کانال 33 هزار تومان منطقه ممنوعه دلار


روز گذشته نرخ ارز از کانال 33 هزار تومان فاصله گرفت و به کریدور قیمت 32 هزار تومان بازگشت. کارشناسان بازار ارز تهران با توجه به…

کانال 33 هزار تومان منطقه ممنوعه دلارکانال 33 هزار تومان منطقه ممنوعه دلار

روز گذشته نرخ ارز از کانال 33 هزار تومان فاصله گرفت و به کریدور قیمت 32 هزار تومان بازگشت. کارشناسان بازار ارز تهران با توجه به چندین بار ظاهر ناموفق نرخ غیررسمی دلار در سطوح قیمتی کانال 33 هزار تومانی، این کانال را منطقه ممنوعه دلار خواندند و معتقدند بانک مرکزی در تلاش است تا با افزایش حجم تزریقاتش درصدی از این ارز را از محدوده دور کند.قیمت 33 هزار تومان.

از سوی دیگر، روز گذشته ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشور، موضوع توافق هسته ای با غرب را منوط به تصمیم سیاسی طرف آمریکایی دانست و نسبت به وجود زمینه های فنی برای بازگشت به کشور ابراز امیدواری کرد. توافق برجام این در حالی است که اکثر فعالان بازار ارز در تهران معتقدند که این گونه سیگنال ها دیگر قدرت کافی برای هدایت معاملات در بازار ارز را ندارند و تا زمان انتشار اخباری مانند بازگشت طرفین توافق به میز مذاکره، وجود خواهد داشت. نوسانات نزولی سیاسی در نرخ ارز وجود نداشته باشد. در نهایت قیمت هر برگ اسکناس غیررسمی دلار در معاملات عصر دیروز با حدود 170 تومان کاهش نسبت به نرخ روز یکشنبه به 32 هزار و 860 تومان رسید.

دیروز دوشنبه 4 مهرماه روند نرخ غیررسمی دلار در معاملات آزاد در بازار ارز تهران کاهشی بود. هر برگ از این اسکناس آمریکایی صبح دیروز با حدود 80 تومان تخفیف نسبت به نرخ روز یکشنبه 32 هزار و 950 تومان اولین معاملات خود را انجام داد. در ادامه روز قیمت این ارز مجددا کاهش یافت، به طوری که در معاملات ظهر دیروز، قیمت این ارز از آخرین پله کانال 32 هزار تومان به پله نهم این کانال رفت و در یک مسیر معامله شد. محدوده قیمت 32 هزار و 830 تا 32 هزار و 870 تومان.

در نهایت در آخرین معاملات نقدی روز گذشته کار خود را با حدود 170 تومان کاهش نسبت به نرخ روز یکشنبه 32 هزار و 860 تومان تعطیل کرد. با توجه به قیمت غیررسمی دلار در هفته های اخیر، مشاهده می شود که در اولین روزهای دهه دوم مهر، نوسانات فزاینده دلار در راستای قرار گرفتن در کانال قیمتی 33 هزار تومان بوده است. ناموفق بودند از سوی دیگر، با توجه به اظهارات مسئولان بانک مرکزی مبنی بر وضعیت صحیح ذخایر ارزی کشور در ماه های اخیر، پیش بینی می شود با توجه به حمایت بانک مرکزی از ارزش دلار، تلاش ها برای افزایش قیمت دلار بی نتیجه باشد. از پول ملی

دیدگاهتان را بنویسید