کشف گونه جدیدی از ماهی های اعماق دریا در اعماق آب های آکتاما!


دانشمندان یک ماهی آبی کوچک را در اعماق آبهای آکتاما کشف کرده اند که درک ما از جهان ماهی دریای عمیق تغییر کرده است! با Tikrato بمانید!

گروه های هارون

در سال 2018، گروهی از دانشمندان بین‌المللی که اعماق آب‌های آکتاما را مطالعه می‌کردند، یک دهانه بزرگ زیر آب را کشف کردند که در سواحل غربی آمریکای جنوبی قرار دارد و کوه‌های آند را تشکیل می‌دهد. این تیم، از جمله دانشمندان دانشگاه نیوکاسل، مریخ نوردهای سقوط آزاد را به اعماق دریا فرستادند تا از موجودات پراکنده در اطراف دوربین ها و تله های طعمه شده نمونه برداری کنند. لازم به ذکر است که دو سیستم سطحی از دانشگاه نیوکاسل سه نوع هستند حلزون ماهی هادال ثبت کرد که یکی از آنها مانند بقیه موارد نیست.

بیشتر بخوانید: از منظر علمی، جنسیت های مختلف چگونه از زبان استفاده می کنند؟

حلزون آبی کشف شده نظر ما را در مورد دنیای ماهی های اعماق دریا تغییر داد!

ماهی آبی کوچکی که در عمق 6000 تا 7600 متری دریا دیده می شود شبیه دیگر ماهی های حلزونی نبود. چشمان درشت و رنگ ثابتی داشت که شباهت جالبی به انواع دیگر حلزون ماهی های موجود در آب های کم عمق دارد.

این گروه از فناوری اشعه ایکس سه بعدی استفاده می کند که از ریز مقاطع اشعه ایکس استفاده می کند میکرو سی تی همراه با توالی یابی DNA، برای دیدن فاصله این گونه های جدید در خانواده حلزون ها استفاده شده است.

ماهی دریای عمیق

به سراغ لحظه غافلگیری گروه می رویم، نکته جالب این است که این گونه تازه کشف شده جدا از سایر حلزون های آکاتاما شبیه سازی شده است که به خودی خود عجیب است. این گونه متعلق به بخشی از خانواده Paraliparis است.

گونه های این جنس به ویژه در اقیانوس جنوبی و قطب جنوب به وفور زندگی می کنند که یافتن آنها در اعماق بالای 2000 متر دشوار است. شایان ذکر است، این اولین بار است که این گونه در منطقه ای که در آن حلزون هادالوس زندگی می کنند، یافت می شود.

این گروه این گونه جدید را نامگذاری کردند سلتیک paraliparis این در زبان کونزا به معنای “آبی” است که به نام بومیان صحرای آکتاماس نامگذاری شده است. شرح فعلی این تحقیق در مجله Marine Biodiversity منتشر شده است.

دانشمندان چگونه این ماهی اعماق دریا را درک می کنند؟پارالیپاریس سلتی” آیا من رسیده ام

دکتر تام لینلی، استاد مدعو در دانشگاه نیوکاسل و نویسنده اصلی این مطالعه، گفت:

“من شایان ستایش ترین ماهی را پیدا کردم. اصلا انتظاری نداشتند! برای یافتن چنین چیزی در جایی وسط زیستگاه ماهی در اعماق دریا! و من دوست دارم به مردم در سراسر جهان نشان دهم که این ماهی های اعماق دریا بسیار جذاب هستند.”

برای اینکه بتوانم با دوربین به محل زندگی این حیوانات بروم، قفسی به طول چندین اینچ ساختم که از فولاد ضد زنگ و شیشه یاقوت ساخته شده است. سپس از این حیوانات ظریف و زیبا عکس می‌گیرم که کاملاً با محیط وحشی اطرافشان سازگاری دارند. با تمهیدات مهندسی خود، می‌توانیم آنها را به صورت دستی و فقط مختصر مشاهده کنیم.

“برای مدتی ما فکر می کردیم که چگونه این گونه به خوبی زندگی می کند. شاید این یک سری اتفاقات بود، یک نوع رویداد تصادفی که در ریشه همه اتفاق افتاد. “پیدا کردن این گونه جدید به ما می گوید که صاعقه دو بار اصابت کرده است (نشان غیرممکن است) و چیز خاصی در مورد این خانواده وجود دارد.”

«سلتیک paraliparis این یک فرصت استثنایی برای کشف چگونگی زندگی ماهی در چنین عمقی است. “اگر فقط یک اصل و نسب برای مطالعه داشتیم، هرگز نمی توانستیم مطمئن شویم که کدام صفات بخشی از آن دودمان است و کدام یک از تعاملات دریایی ناشی می شود.”

گونه جدید ممکن است از گونه های سازگار با اقیانوس سرد جنوبی تکامل یافته باشد. با این حال، این ماهی آبی کوچک سؤالات جدیدی در مورد سازگاری با دمای پایین و فشار بالا ایجاد می کند و درک جدیدی از چگونگی و زمان تبدیل این گونه به فاز عمیق ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید:

شما برای کشف گونه جدیدی از ماهی های اعماق دریا نظر شما چیست نظر خود را در بخش “نظرات” با تکراتو در میان بگذارید. اخبار فناوری با ما همراه باشید.

منبع: دانشگاه نیوکاسل

دیدگاهتان را بنویسید