چگونه می دانید کدام کتاب ها محبوب هستند؟


برخی از افراد جامعه کتابخوانی و کسانی که قصد دارند مطالعه را آغاز کنند، به نام کتاب هایی علاقه مند هستند که از استقبال عمومی برخوردار شده اند. دلیل آنها برای یافتن فهرست پرفروش‌ها معمولاً خواندن کتابی است که توجه بسیاری از خوانندگان را به خود جلب کرده است. این گونه کتاب ها بازخوردهای مثبت و منفی زیادی دریافت می کنند که باعث می شود خواننده از دید افراد مختلف به موضوعی خاص نگاه کند و با مطالعه آنها جهان بینی قوی تری به دست آورد.

کتاب های علمی و تخیلی که به صورت هفتگی، ماهانه و سالانه در فهرست پرفروش های ملی و جهانی قرار می گیرند معمولاً بسیار جذاب هستند. رمان‌های جالب و کتاب‌های غیرداستانی که درباره یک ایده جدید بحث می‌کنند نیز نظر بسیاری از مردم را به خود جلب می‌کنند.


برای کسانی که خرید آنلاین کتاب آنها انتخاب می کنند، مهم است که کتابی را بشناسید که فروش خوبی داشته باشد. گروه دیگری از خوانندگان کتاب، نویسندگان هستند. نویسندگان با خواندن آثار دیگران از ایده ها و نوشته های آنها الهام می گیرند. به همین دلیل کتاب های پرفروش می توانند نمونه های موفقی از استفاده از سبک نگارش، سبک شخصیت پردازی، پیکربندی داستان و … باشند.

از کجا آمار کتاب ترند را بررسی کنم؟

آمار فروش کتاب مدام در حال تغییر است. به همین دلیل است که آمار پرفروش‌ترین کتاب‌های هفتگی، ماهانه و سالانه توسط نشریات و وب‌سایت‌های معتبر اعلام می‌شود. آمازون و نیویورک تایمز از جمله سایت‌هایی هستند که پرفروش‌ترین کتاب‌های هفته ناشران و «واتر استونز» را تعیین و معرفی می‌کنند. همچنین سایت های دیگری که لیست پرفروش ترین کتاب ها را بر اساس نظرات کاربران و پایگاه داده ای که دارند ارائه می دهند.

قبل از خرید کتاب روانشناسی، رمان، کتاب کودک و … با مراجعه به یکی از سایت های فوق از پرفروش ترین کتاب ها مطلع شوید و بهترین تصمیم را برای خرید کتاب بگیرید. به عنوان مثال، با مراجعه به وب سایت نیویورک تایمز، می توانید ببینید که کدام کتاب ها در سپتامبر 2022 پرفروش بوده اند. نیویورک تایمز یک نشریه آمریکایی است که به عنوان یک منبع ملی و تاریخی با اعتبار بالا شناخته می شود. این نشریه منعکس کننده فروش واحدهای مختلف است که به طور محرمانه هر هفته فروش واقعی کتاب های خود را در اختیار این روزنامه قرار می دهند. نیویورک تایمز به طور مداوم این رتبه بندی ها را به روز می کند و در دسترس خوانندگان خود قرار می دهد. طبق آمار این سایت، رمان عاشقانه «ما موفق می‌شویم» نوشته کالین هوور و کتاب توسعه «عادات اتمی» نوشته جیمز کلر که یکی از موفق‌ترین کتاب‌ها در رده توسعه شخصی محسوب می‌شود. ، در رتبه بندی پرفروش ترین کتاب ها در ماه سپتامبر قرار گرفت

فروش ماهانه و سالانه کتاب

آگاهی و آگاهی از فروش ماهانه یا سالانه این کتاب ها به ویژه برای خرید کتاب کودکوالدین را برای خرید کتابی با کیفیت و جذاب راهنمایی می کند. با کمی کندوکاو می توانید متوجه شوید که آیا این کتاب ها فقط در این ماه پرفروش بوده اند یا خوانندگان مدام آنها را به دیگران توصیه می کنند. به عنوان مثال، کتاب “ما موفق خواهیم شد” را که کالین هوور با الهام از زندگی خود و زندگی مادرش نوشت، نامزد بهترین رمان عاشقانه در سال 2016 شد و در ژانویه 2022 در رتبه اول قرار گرفت. فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز در این رمان حسادت، سوء استفاده عاطفی، عشق چیست و از خودگذشتگی در قالب روابط بین شخصیت‌ها دیده می‌شود. به گفته نویسنده، پیام کتاب این است که افرادی که مرتکب اشتباه می شوند، لزوماً افراد بدی نیستند.

“عادات اتمی” به عنوان اولین کتاب پرفروش سال 2022 در آمازون شناخته شد. این کتاب، که هر هفته در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز به رتبه ۱ یا ۲ می‌رسد، شگفت‌انگیز شدن است! به یاد داشته باشید زمانی که تصمیم می گیریم کار جدیدی در زندگی خود انجام دهیم، از شروع یک کسب و کار جدید گرفته تا خواندن یک کتاب. به دلیل انگیزه و هیجان قوی که در ابتدای کار احساس می کنیم، توانایی خود را برای انجام کارها بیش از حد ارزیابی می کنیم که اغلب منجر به برنامه ریزی اشتباه و شکست می شود. جیمز کلیر، نویسنده کتاب عادات کوچک، با ذکر مثالی از تجربه شخصی خود با ورزش، توضیح می دهد که چگونه برنامه ریزی ذهنی ضعیف می تواند منجر به تسلیم شدن و در نهایت سرزنش خودمان شود. او معتقد است که انجام کار کوچک بهتر از انجام ندادن هیچ کاری است و در این کتاب آموزش می دهد که چگونه کار نامرئی را به یک عادت فرعی تبدیل کرده و با تعیین اهداف واقع بینانه، خطر شکست را به حداقل برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید