کرایه تاکسی شناور در تهران; مسابقه با تاکسی های اینترنتی آغاز شده است


رئیس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهر تهران کرایه تاکسی شناور در تهران و در برخی از ساعات شبانه روز 30 درصد افزایش را گزارش کرده است.

امیر علیپور رئیس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهر تهران این خبر را تایید کرد. قیمت تاکسی های شناور وی در تهران اعلام کرد که این نرخ شناور در تصویب تعرفه ۱۴۰۱ به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده است.

گروه های هارون

طبق این مصوبه باید شاهد باشد افزایش کرایه تاکسی در ساعات اوج ترافیک در تهران to be این طرح در واقع برای تشویق رانندگان تاکسی بدون شیفت به کار در خطوط تاکسی در ساعات اوج مصرف در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید: تناقض در اظهارات عضو شورای شهر؛ چطور 4 میلیون زباله 15 میلیون شد؟

جزئیات کرایه تاکسی های شناور در تهران

علیپور در سخنان خود گفت: در اوج ترافیک صبح و عصر قیمت شرکت های مسافربری اینترنتی به شدت افزایش می یابد و به همین دلیل رانندگان تاکسی دیگر تمایلی به فعالیت در این خطوط ندارند.

وی درباره تفاوت کرایه های شرکت های مسافربری آنلاین و تاکسی گفت: به عنوان مثال قیمت تاکسی از میدان ونک تا صادقیه حدود 12 هزار تومان است و اگر راننده تاکسی 3 تا 4 مسافر را به مقصد برساند. می تواند حدود 36000 تا 48000 تومان درآمد داشته باشد در همین شرایط یک راننده در زمان اوج ترافیک با هزینه ای در حدود 100000 تومان به صورت آنلاین مسافران را از ونک به منطقه صادقیه منتقل می کند. این نرخ دو برابری در ساعات اوج مصرف باعث ایجاد عرضه و تقاضا می شود.

کرایه تاکسی شناور در تهران

رئیس مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره تمایل مسافران به پرداخت بیشتر در ساعات اوج مصرف گفت:

در حال حاضر، برخی از مسافران حاضرند مبلغ بیشتری را برای رسیدن به مقصد خود در زمان اوج ترافیک از طریق آژانس‌های مسافرتی آنلاین، آژانس‌ها و سایر خدمات بپردازند. چون به دلیل شلوغی و گیرکردن تاکسی ها در ترافیک باید مدت زیادی منتظر بمانند. در واقع ترافیک سنگین شبکه جاده ای تهران در ساعات اوج مصرف باعث شده تا مسافران تمایل کمتری به استفاده از سفرهای درون شهری به صورت بسته و آنلاین با قیمت های بالاتر داشته باشند.

وی در سخنان پایانی خود اعلام کرد: به همین دلیل با توجه به مجوز شورای شهر و پس از بررسی های مختلف، قیمت بلیت تاکسی تغییر کرده و انتظار می رود با توجه به اعتماد شهروندان به تاکسی پارک و ارزانتر بودن قیمت تاکسی شناور نسبت به مسافربری های اینترنتی این طرح. مورد استقبال مردم قرار گیرد».

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد قیمت تاکسی شناور در تهران و افزایش 30 درصدی کرایه در ساعات اوج ترافیک چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید اخبار فناوری با تکراری دنبال می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید