کاهش وزن/لاغری با رعایت اصول رژیم آب درمانیبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، چاقی و اضافه وزن مشکل بیش از 60 درصد مردم کشورمان است. مشکلی که با راه حل های مختلفی مانند رژیم غذایی قابل مبارزه است. در میان رژیم های لاغری که وجود دارد، افراد زیادی به رژیم آب درمانی علاقه دارند و معتقدند که این روش می تواند مشکلات چاقی و اضافه وزن آنها را حل کند. مطمئنا افراد زیادی در اطراف شما هستند که رژیم دارند یا می خواهند رژیم خاصی را انتخاب کنند و از آن پیروی کنند.

بیشتر بخوانید:

رژیم آب درمانی به طور فزاینده ای در بین علاقه مندان به کاهش وزن محبوب می شود. در این مقاله با این رژیم غذایی آشنا می شویم و به تاثیر آن بر کاهش وزن می پردازیم. با ما همراه باشید.

رژیم آب درمانی چیست؟

کاهش وزن و رسیدن به فرم ایده آل منجر به افزایش تعداد رژیم های مختلف شده است. رژیم هایی که گاهی سالم و گاهی ناسالم هستند. رژیم آب درمانی یکی از رژیم های به اصطلاح تک بعدی است. رژیم های غذایی یک اندازه بر روی یک ماده غذایی تمرکز می کنند و بسیاری از موارد دیگر را حذف می کنند. همانطور که از نام این رژیم پیداست، آب ماده اصلی آن است. البته در اجرای این رژیم تفاوت هایی وجود دارد. برخی سختگیر هستند و فقط اجازه مصرف آب را می دهند. برخی دیگر در کنار استفاده از آب از غذاهای دیگری مانند میوه استفاده می کنند. با این حال، مشترک همه روش ها، مصرف آب به عنوان ماده اصلی رژیم غذایی است.

با رژیم آب درمانی، ورود تمام مواد معدنی به بدن محدود می شود. دیگر نه کالری و نه چربی، فقط آب وارد بدن می شود! آب دارای خواص شگفت انگیزی است که ممکن است شامل کاهش وزن باشد. در این رژیم می توانید هر زمان که خواستید آب بنوشید. مقدار و زمان مشخصی برای مصرف آب وجود دارد. قطعا در این مسیر دچار گرسنگی و ضعف زیادی خواهید شد. مهمترین چیزی که در رژیم آب درمانی باید رعایت شود تداوم است. ضعف شدید نباید شما را از هدفتان منحرف کند. البته با برخی روش ها بعد از چند روز اجازه مصرف مقداری میوه و سبزی به مقدار محدود را خواهید داشت.

رژیم آب درمانی چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

پس از توضیح نحوه اجرای رژیم آب درمانی، قطعا می توانید متوجه شوید که این رژیم چگونه به کاهش وزن شما کمک می کند. با این رژیم، ورود هر گونه غذا و مواد معدنی به بدن محدود می شود. چربی ها، کربوهیدرات ها و بسیاری از مواد دیگر که می توانند باعث افزایش وزن شوند، محدود هستند. به همین دلیل بدن دچار شوک شده و در نتیجه ضعیف می شود. از طرف دیگر، نوشیدن آب زیاد فرآیند چربی سوزی را افزایش می دهد. این رژیم تاثیر مستقیمی بر آب شدن چربی های شکم و پهلو دارد. پس از مدت کوتاهی، کاهش وزن محسوسی را مشاهده خواهید کرد. در واقع رژیم آب درمانی برای کاهش وزن باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن و در نتیجه سرعت بخشیدن به روند کاهش وزن می شود.

مزایای رژیم آب درمانی چیست؟

آب درمانی مانند بسیاری از رژیم های غذایی دیگر دارای مزایا و معایبی است. شما باید جوانب مثبت و منفی را بسنجید تا تصمیم بگیرید که آیا این رژیم می تواند به شما کمک کند یا خیر. آیا پیروی از این رژیم مفید خواهد بود؟ یکی از مزایای اصلی رژیم آب درمانی کاهش وزن در مدت زمان کوتاه است. این رژیم به روزه آب نیز معروف است. به طور کلی فواید این رژیم به شرح زیر است:

کاهش وزن در مدت زمان کوتاه

سم زدایی از طریق آب

چربی سوزی در ناحیه شکم و پهلو

زیباسازی و تمیزی پوست

تقویت اندام های تصفیه کننده مانند کبد و کلیه

بازسازی سلول های آسیب دیده

معایب رژیم آب درمانی چیست؟

همه چیز همیشه گلگون نیست! در کنار مزایا، باید معایب را نیز در نظر بگیرید. گاهی اوقات نقص های یک رژیم غذایی می تواند دائمی باشد و آسیب های جبران ناپذیری به سلامتی شما وارد کند. رژیم های غذایی و کاهش وزن تاثیر قوی و مستقیمی بر سلامتی دارند، بنابراین باید در این زمینه مراقب باشید. رژیم آب درمانی همانطور که گفته شد در دسته رژیم های تک بعدی قرار می گیرد که دسترسی مواد مغذی مختلف به بدن را محدود می کند. همین نکته کافی است تا بدانید قرار است چه اتفاق بزرگی در بدن شما بیفتد!

حذف مواد مغذی و مواد معدنی لازم برای بدن

رژیم آب درمانی بر اساس حذف سایر غذاها برنامه ریزی شده است. بدن انسان مانند یک ماشین پیچیده است که برای فعالیت های مختلف خود به مواد غذایی مختلفی به عنوان سوخت نیاز دارد. بافت های عضلانی، سیستم ایمنی، ذهن، سیستم قلبی عروقی و غیره، هر اندام برای عملکرد بهتر به مواد مختلفی نیاز دارد. استفاده از آب درمانی برای کاهش وزن به معنای از بین بردن این مواد در یک دوره زمانی معین است. بنابراین در این دوران باید منتظر ضعف شدید، کاهش ایمنی بدن و در نتیجه ابتلا به بیماری های مختلف، عدم تمرکز ذهنی، حواس پرتی، سرگیجه، سردرد، حالت تهوع و کاهش قدرت عضلانی باشید. برخی از این عوارض پس از پایان دوره رژیم ناپدید می شوند، اما برخی دیگر می توانند برای مدت طولانی به ما آسیب برسانند.

برگشت پذیری

رژیم آب درمانی نیز یک رژیم دائمی نیست. در واقع کاهش وزن در این رژیم به راحتی قابل برگشت است. پس از پایان این رژیم و مصرف سایر غذاها، بدن شروع به بازیابی سریع و جذب مواد در حجم بیشتری می کند. این مشکل منجر به بازیابی وزن از دست رفته می شود. مثل زمینی که مدت زیادی خشک بوده، بعد به آن آب بدهید، زمین تمام حجم آب را جذب می کند.

در پایان به یاد داشته باشید که استفاده از رژیم های غذایی یکسان خطرات زیادی را برای سلامتی شما به همراه دارد و ما به شما اکیداً توصیه می کنیم از رژیم های غذایی تخصصی لاغری لیمومی که با بررسی وضعیت جسمانی و مستندات پزشکی ارائه شده است استفاده کنید.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید