گزینه AMD Radeon RX 7900XT با 20 گیگابایت حافظه GDDR6


شایعه شده است که کارت گرافیک AMD RX 7900XT 4 گیگابایت VRAM بیشتر از نسل قبلی RX 6900XT دارد.

بر اساس اطلاعات وب سایت Wccftech، ظاهرا پردازنده گرافیکی مبتنی بر معماری RDNA3 است. در کارت های گرافیک استفاده می شود Radeon RX 7900XT دارای 20 گیگابایت VRAM است. البته گفته می شود این مدل پرچمدار خانواده جدید تیم قرمز نیست.

شرکت AMD کمتر از 2 هفته از کارت گرافیک های استوک باقی مانده است AMD Radeon RX 7900 را ارائه خواهد کرد. بنابراین، شرکای تجاری آن در حال حاضر تمام اطلاعات لازم در مورد نسل جدید پردازنده های گرافیکی AMD را دارند. Wccftech با استناد به یکی از همین منابع ادعا می کند که RX 7900XT با چهار گیگابایت حافظه بیشتر از RX 6900XT است. ورود.

البته این اطلاعات خیلی جدید نیست. از آنجایی که انتظار می رفت پردازنده گرافیکی Navi 31 نسخه 320 بیتی داشته باشد. اما این اولین بار است که از یک مدل پردازنده گرافیکی خاص با چنین حجمی از حافظه گرافیکی نام برده می شود.

اگر به دلایلی AMD تصمیم بگیرد از همان تراشه های حافظه 18 گیگابایتی RDNA2 استفاده کند، با توجه به رابط باس 320 بیتی این پردازنده گرافیکی، به پهنای باند 720 گیگابایت بر ثانیه خواهیم رسید که 144 گیگابایت بر ثانیه سریعتر از RX 6950XT است. در این مقایسه حجم حافظه کش Infinity Cache در نظر گرفته نشده است که پیش بینی می شود در نسخه کامل این پردازنده گرافیکی حداقل 96 مگابایت باشد.

در مورد مدل پرچمدار این سری RX 7950XT نیز گفته شد از حافظه 24 گیگابایتی GDDR6 یک رابط گذرگاه 384 بیتی خواهد داشت. البته این اطلاعات هنوز از سوی منابع رسمی تایید نشده است.

تراشه های سری AMD Navi 3X

انتظار می رود سری RX 7900 دارای پردازنده گرافیکی Navi 31 با حداکثر 12288 پردازنده استریم باشد. این اولین طراحی چیپلت کلاس مصرف کننده AMD برای سری Radeon است که از یک قالب گرافیکی و حافظه بزرگ در یک بسته استفاده می کند.

رندرهایی که در تصاویر بالا مشاهده می کنید، مدل های حرفه ای از پردازنده های گرافیکی جدید AMD هستند که توسط Wild_C ارائه شده اند. مشخصات کامل سری Navi 3X نیز قبلا توسط Angstronomics منتشر شده بود که سابقه خوبی در افشای اطلاعات غیر رسمی دارد.

مشخصات پردازنده گرافیکی Navi 3X

AMD به تازگی تایید کرده است که رویداد زنده جدیدی را به تراشه های سری RDNA3 خود در 3 نوامبر امسال برگزار خواهد کرد. برخی از شرکای تجاری این شرکت تمایل خود را برای عرضه مدل های مصرفی این سری اعلام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید