گزارش های جدید از واگذاری سهام سایپا و ایران خودرو در آینده نزدیک خبر می دهد


دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان نیور درایو و خودرو در کشور پیش بینی کرد پس از قیمت گذاری، واگذاری سهام سایپا و ایران خودرو انجام شود.

آرش محبی نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور گفت: با ارزیابی سهام شرکت های ایران خودرو و سایپا و دارایی های این دو شرکت طی دو هفته آینده، پیش بینی می شود که طی دو هفته آینده ارزش گذاری سهام شرکت های ایران خودرو و سایپا انجام شود. روند واگذاری سهام این دو خودروساز تا مهرماه به پایان می رسد.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

بیشتر بخوانید: فاز دوم فروش فوق العاده ایران خودرو در سامانه یکپارچه آغاز شد [تحویل 3 ماهه]

واگذاری سهام سایپا و ایران خودرو

همانطور که پیش از این وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود، ارزیابی سهام و دارایی های ایران خودرو و سایپا توسط تیم های کارشناسی در حال انجام است و در مرحله نهایی خود قرار دارد. حالا آقای محبی نژاد می گوید:

اما نحوه واگذاری ها، اینکه سهام شرکت های اقماری خودروسازان کم کم یا یکجا واگذار می شود، بحث صلاحیت سهامداران با در نظر گرفتن قوانین ضد انحصار، حل تعارض است. مورد علاقه علاوه بر برنامه تعهد متقابل بین خریدار و دولت و غیره همه و همه مواردی که در وزارت حریم خصوصی نهایی شده است.

گزارش های جدید از واگذاری سهام سایپا و ایران خودرو در آینده نزدیک خبر می دهد

دبیر انجمن صنایع همگن و قطعه سازان خودرو کشور پیش بینی کرد طی یک تا دو هفته آینده شاهد قیمت گذاری سهام خودروسازان و عرضه آن ها در بورس و واگذاری سهام باشیم. بر اساس برنامه صنعت وزارتخانه تا مهرماه سال جاری انجام خواهد شد. به گفته این مقام صنفی، ورود این خودرو و سایپا به بورس آنها را از زیان خارج کرده و در نهایت ممکن است به سوددهی برسند.

پیش از این وزیر صنعت معدن و تجارت از وجود دو مافیا در خودروسازی کشور خبر داده بود که با واگذاری سهام به ایران خودرو و سایپا، بخش بزرگی از مشکلات حل می شود. فاظمی امین افزود:

در سال 1401 این سهام به صورت بلوکی در بورس عرضه می شود که گام بزرگی در این راستا است و وزارت اطلاعات شخصی از اتهام دولتی بودن خودروسازی خلاص می شود.

او بیان کرد:

ما به دنبال واگذاری 25 درصد سهام ایران خودرو و 40 درصد سایپا که در واقع سهام خودمان است و واگذاری مدیریت ایران خودرو و سایپا طبق اعلام رئیس جمهور هستیم.

وزیر صمت خاطرنشان کرد:

هرکس بتواند 2 کرسی در ایران خودرو یا سایپا بگیرد، مدیرعامل این شرکت ها را منصوب می کند، امروز نیازی به واگذاری 17 درصد باقی مانده سهام سایپا یا 6.7 درصد باقی مانده از سهام ایران خودرو نداریم، بلکه با حل مشکل مشکل فقط – سهامداری در این شرکت ها، پول وارد آنها می شود و ساختار سهامداران تغییر می کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد واگذاری سهام سایپا و ایران خودرو چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید