی مانند کاهش حجم تصاویر و افزایش سرعت بارگذاری صفحه تاثیر بسزایی در رشد سایت دارد. همچنین نباید قدرت شبکه های اجتماعی در افزایش ترافیک سایت را دست کم بگیرید.

موفقیت را از کسانی بخواهید که راه موفقیت را می دانند!

در این مقاله 6 راهکار اساسی و تضمینی برای افزایش بازدید وب سایت را معرفی کرده ایم. با انجام این کارها مطمئن باشید که جایگاه گوگل در اختیار شما خواهد بود. اگر در طراحی وب سایت، تدوین استراتژی، تحقیق کلمات کلیدی، لینک سازی و تولید محتوای با کیفیت تخصص کافی ندارید، اصلا نگران نباشید! آژانس خلاق وبسیما از راه اندازی کسب و کار از صفر تا کسب موقعیت در گوگل و افزایش بازدید سایت با شما و در کنار شماست.

وبسیما با نزدیک به یک دهه تجربه در این زمینه و تجربه همکاری با شرکت های مطرح موفقیت کسب و کار اینترنتی شما را تضمین می کند. برای اطلاع از خدمات طراحی وبسیما و سئو سایت به سایت websima.com مراجعه کنید و یا با شماره 02191077701 تماس بگیرید.

توجه! این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید