گوگل و اپل باید تیک توک را حذف کنند. آیا FCC TikTok را می کشد؟


طبق درخواست اخیر FCC، گوگل و اپل باید تیک توک را حذف کنند. شواهد نشان می دهد که کمیسیون ارتباطات فدرال در تلاش است تا تیک توک را نابود کند.

رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) از گوگل و اپل خواسته است تا Tik Tok را از فروشگاه های خود حذف کنند. برندن کار همچنین در توییتی نوشت که تیک توک مانند سایر اپلیکیشن‌های مشابه یک اپلیکیشن ویدئویی نیست و این نام فقط یک مبدل است. این برنامه حجم زیادی از اطلاعات را جمع آوری کرده و به پکن ارسال می کند. تیک توک که از چند سال پیش روند رو به رشد خود را آغاز کرد، اکنون حدود 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد.

آقای بیلت

بیشتر بخوانید: مشکل اتصال شبکه را با تیک تاک برطرف کنید

گوگل و اپل باید تیک توک را حذف کنند

برخی از مقامات و موسسات در ایالات متحده در تلاش هستند تا با تمام تهدیدات عمده حریم خصوصی و امنیت ملی که شبکه های اجتماعی مانند TikTok مسئول آن هستند مقابله کنند. موضوع تیک توک برای سیاستمداران آمریکایی در اولویت قرار دارد چرا که آنها معتقدند این سرویس نوعی سرویس جاسوسی چینی است که به راحتی اطلاعات کاربران آمریکایی را در اختیار پکن قرار می دهد.

بر اساس گزارش جدید رئیس FCC، یک فایل صوتی لو رفته از 80 مکالمه صوتی در ByteDance نشان می دهد که مهندسان این شرکت در مورد داده های کاربران غیرعمومی در ایالات متحده صحبت می کنند.

گوگل و اپل باید تیک توک را حذف کنند.  آیا FCC TikTok را می کشد؟

این گزارش تنها چند ساعت پس از آن منتشر شد که TikTok اعلام کرد 100 درصد از داده های کاربران آمریکایی خود را به زیرساخت ابری اوراکل منتقل کرده است. با این حال، رئیس FCC در مجموعه توییت‌های خود ادعا کرد که Tik Tok نه تنها ویدیوهای کاربران را می‌بیند، بلکه تاریخچه مرور و تاریخچه جستجو، شناسه‌های بیومتریک، پیام‌های پیش‌نویس، عکس‌ها، ویدیوها و انواع داده‌های دیگر را نیز جمع‌آوری می‌کند.

مدیر FCC همچنین نسخه ای از نامه خود را که در آن درخواست حذف تیک توک از فروشگاه های اپل و گوگل را درخواست کرده بود در توییتر خود منتشر کرد. دولت ترامپ نبرد طولانی با تیک توک داشت و او حتی تهدید کرد که این سرویس را فیلتر می کند، اما در نهایت اجرا نشد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد درخواست جدید FCC و اینکه گوگل و اپل باید تیک توک را حذف کنند چیست؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید