یک شبکه اجتماعی جدید از تیک توک در آمریکا پیشی گرفته است


یکی از مدیران سابق فیس بوک شبکه اجتماعی جدیدی راه اندازی کرد که به یک برنامه محبوب در میان نوجوانان آمریکایی تبدیل شد. این برنامه جدید درجه یک است…

יק פניקום מחידים גדים דר אמריקאש טיק טאק גלו זדיק פניקום מחידים גדים דר אמריקאש טיק טאק גלו זד

یکی از مدیران سابق فیس بوک شبکه اجتماعی جدیدی راه اندازی کرد که به یک برنامه محبوب در میان نوجوانان آمریکایی تبدیل شد. این برنامه جدید جایگاه برتر را از رقبای قوی قدیمی مانند Tik Tok و تازه واردانی مانند Be Real ربود.

به گزارش بلومبرگ، آمار دانلود اپلیکیشن های مختلف آیفون در آمریکا نشان می دهد که برنامه ای مرموز به نام «گاز» در صدر فهرست قرار دارد. این برنامه شبکه اجتماعی در حال حاضر در بین دانش آموزان دبیرستانی آمریکایی محبوب است.

این اپلیکیشن که با همکاری یک مدیر محصول سابق فیس بوک که نام خود را به Meta Platforms Inc تغییر داد، ایجاد شد، توانست TikTok و BeRail را شکست دهد و برای چندین روز هفته گذشته به رتبه اول دانلود رایگان در اپ استور تبدیل شود. .

چیزی که گز را محبوب کرد، مثبت بودن او بود. این اپلیکیشن از دانش‌آموزان دبیرستانی می‌خواهد که به‌طور ناشناس بازخورد مثبت و تعریف‌های خود را برای دوستان خود ارسال کنند.

در این مرحله از برنامه، کاربران تنها می توانند یکی از گزینه های از پیش نوشته شده را انتخاب کنند. مثلا «این مرد بهترین دی جی در مهمانی است» و امثال اینها. سپس سایر کاربران می توانند به آن تعریف ها رأی دهند و این رتبه بندی ها نشان می دهد که آیا اظهارات مربوط به آن شخص درست است یا خیر.

برنامه Gez شبیه به کار قبلی نیکیتا بائر است که او را در فیس بوک استخدام کرد، چیزی به نام tbh، مخفف “راستش بگویم…”

اگرچه گاز هنوز به سطح محبوبیت نرسیده است. طبق گزارش ارائه دهنده تجزیه و تحلیل Data.ai، Gaz از زمان عرضه در ماه آگوست تاکنون بیش از 500000 بار دانلود شده است و به طور مداوم در بین 10 مورد برتر این ماه قرار داشته است. بائر گفت که این برنامه روزانه نزدیک به 100000 کاربر جدید دریافت می کند. با توجه به اینکه این شرکت تبلیغات بسیار کمی انجام داد و برای انتشار این برنامه در مدارس سراسر کشور به دهان به دهان تکیه کرد، این محبوبیت چشمگیر است.

در حال حاضر سرمایه گز به صورت شخصی تامین می شود. کاربران برای دسترسی بیشتر می توانند هفت دلار یا بسیار کمتر برای اشتراک بپردازند. این برنامه در حال حاضر فقط برای کاربران آیفون در چند ایالت از جمله ایلینوی، میشیگان و پنسیلوانیا در دسترس است. بائر گفت که گاز به زودی در ایالات متحده در دسترس خواهد بود، اما مشخص نیست چه زمانی نسخه اندروید آماده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید