یادگیری آنلاین انگلیسی چه ویژگی ها و مزایایی دارد؟


تا چند سال پیش درس و تمرین فقط در کلاس بود. نتیجه این شد که مشکلی پیش آمد یا معلمان می خواستند به ما تنوع بدهند و بعد گفتند که امروز کلاس خاصی در حیاط وجود دارد. اما چندین سال است که کلاس های دیگری در هر جایی که فکرش را بکنید برگزار می شود، از خانه، ماشین و محل کار گرفته تا گردش و مسافرت. کافی است برای سر خود اراده داشته باشید دوره آنلاین آموزش زبان انگلیسی هر طور که دوست داری بنشین


اینترنت این فرصت را به ما داده است و اکنون با وجود گوشی های هوشمند، این امکانات هر روز بیشتر مطرح می شوند. امروزه علاوه بر شرکت در کلاس های آنلاین می توانیم از خدمات اپلیکیشن هایی مانند زبانشناس ما هم استفاده کنیم

در این مقاله آموزش آنلاین زبان و ویژگی ها و مزایای آن را به طور کامل توضیح داده ایم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش آنلاین انگلیسی یا آموزش حضوری؟

کلاس حضوری مزایای خود را دارد آموزش انگلیسی آنلاین نیز در مکان و زمان خود مفید است. بنابراین، شما هرگز نمی توانید از یک نسخه برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید. شما باید با توجه به اهداف، شرایط و قابلیت های خود روش مناسب یادگیری زبان انگلیسی را انتخاب کنید.

در زیر در مورد ویژگی ها و مزایای آموزش آنلاین زبان انگلیسی بیشتر توضیح خواهیم داد.

8 مزیت شرکت در دوره آنلاین انگلیسی

1. دسترسی در همهقابل اعتماد و متخصص

برای ثبت نام در دوره زبان در محل باید تحقیق کنید و بپرسید و در نهایت آموزشگاه را انتخاب کنید. پس از ثبت نام زمان و مکان دقیق کلاس به اطلاع شما می رسد و برای شرکت در کلاس باید هر جلسه در مدرسه حضور داشته باشید.

تاریخچه کلاس های آنلاین متفاوت است. فقط لپ تاپ خود را روشن کنید و قبل از شروع دوره آموزش آنلاین انگلیسی، کلاس را به خانه، ماشین، هتل یا هر جای دیگری ببرید.

2. برنامه انعطاف پذیر

موسسات آموزش زبان برنامه های فشرده ای دارند. کلاس ها به صورت متوالی برگزار می شود و فراگیران باید در ساعت تعیین شده در کلاس حضور داشته باشند. اگر قراری را از دست دادید یا دیر سر کلاس رفتید، مطالب را از دست خواهید داد و هیچ راهی برای جبران آن وجود ندارد. بنابراین، اگر سرتان شلوغ است و برنامه چندان مشخصی ندارید، حتی به کلاس های حضوری فکر نکنید، بلکه به جای آن، آموزش آنلاین انگلیسی را در نظر بگیرید.

برنامه کلاس های آنلاین انعطاف بیشتری دارد و گاهی اوقات می توانید با هماهنگی زمان کلاس را کمی تغییر دهید. علاوه بر این، بسیاری از کلاس های آنلاین توسط معلم یا دانش آموزان ضبط می شود و شما قادر خواهید بود تا چندین روز فیلم ضبط شده کلاس را مشاهده کنید.

3. هزینه کمتر

هزینه شرکت در کلاس های حضوری بسیار بیشتر از هزینه آموزش آنلاین زبان انگلیسی است. همچنین باید هزینه های دیگری مانند هزینه سفر را نیز به شهریه کلاس اضافه کنید. بنابراین، اگر نمی توانید برای شرکت در کلاس های حضوری زبان انگلیسی از هزینه های زیادی دریغ کنید، ناامید نشوید و به یادگیری آنلاین زبان انگلیسی فکر کنید.

4. عدالت آموزشی

هر کسی برای خودش رویایی دارد. دوستداران یادگیری، درس و کتاب رویاهای خاص خود را دارند. مثلاً همیشه از امکانات آموزشی شهرهای بزرگ بی بهره اند و می خواهند به معلمان حرفه ای و کتاب های آموزشی جذاب و استاندارد دسترسی داشته باشند. اینترنت تا حد زیادی این رویا را در چند سال گذشته به واقعیت تبدیل کرده است. یک دانش آموز شهری دیگر تمایلی به قبولی در آزمون آیلتس نخواهد داشت و از دوره های تحصیلی مناسب محروم می شود. او می تواند یکی از بهترین معلمان را انتخاب کند و در کلاس آموزش آنلاین انگلیسی خود بنشیند.

5. از شر مشکل خجالت خلاص شوید

دستانش عرق کرده، رنگش پریده است و گرمایی که از سر و گوشش می آید را حس می کند. وقتی صحبت می کند انگار صدایش از ته چاه می آید و همان صدای ته چاه هم می لرزد. آیا فکر می‌کنید اینها توصیفاتی از شخصی است که می‌خواهد از شخص دیگری خواستگاری کند؟ نه، قهرمان ما خواستگاری نمی کند، او فقط در یک کلاس زبان نشسته است و سعی می کند انگلیسی صحبت کند. البته نمی توان زیاد از او انتقاد کرد، به هر حال او از اشتباه می ترسد و اعتماد به نفس کافی ندارد. آموزش آنلاین زبان انگلیسی مشکل این افراد را تا حد زیادی حل می کند. زبان آموزان در کلاس های آنلاین احساس راحتی بیشتری می کنند، با استرس کمتری صحبت می کنند و این باعث افزایش اعتماد به نفس و تسریع پیشرفت آنها می شود.

6. تنوع محتوای آموزشی

در اکثر کلاس های آنلاین امکان تبادل انواع محتوای آموزشی اعم از فایل های صوتی و تصویری، پادکست ها و فایل های پی دی اف وجود دارد و استاد فایل های مختلف و به روز شده را با دانشجویان به اشتراک می گذارد. بنابراین در آموزش آنلاین زبان، تنوع و تعداد مطالب با کیفیت و به روز بیشتر است که باعث پیشرفت بیشتر و سریعتر زبان آموزان می شود.

7. دسترسی آسانتر به کلاس و محتوای آموزشی

در آموزش آنلاین زبان انگلیسی، کتاب ها، بروشورها و دیسک های آموزشی جای خود را به فایل های آماده داده اند. به سادگی یک پوشه در رایانه لوحی یا لپ تاپ خود ایجاد کنید و فایل ها را بر اساس موضوع، نوع یا سایر ویژگی ها مرتب کنید. به این ترتیب دسترسی به مواد آموزشی آسانتر شده و زمان و انرژی کمتری صرف استفاده از آنها می شود.

8. امکان جبران خسارت

عدم یادگیری آنلاین زبان انگلیسی به معنای از دست دادن یادگیری کامل نیست. بیشتر اوقات محتوای کلاس ضبط می شود و شما می توانید چند روز بعد به آن دسترسی داشته باشید و از کلاس مطلع شوید.

یک دوره آموزش آنلاین خوب زبان انگلیسی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

1. یک پلت فرم ساده و آسان برای استفاده داشته باشید

دفترچه ها و کتاب های خود را جمع کنید، لباس بپوشید، نزدیک ترین و کم مزاحمت ترین راه را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنید. پس از تحمل سختی های جاده مانند فشار شلوغی مترو یا گرمای تاکسی به هدف خود رسیده اید و می توانید شاد و خندان در کلاس بنشینید و زبان یاد بگیرید.

البته شما راه دیگری دارید! در خانه بنشینید، روی یک لینک کلیک کنید و به راحتی در کلاس آنلاین انگلیسی شرکت کنید. به این ترتیب شما برنده بازی می شوید. هم شما زبان آموزان عزیز و هم شما معلم عزیز چون با یک پلتفرم ساده و کاربردی به هدف خود رسیده اید.

2. پشتیبانی آنلاین مناسبی دارید

در ابتدای درس همه چیز ساده و واضح است اما به محض پایان یافتن درس آنلاین انگلیسی و شروع تمرینات و مرور مطالب، ابهامات و مشکلات یکی یکی نمایان می شود. بنابراین یک دوره آموزش آنلاین زبان را انتخاب کنید که پشتیبانی خوبی داشته باشد. بهتر است بعد از کلاس به استاد دسترسی داشته باشید و بتوانید مشکلات خود را با او در میان بگذارید.

3. بین معلم و همه زبان آموزان باید ارتباط صوتی و تصویری متقابل وجود داشته باشد

بهتر است دوره ای را انتخاب کنید که شباهت زیادی به کلاس های حضوری داشته باشد. به عنوان مثال، می توانید با استاد و همکلاسی های خود به صورت آنلاین ارتباط صوتی و تصویری برقرار کنید و مستقیماً با آنها گفتگو کنید.

4. یک برنامه آموزشی خوب و تعاملی داشته باشید

فرض کنید به یک سفر می روید. آیا ترجیح می دهید بدون برنامه وارد جاده شوید یا از قبل اطلاعات کافی کسب کنید و سفر خود را با یک برنامه کامل شروع کنید؟ خوب، یک سفر بدون برنامه ممکن است هیجان انگیزتر باشد، اما هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت و البته زمان و انرژی زیادی را هدر خواهید داد.

یادگیری برنامه ریزی نشده همین است. بنابراین اگر قصد آموزش آنلاین زبان انگلیسی را دارید، بهتر است دوره ای را انتخاب کنید که برنامه ای خاص و تعاملی برای یادگیری دانش آموزان داشته باشد. به این ترتیب با سایر همکلاسی های خود طبق برنامه ادامه می دهید و در یک محیط آنلاین تعاملی و جذاب انگلیسی را یاد می گیرید.

5. اشتراک فایل آموزشی امکان پذیر است

هم معلم و هم زبان آموزان باید بتوانند فایل ها و محتوای آموزشی مختلف را به اشتراک بگذارند. به این ترتیب مسیر یادگیری هموارتر و جذاب تر خواهد شد.

6. معلم باید با جدیدترین روش های تدریس آشنا باشد

خلاقیت و تسلط استاد در دوره های آنلاین انگلیسی بسیار مهم است. به همان اندازه که کلاس آنلاین مفید و کاربردی است، اما هنوز یک پدیده جدید است و موفقیت آن مستلزم یک معلم ماهر و حرفه ای است، معلمی که بتواند مطالب را از طریق ارتباط آنلاین به دانش آموزان منتقل کند و در نتیجه از ابزارها به درستی استفاده کند.

خلاقیت معلم نیز در اجرای روش های نوین تدریس بسیار مهم و مفید است. بنابراین قبل از انتخاب دوره آنلاین انگلیسی بهتر است در مورد استاد و روش تدریس ایشان تحقیق و جویا شوید.

7. افراد باید روند برگزاری کلاس را کنترل کنند

پیشنهاد می کنیم دوره ای را انتخاب کنید که باید یک یا چند پشتیبانی آموزشی داشته باشد. مشاهده و پیگیری خارج از گروه همیشه باعث بهتر شدن کار و دستیابی به اهداف می شود. یک متخصص می تواند بر کلاس درس و فرآیند یادگیری زبان آنلاین نظارت داشته باشد و به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند.

از دهان به دهان

کلاس های زبان انگلیسی حضوری شلوغ، پرهزینه و دارای محدودیت هستند. همه نمی توانند از جاده پر پیچ و خم خود بگذرند و یک بار برای همیشه انگلیسی یاد بگیرند.

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی مزایای خود را دارد و اگر جدی گرفته شود، می تواند برای کسانی که زمان و منابع محدودی دارند مفید باشد. البته شرکت در دوره های آنلاین یا حضوری زبان انگلیسی تنها گزینه نیست. همیشه راه های بهتری وجود دارد. به عنوان مثال، یک روش ارزان و با کیفیت برای آموزش آنلاین انگلیسی وجود دارد، مانند اپلیکیشن زبان شناس، اپلیکیشنی که شما را قدم به قدم راهنمایی می کند تا به روشی جدید و دقیق به طور کامل با زبان انگلیسی آشنا شوید. دستور زبان و مکالمه را به صورت غیر مستقیم و ناخودآگاه به شما آموزش می دهد و مسیر پیشرفت را با دقت و جزئیات پیش روی شما قرار می دهد.


اصول و روش های عملی برای یادگیری سریع و دائمی هر زبان جدید


دیدگاهتان را بنویسید