چگونه خال های صورت را از بین ببریم؟


چگونه خال های صورت را از بین ببریم؟ سریع ترین راه برای برداشتن خال چیست؟ این سوالات بخشی از دغدغه های افرادی است که به زیبایی و سلامت پوست خود اهمیت می دهند. برداشتن خال تا یک دهه پیش مشکلی نبود، اما اکنون تنها چند دقیقه طول می کشد تا مشکل پوست حل شود.

روش های جدید از بین بردن جای زخم احتمال رشد مجدد یا سایر عوارض را به حداقل می رساند. در این مقاله ابتدا به بررسی علل رشد و تشکیل خال می پردازیم. در ادامه به روش های حذف سریع زائده های پوست صورت می پردازیم. با شما هستیم تا یک بار برای همیشه از شر خال های صورتتان خلاص شوید.

علت رشد خال؛ عوارض پوستی مادرزادی یا اکتسابی

اگر بخواهیم به سوال «چگونه از شر خال های صورت خلاص شویم» بهترین پاسخ را بدهیم، باید ماهیت عوارض پوستی را بررسی کنیم. اگرچه همه ما خال را به‌عنوان تغییر رنگ پوست می‌دانیم، اما هر تغییر رنگی خال نیست و می‌تواند یک خال یا کک و مک باشد. از نظر نحوه تشکیل خال دو دسته اصلی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  • خال های مادرزادی: این خال ها از بدو تولد روی پوست هستند.
  • خال های اکتسابی که در طول زمان ایجاد می شوند.

از نظر پزشکی و علمی، خال یک ضایعه پوستی است که در اثر تجمع غیرطبیعی رنگدانه ها در یک ناحیه از پوست ایجاد می شود. به دلایل پزشکی، برخی از بین بردن لکه های صورت آنها دریغ نمی کنند.

خال روی صورت چیست؟ اختلال در تقسیم سلول های رنگدانه پوست

هر دو نوع خال به دلیل اختلال در تجمع رنگدانه ایجاد می شوند. تولید رنگدانه به عهده سلول های ملانوئیدی است که در پوست وجود دارد. از تجمع این سلول ها خال تشکیل می شود. مقدار رنگدانه انباشته شده بر شکل و رنگ خال تاثیر می گذارد. خال‌های مادرزادی از بدو تولد روی پوست هستند و با رشد کودک بزرگ‌تر و پررنگ‌تر می‌شوند. در حالی که خال ها معمولا مادرزادی نیستند و اغلب در سنین بالاتر روی پوست ظاهر می شوند. این خال ها می توانند در اثر عوامل خارجی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا ضعف سیستم ایمنی ایجاد شوند.

چگونه خال را برداریم؟ روش های خالکوبی سنتی

برای پاسخ مستقیم به این سوال “چگونه از شر خال های صورت خلاص شویم” باید روش های حذف آنها را مشخص کنیم. به غیر از روش های خانگی رفع خال که توسط پزشکان توصیه نمی شود، چندین روش اساسی برای برداشتن خال وجود دارد. در این میان روش های قدیمی مانند سوزش یا رفع اسکار با جراحی وجود دارد که نوعی درمان تهاجمی محسوب می شود. بر خلاف روش های مدرن مانند دستگاه برای CO2 کسریراه حل های قدیمی ساده تر هستند. در زیر روش های سنتی برداشتن خال را بررسی کرده ایم.

1.برداشتن خال با سوزاندن؛ استفاده از الکتروکوتر

روش از بین بردن خال های پوستی با سوزاندن ممکن است چندان جذاب به نظر نرسد. برای سوزاندن خال از وسیله ای به نام الکتروکوتر استفاده می شود تا حرارت بالایی در محل ایراد ایجاد کند. این گرمای شدید باعث ناپدید شدن خال می شود. یکی از معایب سوزاندن خال این است که روی پوست اثری بر جای می گذارد که معمولا دائمی نیست. از آنجایی که در این روش گرمای شدیدی به پوست منتقل می شود، استفاده از کرم ترمیم کننده راهی برای ترمیم زخم است.

2.برداشتن خال صورت با جراحی؛ عارضه را با تیغ برش دهید

شاید در قدیم، اگر کسی می‌پرسید «چگونه از شر خال‌های صورت خلاص شویم»، تیغ تیز بهترین پیشنهاد ممکن باشد. در روش برداشتن خال با جراحی ابتدا ناحیه مشکل دار بیهوش می شود. پس از بیهوشی، پزشک معالج با استفاده از تیغ پوست را شکافته و لایه های خال را به طور کامل از بین می برد. پس از برداشتن خال، محل عمل بخیه می شود. در مراقبت های بعد از جراحی خال، تغییر به موقع پانسمان زخم بسیار مهم است. برای خال های گوشتی و عمیق، جراحی پزشکی موثرترین روش است.

از بین بردن خال های صورت با دستگاه های مدرن روشی سریع و بدون درد است

با روش های سنتی برداشتن خال، برداشتن خال و رسیدن به نتیجه دلخواه کمی زمان می برد. گاهی اسکارهای ناشی از جراحی یا سوختن خال روی پوست باقی می‌ماند و باعث ایجاد لک می‌شود. با پیشرفت تجهیزات پزشکی، دستگاه های مدرنی ظاهر شد که به سرعت انواع خال ها و جوش های صورت را از بین می برد.

دستگاه های لیزر و RF فناوری های پیشرفته حذف خال هستند. موسسات و کلینیک های معتبر با هزینه هزینه دستگاه RF یا تجهیزات مشابه، تا جایی که می توانید لکه گیری را انجام دهید. برای دغدغه «چگونه از شر خال های صورت خلاص شویم» دو روش سریع را در زیر معرفی کرده ایم.

1.لیزر؛ روشی سریع برای خلاص شدن از شر خال

یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای از بین بردن خال و زگیل استفاده از لیزر است. حذف خال های صورت با لیزر یکی از روش هایی است که در کلینیک های مجهز در اختیار مشتریان قرار می گیرد. در مورد لیزر درمانی خال های صورت، نیازی به سوزاندن یا شکافتن پوست نیست. مدت زمان درمان خال های بزرگ نیز به سرعت با کمک لیزر انجام می شود و پوست تحت تاثیر عفونت قرار نمی گیرد. در روش لیزری برای برداشتن خال، پس از بیهوشی با کرم های بی حس کننده، اشعه نور به رنگدانه خال تابیده می شود و به طور طبیعی برداشته می شود.

2.دستگاه جراحی RF; تخریب کامل سلول ها برای درمان عوارض پوستی

علاوه بر لیزر، تکنولوژی جراحی RF یکی از بهترین راه ها برای برداشتن خال است. این فناوری برای درمان و حذف انواع زائده های پوستی استفاده می شود. برداشتن خال های صورت توسط رادیو فرکانس جراحی بسیار موثر بوده و در زمان کوتاهی انجام می شود. فناوری RF نسل جدیدی از دستگاه‌های جراحی الکتریکی است که با افزایش فشار آب میان بافتی، خال را از بین می‌برد. با این روش گرما و تخریب بافت اطراف خال وجود ندارد. استفاده از فرکانس رادیویی جراحی احتمال ایجاد زخم و اسکار را به حداقل می رساند.

آفا عرضه کننده دستگاه های پیشرفته لیزر و RF با گواهینامه معتبر

آرزوی داشتن پوستی سالم، زیبا و بدون عیب حق هر فردی است که به سلامت بدن خود اهمیت می دهد. در این مقاله با بررسی روش های مختلف رفع عوارض پوستی به این سوال پاسخ داده ایم که چگونه خال های صورت را از بین ببریم. خال سوزی و جراحی روش های قدیمی و تهاجمی برداشتن خال هستند. از بین بردن لکه ها و آکنه روی صورت اکنون می تواند آسان و در چند دقیقه انجام شود.

هر دستگاه مدرن با آخرین تکنولوژی خال های مختلف را بدون عارضه و لکه پاک می کند. شرکت آفا وارد کننده انواع دستگاه های مدرن برای رفع خال و رفع جای جوش با گواهینامه معتبر بین المللی می باشد. گروه آفا نامی مورد اعتماد در زمینه جراحی زیبایی داخلی با عرضه تجهیزات مدرن پزشکی می باشد. برای مشاهده انواع محصولات پزشکی، راهنمایی خرید و سفارش به afateb.com مراجعه کنید و یا با شماره 02188107070 تماس بگیرید.

توجه! این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید