چگونه در تهران کارشناس جنایی پیدا کنیم؟


وقتی درگیر مشکلی هستید، پیدا کردن یک وکیل جنایی متخصص بسیار دشوار است. به همین دلیل بهتر است هم اکنون به دنبال یک وکیل حرفه ای باشید تا در صورت وقوع جرم مجبور به تصمیم گیری استرس زا نباشید. بسیاری از افراد نه عمدا، بلکه کاملاً سهوا درگیر پرونده های جنایی می شوند. به عنوان مثال، شخصی با خودروی خود به فرد دیگری برخورد می کند و در اثر ضربه، فرد فوت می کند. اگر راننده مقصر نباشد و سرعت با سرعت مجاز برابر باشد در قتل عمد نقش دارد. بنابراین احساس می کند باید یک وکیل کیفری در کنار خود داشته باشد.

وکیل کیفری کیست؟

هر وکیل در یک حوزه تخصصی مانند وکیل حقوقی، وکیل خانواده یا وکیل املاک کار می کند. در میان آنها گروهی به نام وکلای جنایی وجود دارد که روی پرونده های جنایی مانند قتل، پولشویی و جعل کار می کنند. این جرایم از انواع جرایمی هستند که حتی در صورت عدم وجود شاکی خصوصی همچنان قابل مجازات هستند.

وکیل کیفری شخصی است که به استناد اصل 35 قانون اساسی از موکل خود دفاع می کند. بسیاری از اوقات مردم گمراه می شوند و ناخواسته در مسیر اشتباه قرار می گیرند. گاهی اوقات این به دلیل مشکلات مالی جدی است. در هر صورت فرد از کاری که کرده پشیمان است و قصد جبران دارد.

این وظیفه وکیل است که پرونده تشکیل دهد و تمام تلاش خود را برای توضیح واقعیات انجام دهد. وکیل مورد نظر باید منصف بوده و در این زمینه تخصص داشته باشد. بنابراین، او می تواند راحت تر به جستجوی حقیقت بپردازد و نقش فعال تری در دادگاه ایفا کند.

زمینه فعالیت وکیل کیفری

کلیه پرونده های کیفری در حیطه فعالیت وکیل کیفری می باشد. مواردی مانند قتل عمد یا غیر عمد، مصرف یا حمل مشروبات الکلی، جعل اسناد یا پول، کلاهبرداری یا پولشویی و ضرب و جرح در زمره پرونده های کیفری قرار می گیرد. اصولاً هر عملی که در قانون جرم شناخته شود یا نباشد قابل مجازات است. برخی از این جرایم جزایی و برخی در دسته مدنی و غیره قرار می گیرند.

وکیل باید متعهد باشد که تمام تلاش خود را برای پیشبرد پرونده شما انجام دهد. البته این موضوع با حمایت از مقصر یکی نیست. هر وکیلی سوگند یاد می کند که در حد توان خود و در چارچوب قانون از موکل خود دفاع کند، حتی اگر موکل مرتکب جرم شده باشد. بنابراین فرقی نمی کند که شما مقصر باشید یا نباشید، قطعاً برای پیشبرد پرونده حقوقی خود به یک وکیل کیفری مجرب نیاز دارید.

کارشناس جنایی چه ویژگی هایی دارد؟

یک وکیل با صلاحیت قتل یا جعل باید بتواند به خوبی و ماهرانه در دادگاه دفاع کند. هر چه شخص بهتر بتواند دفاعیات خود را ارائه کند، احتمال بیشتری برای دستیابی به نتیجه مطلوب خواهد داشت. همچنین شیوه صحبت وکیل باید شیوا باشد. کلمات باید به درستی تلفظ شوند و لحن آن کاملا محترمانه باشد. ضمناً وکیل باید دانش زیادی در زمینه دفاع داشته باشد.

داشتن سال ها تجربه و تحقیق در این زمینه می تواند نشانه ای از دفاع قوی در دادگاه باشد. علاوه بر این، فرد مورد نظر شما باید موارد موفق دیگری نیز داشته باشد. اگر سابقه کار کمی دارد و تعداد پرونده های موفق کم است، سپردن پرونده به او ریسک بزرگی است.

در ضمن باید صبور بود چون دادگاه جای داد و فریاد و خشونت نیست. بلکه فرد باید بتواند آرام صحبت کند و قاضی را راضی کند. از سوی دیگر، او ملزم به رازداری است و جزئیات پرونده موکل خود را با کسی در میان نمی گذارد. گرفتن حق الزحمه معقول و تلاش برای گرفتن بهترین نتیجه باید از دیگر ویژگی های وکیل کیفری باشد.

چگونه بهترین وکیل مدافع جنایی را پیدا می کنید؟

راه های زیادی برای یافتن بهترین وکیل مدافع جنایی وجود دارد. یکی از اولین راه ها این است که در صورت داشتن تجربه کار با وکیل از اطرافیان خود مشاوره بگیرید. راه دیگری که برای یافتن وکیل متخصص پیشنهاد می کنیم، تحقیق در مورد موسسات حقوقی مختلف و ملاقات با وکلای مختلف است. موسسه حقوقی که دارای پرونده های موفق فراوان و تیمی از وکلای قوی و متخصص باشد بهترین گزینه برای کار است.

آخرین کلمه

انتخاب بهترین گزینه در بین موسسات حقوقی مختلف کار دشواری است. گروه وکلای ایرانی با سالها تجربه در این زمینه می توانند شما را در حصول نتیجه مناسب در دادگاه همراهی کنند. این موسسه دارای گروهی از وکلا در زمینه های تخصصی مختلف است که به صورت تمام وقت روی پرونده شما کار می کنند.

یکی دیگر از ویژگی های عدالت ایرانی این است که تا پایان پرونده همیشه دو وکیل به طور همزمان روی پرونده شما تمرکز می کنند. این امر احتمال رسیدن به نتیجه مطلوب را افزایش می دهد و یکی از آنها همیشه در اختیار شماست.

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی به صورت آنلاین یا حضوری می توانید با شماره 02147783 تماس گرفته و در اسرع وقت نسبت به رزرو نوبت اقدام نمایید. همچنین می توانید برای مشاوره اولیه با این شماره تماس بگیرید.

منبع: www.adleiranian.co

توجه! این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید