12 راه برای مقابله با افراد خودشیفته در محل کار


برخورد با افراد خودشیفته آسان نیست. صحبت های نامفهوم آنها، توجه بیش از حد آنها به خودشان و بی توجهی آنها به دیگران می تواند باعث شود که شما از مورد آزار و اذیت شدن احساس بدی داشته باشید. گاهی اوقات می توان از این افراد دوری کرد، اما دوری از آنها در محل کار آسان نیست. پس باید راهی برای مقابله با آنها بیابید. در این مقاله ضمن تشریح رفتار افراد خودشیفته در محیط کار، راه های مقابله با آنها را نیز بیان می کنیم.

خودشیفته کیست؟

فردی که دارای اختلال شخصیت خودشیفته است، منیت خود را بزرگتر از آنچه هست می بیند. او تمایل دارد نیازهای خود را بر دیگران اولویت دهد و از دیگران برای رسیدن به اهدافش بهره برداری کند. خودشیفته اهمیت زیادی به تحسین می دهد، اما چون در روابط به آن دست نمی یابد، اغلب دچار مشکل می شود.

چنین فردی در محل کار دردسرهای زیادی ایجاد می کند. این افراد معمولاً حریص پست ریاست هستند و در صورت رسیدن به آن سمت، تبدیل به مدیرانی می شوند که به کارمندان احترام نمی گذارند. طبق تحقیقات، مدیران خودشیفته استرس بیشتری را به کارمندان تحمیل می کنند. ویژگی های دیگر مدیر خودشیفته عبارتند از:

  • بی احساس بودن؛
  • حمایت از چاپلوسان؛
  • توقعات خیلی زیاد

12 ویژگی یک همکار شاد

همکار خودشیفته رفتار خاصی از خود نشان می دهد. دانستن این رفتارها به شما کمک می کند تا برای مقابله و مقابله بهتر آماده شوید.

1. سرقت گواهینامه های موفقیت

ربودن اعتماد به موفقیت دیگران از ویژگی های شخصیتی خودشیفته

وقتی همه چیز خوب پیش می رود، خودشیفته اعتبار کامل موفقیت کار را از طرف خودش می گیرد. او اغلب از نقش دیگران در انجام کار غافل می شود.

2. در هنگام شکسته شدن مسئولیت را بر عهده نگیرید

شخصیت خودشیفته به ندرت مسئولیت شکست ها را بر عهده می گیرد. او تمایل دارد دیگران را سرزنش کند یا در صورت عدم امکان، از شدت شکست بکاهد.

3. جلب توجه

خودشیفته تمایل به تحسین دارد، بنابراین سعی می کند توجه را به خود و کارش در محل کار جلب کند.

4. شایعات درباره دیگران

اگر خودشیفته در محل کار به شخصی حسادت کند یا احساس خطر کند، درباره آن شخص بدگویی می کند. به این ترتیب بین افرادی که از آب گل آلود ماهی می گیرند تمایز قائل می شود و به اهداف خود می رسد.

5. پاسخ بازخورد نادرست

خودشیفته اصلا تمایلی به شنیدن انتقاد سازنده ندارد. او به شدت به هر چیزی که متوجه نفس او می شود واکنش نشان می دهد. این واکنش یا تدافعی است یا تهاجمی و عصبانی.

6. قانع کننده و جذاب

یک فرد خودشیفته می تواند بسیار دوستانه و جذاب باشد. آنها می توانند بین برخی از همکاران یا مشتریان محبوب باشند زیرا می دانند چگونه در اولین تماس عالی به نظر برسند.

7. خود را بالاتر از قانون ببینید

خودشیفته ها وقتی صلاح بدانند قوانین را دور می زنند. البته این امتیاز ویژه را فقط حق خود می دانند.

8. خشونت غیر مستقیم

خودشیفته ها عادت دارند در محل کار دیگران را مسخره کنند، اگرچه بلافاصله آن را یک شوخی می دانند.

9. در گفتگوها دخالت کنید و آنها را یک طرفه کنید

خودشیفته ها می خواهند مرکز توجه باشند. بنابراین هر زمان که بتوانند وارد گفتگو شوند، اغلب می خواهند خود را کنترل کنند.

10. حسادت بیش از حد

اگرچه ممکن است مغرور به نظر برسند، اما در باطن احساس پوچی و ناامنی می کنند. به همین دلیل، به سرعت و به شدت به سایر همکاران، به ویژه همکاران موفق، حسادت می کنند. حسادت به موفقیت همکاران یکی از نشانه های بارز این افراد است.

11. توقع بیش از حد از دیگران

مهم نیست چقدر تلاش کنید، یک همکار یا مدیر خودشیفته هرگز راضی نخواهد شد. او همیشه از شما انتظارات غیر منطقی و بیش از حد خواهد داشت.

12. تضعیف ارزش های اخلاقی و کاری

افراد خودشیفته به احتمال زیاد ارزش ها و اصول کار را تضعیف می کنند. برای آنها، این هدف دستگاه را توجیه می کند. از این طریق می توانند از دیگران برای رسیدن به اهداف خود بهره ببرند.

12 راه برای مقابله با افراد خودشیفته در محل کار

صرف نظر از موقعیت شما در محل کار، همکاری موثر با دیگران یکی از اصول حرفه ای در محیط کار است. اگر همکار شما خودشیفته باشد، این می تواند دشوار باشد. با این حال، این مشکل باید تا حد امکان برطرف شود. به هر حال، شما نمی توانید به محض شناسایی یک خودشیفته اخراج کنید!

1. مراقب آزار عاطفی باشید

سوء استفاده عاطفی از ویژگی های شخصیتی خودشیفته

خودشیفته سعی می کند با تحریف حقیقت و زیر سوال بردن احساسات طرف مقابل از نظر عاطفی اعتبار او را بی اعتبار کند. این کار به روش هایی مانند دروغ های عمدی و دستکاری واقعیت انجام می شود. دانستن این شکل از سوء استفاده عاطفی می تواند از شما در برابر یک همکار خودشیفته محافظت کند.

2. از شخصی سازی چیزها بپرهیزید

خودشیفتگی ربطی به شما یا اعمال شما ندارد. شما در این مورد مقصر نیستید. گاهی اوقات ممکن است خود را در نبردی نامناسب بین یک همکار خودشیفته و شخص دیگری بیابید. به خود یادآوری کنید که شما مقصر نیستید. با سفارشی کردن تم، فقط عصبانیت، گناه و اضطراب بیشتری خواهید داشت.

3. انتظارات واقع بینانه داشته باشید

طبیعی است که بخواهید همکارتان مسئولیت بیشتری داشته باشد یا با دیگران بهتر رفتار کند. اما چنین تفکری باعث رنجش بیشتر خواهد شد. در عوض، به اینها به عنوان اقداماتی فکر کنید که باید به طور منظم انجام دهید. این پذیرش به معنای تصدیق یا برخورد با رفتار خودشیفته همکاران نیست. بلکه به معنای پذیرش واقعیت محیط کارتان است، واقعیتی که شاید نتوانید به راحتی آن را تغییر دهید.

4. رفتار خشونت آمیز را مستند کنید

متأسفانه فرد خودشیفته با وجود رفتار غیراخلاقی و مخرب خود در محل کار اغلب شکست می خورد. هر وقت متوجه رفتار نامناسب شدید، آن را یادداشت و مستند کنید. ممکن است در حال حاضر نخواهید با این اسناد کار کنید، اما اگر اوضاع بدتر شود، ممکن است به آنها نیاز داشته باشید.

5. مرزهای مشخصی را تعیین کنید

به طور کلی باید در محل کار مرزهای مشخصی تعیین کرد. با حضور یک خودشیفته اهمیت این اثر دو چندان می شود. این مرزها می توانند فیزیکی، روانی و عاطفی باشند. شما شایسته احترام هستید و اگر همکارتان این محدودیت ها را رعایت نمی کند، باید با او همکاری کنید.

6. از مشاجره بپرهیزید

خودشیفته ها به قاضی شما علاقه ای ندارند. پس بهتر است در هنگام بروز تنش از درگیری و توضیحات زیاد خودداری کنید. اگر می خواهید چیزی بگویید، بهتر است مختصر و مفید باشد.

۷- قوی باشید

خودشیفته ها تمایل زیادی به افراد معتاد و ضعیف دارند زیرا می توانند بر آنها تسلط پیدا کنند. بنابراین اگر بر ارزش ها و مرزهای خود پافشاری کنید، آنها کنار خواهند رفت.

8. با مدیر خود مشورت کنید

اگر مشکلاتی که با شریک خودشیفته خود دارید جدی‌تر شد و تنش شدیدتر شد، وقت آن است که این موضوع را با مدیر خود در میان بگذارید. در این مورد، حتما از مستندات استفاده کنید. هنگام توصیف یک مشکل، از فحش دادن خودداری کنید و روی توصیف رفتار تمرکز کنید.

9. در شایعات دخالت نکنید

برای رویارویی با یک فرد خودشیفته در محل کار بدگویی نکنید

به طور کلی در محل کار خود را درگیر شایعات نکنید. این قانون هنگام کار با همکاری خودشیفتگی اهمیت بیشتری پیدا می کند. آنها می توانند از هر چیزی که شما می گویید علیه شما استفاده کنند.

10. از تمجید و محبت زیاد برحذر باشید

خودشیفته ها تمایل دارند به افرادی نزدیک شوند که آنها را خاص یا بالاتر می دانند. پس اگر یکی پیدا کنند، موجی از ستایش و محبت را به سوی شما می فرستند. این کار زیاد به نظر می رسد، اما باید مراقب باشید. این عشق خیلی کوتاه است. در نهایت فرد خودشیفته متوجه می شود که شما هم مثل بقیه هستید و این می تواند خشم زیادی را به دنبال داشته باشد.

11. مشکلات شخصی خود را با کسی در میان نگذارید

محل کار مکان مناسبی برای نگرانی در مورد حریم خصوصی نیست. خودشیفته ها از این مشکلات به نفع نهایی خود استفاده می کنند. بنابراین بهتر است در محل کار با هیچکس در مورد این مسائل صحبت نکنید. همچنین مراقب حساب رسانه های اجتماعی خود باشید. لازم نیست همه همکاران شما در این محیط شما را دنبال کنند.

12. با بخش منابع انسانی صحبت کنید

اگر مدیر شما به مشکل توجه نکرد یا حتی رفتار نامناسبی داشت. وقت آن است که او را رها کنید و ادامه دهید. شما حق دارید کارمند باشید. این اداره موظف است در صورت بروز هرگونه مشکل اقدام نماید. در این رابطه با مستندات اقدام کنید.

نتیجه

برخورد با یک خودشیفته در محل کار دشوارتر از روابط شخصی است، زیرا در محیط کار عواقب این رویارویی می تواند شدیدتر از زندگی شخصی باشد و افراد بیشتری را درگیر کند. با این حال، می توانید با حفظ رفتار حرفه ای، اجتناب از رفتارهای مخرب و کمک گرفتن از دیگران، از قربانی شدن خود جلوگیری کنید.


نحوه خرید - مجموعه ای برای توسعه شغلی

چگونه با مدیر و همکاران خود تعامل موثر آن را داشته باشید.

چگونه به سرعت از نردبان سازمان خود بالا بروید.


دیدگاهتان را بنویسید