یارانه 300 هزار تومانی چه زمانی پرداخت می شود؟


یک نماینده مجلس گفت: نتیجه مذاکرات اخیر ما با دولت این بود که هنوز زیرساخت های کالابرگ وجود دارد…

یارانه 300 هزار تومانی تا کی واریز می شود؟یارانه 300 هزار تومانی تا کی واریز می شود؟

یک نماینده مجلس گفت: نتیجه مذاکرات اخیر ما با دولت این بود که هنوز زیرساخت های کالابرگ وجود ندارد و باید به پرداخت کمک های نقدی ادامه دهیم.

احتمالاً اگر در حال خواندن این گزارش هستید، یکی از سوالاتی که ذهن شما را مشغول کرده این است که یارانه نقدی چه شد؟ آیا این روزها حذف می شود و به جای آن کالابرگ را خواهیم دید یا پرداخت یارانه نقدی ادامه خواهد داشت؟

اختازآنلاین نوشت: ارکانی در پاسخ به این سوال که پرداخت یارانه نقدی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، گفت: نتیجه آخرین صحبت های ما با دولت این بود که هنوز زیرساخت های کالابرگ وجود ندارد و فعلا باید به پرداخت یارانه نقدی ادامه دهیم. دولت همچنین در لایحه ارسالی به مجلس خواستار حذف کلمه شهریور 1400 از پشت نویس ارز ترجیحی شد. از آنجایی که افزایش قیمت فشار وارد کرده است که دیگر امکان عرضه کالاهای اساسی با قیمت شهریور 1400 وجود ندارد.

بسیاری از مردم و کارشناسان اقتصادی به یارانه نقدی اذعان دارند و می گویند بهتر است یارانه نقدی ادامه یابد. ارکانی در این خصوص اظهار داشت: به نظر من بهتر است یارانه به صورت کالایی توزیع شود. زیرا کالابرگ به نفع مردم خواهد بود. به عنوان مثال ارزش یارانه نقدی 45 هزار تومانی از 10 سال پیش تغییر محسوسی داشته است. یارانه های 300 و 400 هزار تومانی قطعا به سرنوشت یارانه های 45 هزار تومانی دچار می شود.

وی ادامه داد: البته دولت باید زیرساخت های کالابرگ را آماده کند. در دهه 60 اصلا ژست وجود نداشت. اما دولت طرح کوپن را اجرا کرده بود و در 8 سال جنگ شرایط با کوپن مدیریت شد. اینکه بگوییم زیرساخت های زیادی در سال های متمادی وجود ندارد و با این تعداد فروشگاه می توان شرایط توزیع را مدیریت کرد، قابل قبول نخواهد بود.

به گفته ارکانی، پرداخت یارانه نقدی برای دولت آسان‌تر است. زیرا نه به زیرساخت کالابرگ نیاز دارد و نه باید افزایش داشته باشد، بلکه رقم ثابتی خواهد بود و یارانه نقدی بیشتر در دسترس دولت است.

دیدگاهتان را بنویسید