کاهش 20 درصدی قیمت اشیاء نهضت ملی مسکن


رئیس مرکز مطالعات راه، مسکن و شهرسازی با معرفی چند فناوری نوین ساخت و ساز در اجرای طرح نهضت ملی مسکن کاهش 20 درصدی کل هزینه…

کاهش 20 درصدی قیمت تمام واحدهای مسکونیکاهش 20 درصدی قیمت تمام واحدهای مسکونی

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعلام برخی فناوری های نوین ساخت و ساز در اجرای طرح نهضت ملی مسکن از کاهش 20 درصدی بهای تمام شده پروژه های بهره مند از فناوری های نوین خبر داد.

محمدمهدی حیدری، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در تشریح ورود شرکت های دانش بنیان و فناوری های نوین به اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: سامانه چاپ سه بعدی خانه از سال 1390 در دستور کار قرار گرفت. اواسط سال گذشته و پروانه آن صادر شد و اکنون برنامه ریزی شده است نهضت ملی مسکن به عنوان الگو محقق می شود.

وی افزود: سیستم های پانل سازی AAC و همچنین سیستم پنل بزرگ از دیگر فناوری های نوین در دست اجرا توسط قرارگاه شهید رجایی و قرارگاه خاتم است. مجوز این فناوری های جدید صادر شده و هم اکنون سامانه بزرگ پنل قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) مهرگان قزوین راه اندازی شده است.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی درباره ویژگی های این فناوری های نوین در اجرای واحدهای ساختمانی گفت: از طریق اجرای فناوری های نوینی که مجوز بهره برداری دارند، سه موضوع کاهش هزینه ها، کاهش سرعت ساخت و ساز است. و بهبود کیفیت ساخت حاصل خواهد شد.

بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازی، حیدری ادامه داد: اکنون در پروژه مهرگان قزوین، سامانه پنل بزرگ قرارگاه شهید رجایی که به قرارگاه خاتم و قرارگاه امام حسن (ع) متصل است، اجرا و تحقیقات انجام شده است. مرکز آن را چهار بار تحت نظر قرار داده است. در خصوص پرینت سه بعدی اجرای واحدهای تجاری با سیستم پرینت سه بعدی در مهرگان قزوین در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، ساخت تاسیسات مسکونی و تجاری در ایوانکی و یزد در قالب پرینت سه بعدی محقق می شود.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی درباره مراحل استفاده از سیستم های نوین ساختمانی توضیح داد: صاحبان صنعت با ادارات کل راه و شهرسازی و شهرهای جدید و در اداره نظارت یک کشور وارد مذاکره می شوند. مرکز تحقیقات از ابتدا تا انتها، از طراحی تا اجرا و تکمیل به طور کامل در دسترس است.

وی تصریح کرد: اجرای فناوری های نوین ساختمانی از جمله سیستم پانل بزرگ، سیستم چاپ سه بعدی منجر به کاهش 20 درصدی قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی نهضت مسکن می شود. سرعت ساخت نیز هنگام اجرا با این سیستم ها بسیار کوتاه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید